Mazda 3 2.0 DiSi – Półoś / przegub – stukanie i kosztowna wymiana

Postprzez roodtuo » 24 kwi 2017, 23:33

Witam Forumowiczów.
Od niedawna jestem szczęśliwym (jeszcze) posiadaczem Mazdy 2.0 DiSi z 2009.
Niestety pojawił się pierwszy problem (nie zwróciłem uwagi przed kupnem – moja wina), który przyprawił mi kilka siwych włosów na głowie. Połowa pojawiła się po tym jak mój mechanik odmówił naprawy stukającej półosi z powodu niedostępności części na rynku, a druga połowa po tym, jak w ASO powiedzieli mi, że część ta kosztuje 2300 brutto (bez robocizny). Podobno zamienników nie ma. Szukałem, sprawdzało też ASO. Usterka polega na tym, że jest dosyć spory luz na przegubie, który słychać przy powolnym ruszaniu, redukcji, wolnych obrotach itp.

W związku z powyższym mam kilka pytań i z góry przepraszam, jeśli coś nieprofesjonalnie lub niepoprawnie nazywam, ale mechanik ze mnie żaden.

    1. Czy da się naprawić sam przegub, nie wymieniając całej półosi? Jeśli tak, to proszę o pomoc.
    2. Czy warto brać pod uwagę używaną półoś? Luz można sprawdzić (chyba?). Jeśli tak, to czy znacie miejsca, sklepy, szroty, giełdy, gdzie mogę ją kupić?
    3. Czy mogę jeszcze trochę pojeździć z tym luzem dopóki nie znajdę rozwiązania lub nie wydam 2500 w ASO? Czy lepiej odstawić auto do garażu?

Będę wdzięczny za wszelkie przydatne informacje.
Może ktoś z was miał już podobny problem i udało się go zamknąć w jakiejś rozsądnej kwocie?
Z góry dziękuję!
roodtuo
 

Postprzez smile » 26 kwi 2017, 08:24

Uzupełnij profil o to skąd jesteś jeśli chciał byś aby ktoś coś doradził ;)

1. Niezalecane o ile jest to w ogóle możliwe..
2. Tak. Allegro – kupujesz 2-3 sztuki, wybierasz najlepszą na montaż a resztę odsyłasz w ciągu 10 dni i czekasz na zwrot kasy.
3. Możesz jeździć.

Ad.2
https://allegro.pl/listing?string=mazda ... i-1-2-0222
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez roodtuo » 26 kwi 2017, 16:14

Na wstępie dzięki wielkie za odpowiedź.

Uzupełnij profil o to skąd jesteś jeśli chciał byś aby ktoś coś doradził ;)

zrobione.

2. Tak. Allegro – kupujesz 2-3 sztuki, wybierasz najlepszą na montaż a resztę odsyłasz w ciągu 10 dni i czekasz na zwrot kasy.

czy orientujesz się (lub ktoś z forumowiczów), czy do 2.0 DiSi będą pasowały półosie od zwykłego 2.0 lub nawet 1.6?
roodtuo
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323