Walory użytkowe Mazdy 3 – bagażnik.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Nuno » 3 sie 2013, 23:24

Ktoś kiedyś zarzucił pytaniem na forum, czy Mazda 3 może być samochodem użytkowym dla młodej i rozwojowej rodziny i czy przyadkiem rodzina spodziewająca się maleństwa nie powinna rozglądnąć się za autkiem bardziej "rodzinnym".
Na swoim przykładzie jako świeżo opieczonego tatusia śmiało mogę powiedzieć, że mimo, iż jest to autko kompaktowe, mazda3 spokojnie sobie poradzi z zestawieniem 2+1 (myślę,że nawet 2+2), wraz z akcesoriami dla tego najmłodszego takimi jak wózek- bez obawy, że wyląduje on w przedziale pasażerskim z racji zbyt małego bagażnika :)
Posiadam mazdę 3 w wersji sedan której bagażnik nie jest wzorcem ergonomi, zwłaszcza w kwesti wątpliwej wielkości otworu załadowczego kufra, ale mimo wszystko przy odpowiednim dobrze wózeczka jest w stanie poradzić sobie z tym niewygodnym ładunkiem. Napewno pod tym względem wygodniejsza jest odmiana w wersji HB która wprawdzie posiada mniejszy bagażnik, ale napewno z lepszym dostępem.
Dla wszystkich chcących stać się posiadaczem Mazdy3, aby nie zaniechali zakupu mazdy tylko dlatego, że mają zamiar poszerzać rodzinkę, jak i również aktualnych posiadaczy którzy mają wątpliwości w tej kwesti przedstawiam fotki bagażnika z zapakowanym wózeczkiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ktoś również pytał, jaki wózek godny jest polecenia ze względu na kompaktowe gabaryty po złożeniu. Śmiało mogę polecić wózeczek ze zdjęć, czyli wózek Jane Rider 3w1 (na zdjęciu w wersji z największym jego elementem-gondolą Transporter która z racji konstrukcji tzw. skorupa żółwia zajmuje troszkę więcej przestrzeni ). Wózek po złożeniu jest jednym z najmniejszych w swojej klasie (62x60x38cm). W wersji ze spacerówką składa się razem ze stelażem zajmując już tylko połowę bagażnika. Nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować Wam drodzy forumowicze – rozmnażajcie się!! i cieszcię się w dalszym ciągu swoimi autkami :D
Nuno
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2011, 17:44
Posty: 206 (1/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 BK Sedan
2.0 LF TOP
2005

Postprzez marcin255 » 4 sie 2013, 06:06

Nuno napisał(a):Nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować Wam drodzy forumowicze – rozmnażajcie się!! i cieszcię się w dalszym ciągu swoimi autkami


I zapakuj jeszcze bagaż na 2 tygodnie dla 3 osób ;P
Ceed GT 1.6T 225KM
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4motion 190KM
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2008, 23:14
Posty: 5324 (26/45)
Skąd: Wrocław
Auto: Była 323F BA
87 KM -122 Nm
Mazda 3-2.0 LF
166 KM -209
KIA CEE’D GT
204 KM -265 Nm up
225 KM -330 Nm
T-Roc 2.0TSI 4motion 190KM 320Nm up.....?

Postprzez Nuno » 4 sie 2013, 08:38

marcin255 napisał(a):I zapakuj jeszcze bagaż na 2 tygodnie dla 3 osób ;P


Przyjąłem wersję, że z dzieciakiem w pierwszych miesiącach życia, kiedy używa wózeczka z gondolą jeszcze się nie jeździ na dalekie i dłuższe wypady. Jak troszkę już dziecko podrośnie i będzie już bardziej do "ujażmenia" na wyjazdach to przejdzie na spacerówkę która jak wspominałem zajmię połowę mniej miejsca w kufrze, więc i na bagaż się znajdzie miejsce. Poza tym, zawsze pozostaje trochę wolnego miejsca w kabinie :>
Nie czarujmy się, mazda3 to kompakt do miejskiego przemieszczania, a nie VAN, a poruszajac tą kwestię chciałem tylko podkreślić, że mimo tego posiada walory również użytkowe.
Jak ktoś jest amatorem dalkich podróży to i bez posiadania rodziny zakupi większe kombi lub VANA :)
Nuno
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2011, 17:44
Posty: 206 (1/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 BK Sedan
2.0 LF TOP
2005

Postprzez Grzegorz K » 4 sie 2013, 21:15

Bardzo trafiony temat, ja mam właśnie takie dylematy .. a swoją M3 chciałbym jeszcze do końca amortyzacji pojeździć (ok 2015). W innym wątku padła propozycja wózków http://www.jedo.pl/pl/ cena nieco bardziej przystępna. A co wyjazdów w dalsze trasy ja planuję poradzić sobie z wykorzystaniem haka --> Autobox Thule BackUp 900 poj. 420 l Jak nie będzie potrzebny z platformy zrobi się bagażnik na rowery...

Czas pokaże :) Jeśli ktoś ma podobne lub zupełnie inne doświadczenia to niech się podzieli :)
Moje dziewczyny: Kasia Agatka Alinka exMazda3 BK i Mazda6 GL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2009, 20:38
Posty: 1002 (0/2)
Skąd: Piława Górna
Auto: Mazda 3 BK 2005 HB Y6

Postprzez Michał Leśniak » 5 sie 2013, 15:09

przy okazji sprawdzania koła zapasowego przed wyjazdem na urlop (proponuje każdemu to sprawdzić, u mnie zapiekła się śruba z nakrętką trzymająca koło zapasowe i musiałem ja wymenić, dobre parę minut siłowania, dobrze że pod domem a nie na trasie)
zmodyfikowałem trochę bagażnik poprzez wyjęcie tej dolnej org plastikowej półki przed kołem zapasowym ( w której praktycznie nic nie trzymałem, no może oprócz szmacianej siatki z Ikea i kluczy do kół)
zrobione trochę po partyzancku ale lepiej nie potrzebuje, a i efekt jest poprzez trochę głębszy bagażnik
wywalone 2 plastiki: duża półka i ta listwa przed siedzieniami z tyłu obita materiałem, powierzchnia całego bagażnika przykryta materiałem typu wykładzina, na to ta org deska drewniana z materiałem obicia bagażnika i dywanik gumowy do bagażnika
dla osób, które mają dzieci w pierwszym etapie wożenia wóżka i gondoli jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, zwłaszcza gdy chcemy się zmieścić złożonym wóżkiem bez składani półki górnej bagażnika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2012, 12:08
Posty: 46
Skąd: Kraków
Auto: mazda 3 1,6 benz 2004

Postprzez dzux » 6 sie 2013, 13:00

nuno dziwny ten wózek bardzo dużo miejsca ci zajmuje, mojego małego wózek wchodził z gondolą na jedna stronę a po drugiej stronie kładłem bagaże (też mam sedana) , gdy miałem więcej bagaży musiałem kłaść je na przednie siedzenie także dwa +jeden jest git, gdy przyjdzie następna pociecha na świat niestety trzeba będzie zmienić auto na większe może mazda5.
ogólnie bardzo duży plus za brak awarii jeżdżę juz 3 lata a wymieniłem tylko akumulator :D (nie licząc płynów eksploatacyjnych)
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2011, 22:38
Posty: 706 (1/8)
Skąd: lubuskie
Auto: BYŁA Mazda 3 2005 sedan 1.6 JEST Mazda 5 2006r 2.0 benzyna :)

Postprzez Nuno » 6 sie 2013, 20:48

dzux napisał(a):nuno dziwny ten wózek bardzo dużo miejsca ci zajmuje, mojego małego wózek wchodził z gondolą na jedna stronę a po drugiej stronie kładłem bagaże (też mam sedana) , gdy miałem więcej bagaży musiałem kłaść je na przednie siedzenie także dwa +jeden jest git, gdy przyjdzie następna pociecha na świat niestety trzeba będzie zmienić auto na większe może mazda5.
ogólnie bardzo duży plus za brak awarii jeżdżę juz 3 lata a wymieniłem tylko akumulator :D (nie licząc płynów eksploatacyjnych)


W sumie sam stelaż wózka nie jest duży. Szukałem takiego modelu, aby składał się zgrabnie i wchodził przez niski otwór bagażnika bez sciągania kółek. Niestety "twarda" gondola "transporter" nie składa się wraz ze stelażem i zajmuje sporo miejsca. Plus jest taki, że można ją przypiąć pasami na tylnej kanapie i przewozić w niej niemowlę, ale mimo atestów bardziej przekonuje mnie fotelik.
Po przejściu na wersję spacerową wszystko ladnie się złoży w całości i zajmie połowę bagażnika ;)
A co do mazdy 5 to popieram, bardzo fajne i praktyczne autko!!
Jak szukałem trójki to widziałem kilka ładnych egzemplarzy mazdy5, niestety to był iny pułap cenowy, no i miałem w tamtym czasie troszkę inne zapatrywania.
Choć jestem ogólnie zadowolony z mazdy 3 to gdyby się cofnąć w czasie możę bym łyknął Mazdę 5 z tym samym 2.0 motorem benzynowym :D
Nuno
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2011, 17:44
Posty: 206 (1/1)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3 BK Sedan
2.0 LF TOP
2005

Postprzez RobertPi » 10 sie 2013, 23:21

marcin255 napisał(a):
Nuno napisał(a):Nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować Wam drodzy forumowicze – rozmnażajcie się!! i cieszcię się w dalszym ciągu swoimi autkami


I zapakuj jeszcze bagaż na 2 tygodnie dla 3 osób ;P


Marcin, rozumiem że do swojego hatchbacka wkładasz wózek oraz bagaż dla 3 osób i nie składasz oparcia kanapy ;P.
Osobiście uważam, że 3 osobowa rodzina spakuje się szybciej do sedana, niż do podobno bardziej uniwersalnego hatchbacka. Może w sedanie otwór bagażnika jest mniejszy ale sam bagażnik jest większy i mieści ponad 50 litrów więcej ( papierowo ) niż hatchback.
A tak na marginesie to rozmnażajcie się forumowicze i przysparzajcie nowych miłośników Mazdy <spoko> .
RP


Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 21:12
Posty: 1086 (14/38)
Skąd: Kraków
Auto: M3BM1,5b 2013SkyMotion
były
Hi10 1,2b 2009-140kkm
M3BK1,6b 2006-256kkm
323BH1,5b 1998-135kkm
323BF1,3b 1989-189kkm
616 1,6b 1975-280kkm

Postprzez dzux » 11 sie 2013, 11:04

RobertPi napisał(a):
marcin255 napisał(a):
Nuno napisał(a):Nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować Wam drodzy forumowicze – rozmnażajcie się!! i cieszcię się w dalszym ciągu swoimi autkami


I zapakuj jeszcze bagaż na 2 tygodnie dla 3 osób ;P


Marcin, rozumiem że do swojego hatchbacka wkładasz wózek oraz bagaż dla 3 osób i nie składasz oparcia kanapy ;P.
Osobiście uważam, że 3 osobowa rodzina spakuje się szybciej do sedana, niż do podobno bardziej uniwersalnego hatchbacka. Może w sedanie otwór bagażnika jest mniejszy ale sam bagażnik jest większy i mieści ponad 50 litrów więcej ( papierowo ) niż hatchback.
A tak na marginesie to rozmnażajcie się forumowicze i przysparzajcie nowych miłośników Mazdy <spoko> .


RobertPi wszyko ładnie autko naprawdę fajne tylko ta wszędobylska rdza :(
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2011, 22:38
Posty: 706 (1/8)
Skąd: lubuskie
Auto: BYŁA Mazda 3 2005 sedan 1.6 JEST Mazda 5 2006r 2.0 benzyna :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323