koszt naprawy po wpadnięciu dziury

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez cisman » 10 maja 2017, 11:33

Czołem wszystkim,

W ostaniach dniach w naszej pięknej krainie pokrytej asfaltowo dziurawymi drogami miałem przyjemność wpaść w taką jedną/dwie dziury. Żeby nie przedłużać historii od razu przejdę do setna: droga powiatowa na szczęście ubezpieczona w TUW, szkoda zarejestrowana, notatka policyjna zrobiona, rzeczoznawca już był.

Szkody które zauwazyłem:
1. uszkodzona felga i prawdopodobnie też opona przednia.
2. uszkodzone zawieszenie (lewy i prawy przód)

No właśnie i tutaj pojawia się problem:
1. felgi 17 oem – jaki jest orientacyjnie koszt nowej i czy bawic się w prostowanie (oczywiście to już po wypłaceniu odszkodowania w cenie nowej felgi) ?
2. Czy jeśli bąbel na oponie nie wyszedł od razu ale jest widoczny ślad w którym zapewne wyjdzie to czy domagać się wymiany na nową (opona 2015 rocznik goodyer efficient grip performance 1 sezon jeżdżona 7mm bieżnik)? i Jeśli tak to czy powinni mi zwrócić kasę lub wymienić dwie w jednej osi bo z godnie z przepisami nie mogę mieć dwóch różnych a to nie moja wina że jedna tylko się uszkodziła?

3. Najważniejszy rzeczoznawca nie jest w stanie sprawdzić co z zawieszenia jest uszkodzone więc w wycenie pewnie nie dostanę wyliczenia naprawy za nie. Sam dokładnie nie wiem co jest uszkodzone coś na pewno bo mi stuka i bije, a na diagnozie nie byłem jeszcze. I co teraz zrobić i gdzie się udać?

A może po prostu pojechac do aso na bezgotówkową naprawę? Choć nie wiem czy sam bym sobie tego nawet na ori częściach nie zrobił tylko na co zwrócić uwagę?

Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2015, 18:03
Posty: 121 (5/1)
Skąd: Częstochowa
Auto: Jest: Mazda 6 GH 147km 2.0 GH 2008
Było/jest: Mazda 3 150km 2.0 BK 2003

Postprzez hak64 » 10 maja 2017, 15:38

Najlepszym rozwiązaniem jest naprawa w trybie serwisowym, ale nie musisz tego robić w ASO. Każdy szanujący się warsztat może dokonać naprawy i wystawić fakturę bezpośrednio na ubezpieczyciela. W przypadku ujawnienia nowych uszkodzeń, to oni powiadamiają ubezpieczyciela, przesyłają fotki uszkodzeń i żądają akceptacji kosztorysu naprawy. Masz także możliwość zlecenia wyceny szkody niezależnemu rzeczoznawcy i taki kosztorys, wraz z wezwaniem do zapłaty, wysyłasz ubezpieczycielowi.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 10:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez kropek101 » 11 maja 2017, 20:59

To ja odpowiem ci tak masz uszkodzoną felgę nie licz na kasę jak za nową. Znając realia i to co już kiedyś przerabiałem dostaniesz na naprawę felgi. opona uszkodzona która jest z 2016r dla ubezpieczyciela to stara opona używana i na dodatek masz już 7mm dostaniesz za nią grosze i tylko za tą jedną ubezpieczyciel nie wypłaci ci za dwie. Padły ci amortyzatory jeśli nie masz faktur że są nowe będzie policzone spore zużycie.

Miałem trochę inny przypadek ale też uszkodzenie jednej opony i felgi. Miałem nowe felgi alu i komplet opon 2tygodnie a rzeczoznawca policzył mi 70% wartości opony i naprawę felgi. Uszkodzone zawieszenie z prawej strony wymiana tylko jeśli oddam stare podzespoły. Więc powiedziałem mam gdzieś waszą kasę mazda poszła do naprawy bezgotówkowej a warsztat użerał się z ubezpieczalnią aby wypłacili kasę za to co było do wymiany. Czasem nie warto brać kasy chyba że od razu chcesz iść z kosztorysem do firm które zajmują się wyciąganiem $$$ od TU
Oddam 2 czujniki ABS
Szpilki do kół

Ozonowanie samochodów i pomieszczeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 00:49
Posty: 1581 (5/41)
Skąd: Żory
Auto: Seat Altea XL 2,0 TDI CR 170KM i 370Nm

Była Mazda 3 BK Y6 2006r
Mazda 323f 1,5 16v 88km 98r

Postprzez Gamboa » 12 maja 2017, 18:29

opony nie wymienisz jednej, bo sie obie wymienia czyli jak masz prawe przód i tył do wymiany to musisz 4x nowe kupić :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 20:13
Posty: 612 (17/19)
Skąd: Hagen- DE/Tarnów
Auto: Mazda3 2.0 Pb 2005
150 PS

Postprzez cisman » 22 maja 2017, 18:31

a jednak wyceniona nowa opona pomniejszona o 24% bo "10% po założeniu na felgę traci" opona 7mm a pomniejszają o 1/4... ale za to felgę wycenili normalnie jak za nowa.
Ale jestem po przeglądzie zawieszenia i Panowie powiedzieli lewy stabilizator i prawy sworzeń tyle że dodali że sworzeń należny razem z wahaczem i jak to u nas wgląda i jakie są koszty bo nie wiem jaką wycenę akceptować?
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2015, 18:03
Posty: 121 (5/1)
Skąd: Częstochowa
Auto: Jest: Mazda 6 GH 147km 2.0 GH 2008
Było/jest: Mazda 3 150km 2.0 BK 2003

Postprzez kulisz » 22 maja 2017, 19:51

A tak tylko z ciekawości – nie lepiej Ci to puścić bezgotówkowo niż bawić się w wycenę każdej poszczególnej części?
Forumowicz
 
Od: 2 maja 2016, 22:07
Posty: 131 (1/7)
Skąd: Małopolska
Auto: Była: Mazda 3 BK 1.6 Z6 105KM 2006 Galaxy Grey
Jest Mazda 3 BP 2.0 122HP 2019 Crystal Soul Red oraz Mazda 2 DJ 1.5 90HP 2018 Soul Red

Postprzez macvas » 23 maja 2017, 08:00

cisman napisał(a):Ale jestem po przeglądzie zawieszenia i Panowie powiedzieli lewy stabilizator i prawy sworzeń tyle że dodali że sworzeń należny razem z wahaczem i jak to u nas wgląda i jakie są koszty bo nie wiem jaką wycenę akceptować?


Jeśli tuleje są bez zarzutu to sworzeń można zrobić osobno (poza ASO, bo tam od razu Ci cały wahacz zmienią), ale w tej sytuacji moim skromnym zdaniem korzystaj z polisy i jak najbardziej ogarniaj cały wahacz. Część kompletna w ASO jakoś w okolicach 350-400zł. Do tego geometria/zbieżność dojdzie.

Łącznik można spokojnie jedną sztukę zapodać.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez cisman » 30 maja 2017, 07:45

Dzięki za info czekam na odpowiedź w związku z moim odwołaniem się od ich oceny i kosztorysów.
Wycenili mi cały wahacz na 140 zł <rotfl> i dali nawet linka do najtańszego zamiennika z polcarsu (porównywalnej jakości)...
A stabilizatora oczywiście nie uznali ale z tym też powalczymy.

Chętnie bym zrobił bezgotówkowo i miał wszystko w <dupa> ale ASO zakomunikowało że jak to jest po wpadnięciu w dziurę i ubezpieczalnia drogi to oni się nie podejmują bezgotówkowej naprawy tylko gotówkowej.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2015, 18:03
Posty: 121 (5/1)
Skąd: Częstochowa
Auto: Jest: Mazda 6 GH 147km 2.0 GH 2008
Było/jest: Mazda 3 150km 2.0 BK 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323