Ucieka prąd / bezpieczniki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ppiter » 5 lis 2016, 20:29

Dzień dobry

W zakupionej maździe 3 (2004) rozładowuje mi się zbyt szybko akumulator. Sprawdzałem co może być powodem – napięcia, prądu – i okazało się, że przy wyłączonym i zamkniętym samochodzie z akumulatora płynie prąd 0,2A. W dalszej kolejności wyjmowałem poszczególne bezpieczniki i po wyjęciu 50 (CPU) i 51 (HAZARD, kierunkowskazy / awaryjne) prąd spada od sensownego poziomu 0,05A. Tak dzieje się tylko w przypadku wyjęcia obu bezpieczników. Jeśli tylko jeden z nich jest wyjęty, "uchodzi" wciąż 0,2A.
Które z urządzeń lub elementów mogą być powodem takiego poboru? Dlaczego dopiero wyjęcie obu bezpieczników zmniejsza prąd?
Ewentualnie – co można jeszcze sprawdzić, żeby wykryć przyczynę zbyt dużego poboru?

W aucie jest sporo elektrycznego wyposażenia, alarmu brak, nie widzę niefabrycznych dodatków.

Pozdrawiam, Piotr
ppiter
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323