Nowy zakup, dopieszczanie wnętrza

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez m1hu » 23 lis 2017, 13:10

Hej,

Wczoraj sfinalizowałem zakup Mazdy 3 BK 1,4 2004r, samochód jest jeszcze u kolegi mechanika żeby dopieścił blachy bo były małe wgniecenia + wymiana nadkoli na ocynk żeby ruda tego nie chrupała. Ogólnie jestem zadowolony, samochodzik sam przejechał z holandii do polski bez najmniejszych stuków itp. W internecie widziałem zdjęcia nowszej wersji z 2006-2007 która na wyposażeniu miała "nowsze" czy może lepiej wyglądające pokrętła od nagrzewania, klimy, miała multimedialną kierownicę itp. Moje pytania jako nowego użytkownika Madzi i osoby która lubi dopieścić autko w środku na tyle na ile to możliwe:

– Czy wersja BK z 2004 przyjmie na fabrycznym radiu albo EUNON GA7151 multimedialną kierownicę z młodszego brata (jakbym znalazł gdzieś na aukcji kierownice w dobrym stanie)? Jeśli tak to z jakimi problemami mogę się liczyć przy przekładce?
– Panel sterowania nagrzewnicą – stary styl pokręteł ma swój urok ale jakbym chciał zmienić na panel podobny do Madzi 6 / Seat Illiana – ogólnie ten z młodszej wersji – przycisk od AC jako wcisk na pokrętle od regulacji temperatury itp – jest to możliwe? Jakie problemy mogą wystąpić?
– Angel Halo jako światła dzienne – po samym obrysie świateł dochodzę do wniosku że jest to możliwe, czy ktoś już próbował montować panel Angel Halo jako światła dzienne? Potrzebny jakiś dodatkowy sterownik i czy praca jest bardzo skomplikowana?
– Światła diodowe tylne – warto?

No i generalnie, dla mnie wychodząc z założenia że spędzam w samochodzie dużo czasu to cały środek powinien być przyjemny, co dodatkowo moglibyście polecić na zmiany, poprawki wizualne? Z zewnątrz samochód w ten czy inny sposób będzie zadbany, w miarę możliwości wymiana plastikowych zderzaków na alu czy coś trwalszego, dodatkowa konserwacja itp.

Nie pytajcie dlaczego chcę wpakować w niego kasę, po prostu cały wygląd, środek, praca silnika, prowadzenie, wszystko spodobało mi się od pierwszych kilometrów jak nim przejechałem. Stwierdziłem że ten samochodzik pojeździ jeszcze parę lat ze mną, pewnie później przejdzie na żonę.

Za sugestie i pomoc dzięki
Początkujący
 
Od: 23 lis 2017, 12:18
Posty: 7
Auto: Mazda 3 BK-FXJA 1,4 59kW 80KM

Postprzez some1 » 23 lis 2017, 13:30

Hmm, z opisu wynika że masz podstawową wersję wyposażenia i to z silnikiem 1,4. Modzić możesz, chociaż nie jestem pewien czy jest sens. Większe przeróbki pochłoną tyle, że lepiej było od razu kupić lepiej wyposażony model.

– Co do kierownicy nie wiem. Przy wymianie na Eonon pewnie musisz wymienić wyświetlacz LCD, żeby coś pokazywał, ale Ty chyba i tak nie masz funkcji "komputera" pokładowego (spalanie, średnia prędkość).
– Te pokrętła temperatury "w nowym stylu", to sterowanie do klimatyzacji automatycznej. Zamiana klimy manualnej na automatyczną to chyba większa rzeźba, nie pamiętam, żeby ktoś próbował.
– Angel Eyes parę osób założyło, wymaga rozklejania lamp.
– Lampy LED na tył pasują bez przeróbek, tylko swoje kosztują.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 17:47
Posty: 679 (0/20)
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF TOP '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323