Skrzypienie, strzelanie gumy podczas najazdu na wzniesienie i przy skręcie – łożysko amortyzatora

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Szumi91 » 17 mar 2015, 20:45

Marcin, chyba miałeś rację z poduszką i łożyskiem :) Wymieniłem dziś te części. Przy demontażu łożysko po prostu się rozsypało, kuleczki wyleciały. Sama poduszka była trochę spłaszczona. Po wymianie przejechałem kilka razy po nierównościach i progach. Jak na razie upragniona cisza <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2015, 18:16
Posty: 251 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: Była: Mazda 3 2.0 LF
Jest: Renault Megane Grandtour 2010 1.5 dCi

Postprzez tradeitdamn » 19 mar 2015, 14:09

mi w ostatnich dniach też coś tam stukało przy najeżdżaniu na przeszkody poziome. myślałem ze któryś drążek stabilizatora albo tuleja w wahaczu z tyłu ale okazało sie że tylny amortyzator padł i wyrzygał cały olej. wymienione komplet bo nie ma co się zastanawiać czy wymieniać z poduszka czy bez. KYB 343412 + poduszka KYB SM9203 i osłona KYB 915400. i nie stuka chociaż troche smutek bo osobiście wolałem bardziej miękką charakterystykę oryginalnego zawieszenia – teraz jak z przodu (wymienione rok temu) i z tyłu mam KYB -to auto jest zdecydowanie sztywniejsze co ma swoje wady i zalety. lepiej w zakretach przy wiekszych predkosciach, gorzej po miescie w korkach na dziurawych drogach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2010, 22:39
Posty: 303 (8/1)
Skąd: Kraków/NH

Postprzez Szumi91 » 19 mar 2015, 22:07

Tak , to prawda auto na KYB jest sztywniejsze. Pojeździłem trochę autem i stuk ustał całkowicie. Jutro będę kupował amorki na tył i od razu kupie poduszki w komplecie. Nie będę powtarzał tego samego błędu. Podejrzewam, że jak wymienie jeszcze tył to wtedy będzie bardzo sztywno :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2015, 18:16
Posty: 251 (0/2)
Skąd: Łódź
Auto: Była: Mazda 3 2.0 LF
Jest: Renault Megane Grandtour 2010 1.5 dCi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323