Otwierający się bagażnik

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez harybebik » 25 paź 2012, 12:56

Witam
mam problem a mianowicie zauważyłem ze nie mam światła cofania wiec zabrałem do zdiagnozowania przyczyny i odkryłem ze przepalony był bezpiecznik od świateł cofania wiec wymieniłem światło działa ale problem tkwi w tym ze jak teraz wrzucam wsteczny bieg to dzieje się następująca rzecz:
-po wrzuceniu wstecznego biegu otwiera mi się klapa bagażnika czasami jest tak ze jak wrzucę to nie otwiera się ale jak wyrzucę wsteczny to wtedy się otwiera o co chodzi? czyżby jakieś zwarcie jest i dlatego był przepalony bezpiecznik??
rzecz dzieje się w samochodzie mazda 3 bk 04' 2.0 B sedan i nie mam możliwości otwierania klapy za pomocą pilota jedynie z kluczyka pomóżcie
Pozdrawiam
harybebik
 

PostTen post został usunięty przez lukaszm 18 maja 2013, 15:30.
Powód: off-topic

Postprzez tomekgt » 26 paź 2012, 20:03

Sprawdź połączenie przewodów między klapą a karoserią, tzn. odłącz tą gumową osłonę np. od strony karoserii i pociągnij za każdy przewód po kolei . Sprawdź również izolację przewodów w tej gumowej osłonie czy nie jest uszkodzona. Miałem trochę inny przypadek, który opisałem w temacie" Mazda 3 brak światła wstecznego", ale jeśli masz uszkodzone przewody w tym miejscu, to wydaje mi się , że to może być przyczyna.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2011, 20:16
Posty: 32
Skąd: Zachodniopomorskie
Auto: Mazda 3 BK 1.6 MZR sedan 2004r
Mazda 3 BL 1,6 MZR 2011r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323