Audio w Mazdzie 3 BK bardzo słabej jakości

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez FlashT » 27 gru 2017, 11:09

Hejka,

Czy u Was audio z przednich głośników też jest tak słabej jakości? Gubi totalnie wysokie tony... jeśli chcę je słyszeć, to muszę ustawić w zasadzie jakieś 30% głośności na przód, a resztę na tył... Ten egzemplarz od początku miał jakieś problemy z radiem, które niby były naprawiane. W sensie były... ale co do jakości audio, to nadal pozostawia WIELE do życzenia. Nawet w Citroenie C-Elise jest o niebo lepsze, że nie wspomnę o Focusie lub Subaru Legacy.

Jak to jest z głośnikami w Madzi? Czemu tylne działają lepiej niż przednie? One mają rozdzielone wysokie i niskie tony czy wszystko jest w jednym głośniku? Może ktoś czegoś nie podłączył?

Pozdrawiam,
FlashT
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

PostTen post został usunięty przez Gość 27 gru 2017, 22:24.
Powód: nie to konto

Postprzez SebastiaN_PL » 27 gru 2017, 22:25

siemka. Kilka słów od "laika" caraudio. :P
Słowem wstępu. Miałem wcześniej mitsu carisme. Tam to było dopiero nędzne nagłośnienie. :P
tam to musiałem wymienić głośniki przód, wstawić woofery+ półka 16x9 i sub bagażnik. Ponadto, wygłuszenie gdzie materiał kosztował ~600-700 zł robota własna 2 popołudnia do późna i 3 na wykończenie. :D Wtedy mogłem się na legalu rozsiąść w mitsu i wozić po mału. :) (bez zbędnych brzdęków i trzasków blach i plastików) Po prostu czyste brzmienie. :)

Teraz coś na temat 3'ki.
Jak kupiłem ją to nie było tak źle z nagłośnieniem. A grał tylko przód! bo tył nie miał 1 głośnika a 2 dziwnie nie grał(może się spalił, ale dziwne bo radio nie ma więcej niż 25w na wyjściu)
Wiec zakładając, że przód w moim mniemaniu dawał rade nawet na +4 bass to w głowie narodził się pomysł " robimy caraudio".
Wyglądało to, tak pokrótce :
kabel plusowy od aku do bagażnika(porządny), podłączenie wzmacniacza potem do wzmaka tuba, z radia konwerter z aux-->cinch, następnie poprowadzeni cinchów(z górnej półki) przez całe auto do bagażnika i podpięcie do wzmacniacza. (oczywiście obowiązkowo kabel wzbudzenia wzmacniacza jeśłi nie występuje w zestawie z cinchami) i na końcu dałem jeszcze zestaw odseparowany z tym , że nie podmieniałam fabrycznych przednich głośników(ponieważ dla mnie grały dość dobrze) tylko podpoiłem pod nie transformator, by uzuskać na wooferach tylko wysokie tony, które zamontowałem Vis-à-vis lusterek.
całość gra bajecznie. Trzeba zaznaczyć koniecznie, że za dużo nie wyciśniemy z fabrycznego radia "nobosse" bo jak wspomniałem ma ono gdzieś w granicach 25/30wat na wyjściu.
Trochę się rozpisałem zbaczając z tematu, ale zawiązując do twojego problemy.
Jak mówisz, że podejrzewasz jakiegoś Janusza, że tam grzebał to po prostu to sprawdź. boczki odchodzą łatwo. Zobacz jakie tam siedzą głośniki i porównaj je z fabrycznymi czy wyglądają tak samo(bo one powinny grać dostatecznie ( wysokie-niskie tony) P.S. kuzyn myślał, że mam tam głośnik nisko tonowy i syk taką robi robotę. :)
Proponuję również sprawdzić, czy czasem nie jest zawilgocony lub podarty. seryjki kupisz na śmieszn pieniądze, wiec jak masz jakieś wątpliwości czy jest sprawny, to po prostu je wymień. :)

Jak coś to pytaj postaram się tu zaglądać.
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 21:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez talk_about85 » 29 gru 2017, 11:38

FlashT napisał(a):Ten egzemplarz od początku miał jakieś problemy z radiem, które niby były naprawiane.


Masz na mysli swoje auto czy cala serie? Nigdy nie slyszalem zeby byla akcja serwisowa na na naprawe gubiacego fale radio i tu moim zdaniem Mazda zawiodla. Nie od dzis wiadomo ze musial byc jakis problem na etapie produkcji bo od paru osob slyszalem jak rowniez tutaj na forum pisano ze jest problem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez SebastiaN_PL » 30 gru 2017, 18:54

A ja nie słyszałem żeby 3ki miały jaieś problemy z audio. Mają wadliwe uszczelki pokryw zaworów, koła pasowe i pompy wspomagania czasem siadają, ale o audio nie słyszałem. A i rdzawki jeszcze mogły wychodzić, ale to wiadomo. :)
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 21:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez FlashT » 6 sty 2018, 17:22

talk_about85 napisał(a):
FlashT napisał(a):Ten egzemplarz od początku miał jakieś problemy z radiem, które niby były naprawiane.


Masz na mysli swoje auto czy cala serie? Nigdy nie slyszalem zeby byla akcja serwisowa na na naprawe gubiacego fale radio i tu moim zdaniem Mazda zawiodla. Nie od dzis wiadomo ze musial byc jakis problem na etapie produkcji bo od paru osob slyszalem jak rowniez tutaj na forum pisano ze jest problem.


Mam na myśli mój konkretny egzemplarz. Może oni po prostu nie podłączyli głośników wysokotonowych? Tam jest podział, czy wszystko w jednym? Niby to było robione w Mazdzie, jak samochód był nowy. Nikt tam inny nie grzebał. Ale wiem np., że AUX też nie działa.

Swoją drogą ile myślicie, że taka Mazda może kosztować z 2008, pierwsza rejestracja 2009. Stan bardzo dobry. Przejechane (na serio) zaledwie około 50 000km. Może lepiej ją sprzedać i kupić sobie coś innego?
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez SebastiaN_PL » 6 sty 2018, 17:52

Kurde, to zależy czego oczekujesz od auta. 3'ka to dobre auto, ale każdy kupuje auto pod siebie. :)
Jeśli moc, kompaktowość i wyposażenie nie odp to racja lepiej sprzedać. :) Pamiętaj o + mazdy. Małe spalanie w 1.6d praktycznie mała awaryjność francuskich silników, dobre zawieszenie, części dostępne w dobrych cenach, w miarę dynamiczne i dobrze się prezentujące (sedan :D ) Decyzja należy do cb. :)
P.S. Ja np planuje zamienić 3 na 3. :)
Tzn. z zwykłej 3 przed lift na takie coś w sport wyglądzie. :) [url][/url]https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-bogate-wyposazenie-bezwypadkowy-ID6zpFay.html#663fd4ccd5
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 21:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez FlashT » 6 sty 2018, 23:41

Moja niestety nie jest sedanem i moim zdaniem jest brzydka (bez urazy) :–) Ma co prawda spoiler, więc trochę to zmienia jej wygląd na plus, ale nadal... :–)

Wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Tylko jest granatowa.

Samochód "odziedziczyłem" ... jednak nie powiem, sam poleciłem go osobie, po której go mam. Właśnie ze względu na to, co wymieniłeś powyżej. Aha... tylko to 1.6 benzyna.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że ten samochód nie wygląda na prawie 10-letni. Coś w tym designie jest ponadczasowego...
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez SebastiaN_PL » 7 sty 2018, 12:39

Dużo jest użytkowników na forum i fb co lubią HB i im się podoba. To kwestia gustu. Lecz ja właśnie uderzam w Sedan coś na full wypasie i dobrym silnikiem . Ale już powoli zbaczamy z tematu xd to jak, masz jakieś jeszcze jakieś pytania co do caraudio? :)
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 21:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez FlashT » 7 sty 2018, 20:56

Tak, czy standardowo w Mazdzie tweetery są oddzielnie z przodu, czy wszystko w jednym? :–) Tak jak sobie bardziej zbadałem sprawę to rzeczywiście wygląda to jakby wysokie tony w przednich głośnikach były w ogóle odcięte.
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez Marcis » 8 sty 2018, 22:20

Są w trójkątach od lusterek. Chyba że masz ubogą wersję wtedy chyba nie ma.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2012, 10:48
Posty: 935 (4/18)
Skąd: Łomża
Auto: Mazda 3 GTA 2005 2.0 16V 150KM
Alfa Romeo SW 156 2003 2.0 166KM
Była Mazda 323F BA Red Classic
1.5 16V 1998r.

Postprzez FlashT » 12 lut 2018, 14:15

To u mnie chyba jest wersja uboga... przynajmniej jeśli chodzi o audio...

PS. Z zasięgiem radia też są pewne problemy... często są szumy... :/
Załączniki
IMG_20180212_130813.jpg
IMG_20180212_130820.jpg
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez expell » 13 lut 2018, 14:42

A wg mnie to gwizdki w trójkątach to są tylko w wersji z Bose? :)

Nie spotkałem jeszcze wcześniej radia i sterowania klimą wykończonego w połysku :O
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2015, 16:38
Posty: 329 (7/4)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 2.0 BK 2005

Postprzez caliber2001 » 13 lut 2018, 20:23

Po lifcie bo albo srebrne albo piano black.
Ostatnio edytowano 14 lut 2018, 15:36 przez caliber2001, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2017, 15:00
Posty: 108 (11/7)
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF hatchback RHD

Postprzez FlashT » 14 lut 2018, 15:29

O ile dobrze pamiętam to jakaś wersja na rynek niemiecki... sprowadzana do Polski przez salon.
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez adidom » 16 lut 2018, 20:10

Ja miałem Mazde 3 Hb 2004 rok Top Sport i gwizdki były a Bose nie było.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2007, 22:02
Posty: 1275 (1/5)
Skąd: Bełchatów
Auto: Infiniti Q50S '16

Postprzez FlashT » 16 lut 2018, 22:45

Z pewnością nie jest to Bose, bo w Subaru takie miałem a to to to się nawet nie umywa do mojej zintegrowanej karty dźwiękowej w komputerze ze słuchawkami Creative za 75 PLN.
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez FlashT » 9 maja 2018, 23:35

Hmm... w sumie to już nie wiem czy to nie jest jednak Bose... Odkopuję wątek, bo normalnie mam już tego dość... dźwięk ze słuchawek na mp3 za 30 PLN jest lepszy niż w tym samochodzie!!!

Znalazłem taki wątek:

http://mazda3revolution.com/forums/2014 ... ystem.html

No i muszę powiedzieć, że dokładnie tak jest jak jest tam opisane. Generalnie chodzi o to, że szczególnie przednie głośniki totalnie gubią tony średnie... i mam na myśli tak TOTALNIE! Niektóre kawałki są nie do poznania. Z kolei przy dużej głośności tony wysokie trzeba ustawić na -2, -3 bo normalnie tak w uszy kole cokolwiek się nie zagra, że masakra... A basy są przeeksponowane. Też przy mocniejszym beacie trzeba ustawić na -2,-3... nie ma regulacji tonów średnich! Jedynym pośrednim rozwiązaniem jest ustawienie na tylne głośniki tak na wartość 50-60% głośniej od przednich. Ale to rozwiązanie też nie daje pewnego komfortu audio. A jak ktoś z tyłu siedzi to ogłuchnie.

Czy da się wymienić same przednie głośniki, żeby to pomogło? Czy trzeba kupować jakiś sprzęt za miliardy PLN (aplituner, głośniki, cholera wie co jeszcze)? Poradzi ktoś co można z tym zrobić? Może pomoże w ogóle gdzieś w Warszawie lub okolicach?

Inna sprawa, że radio też beznadziejnie działa... często są szumy (nawet w samej Warszawie), które w połączeniu z przeeksponowanymi tonami wysokimi są nie do zniesienia.
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2017, 11:02
Posty: 39
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez some1 » 10 maja 2018, 08:22

Jakby to było bose, to miałbyś napisy na maskownicach głośników i na samym radiu. Bose nie obsługuje MP3.
https://www.platinum-imports.co.uk/imag ... 157474.JPG

Możesz próbować wymieniać same głośniki, możesz całe radio plus dołożyć wzmacniacz (w standardowym jest zintegrowany). Być może używane głośniki Bose z allegro byłyby plug&play. Jak znajdziesz na sztuki, bo tweetów ani subwoofera do tego radia nie podłączysz bezpośrednio.

Ale to raczej do działu car-audio temat.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 17:47
Posty: 679 (0/20)
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Postprzez michaskow » 10 maja 2018, 08:55

Może podjedź na jakiegoś spota i zamień się na chwile radiami z kimś. Będziesz miał przynajmniej pewność, czy to wina radia czy może jednak głośników.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2015, 23:23
Posty: 71 (1/9)
Skąd: Kraków
Auto: 2023-... – Mazda 3 BN 2.0 120KM 2018r.
2015-2023 – Mazda 3 BK 1.6D 90KM 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323