Lakier – Ogólna dyskusja

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gregorb » 7 maja 2008, 23:23

Kurcze....mam wrazenie, ze w mojej srebrnej 3-ce drzwi od kierowcy maja delikatnie inny odcien (jakby ciemniejsze) niz drzwi tylne, ale zauwazam to tylko,bo i tak jest najlatwiej, przy slupku gdzie moge porownac je z drzwiami tylnimi. Roznica jest tak maala, ze nie widac jej jak sie stanie w innym miejscu w stosunku do auta i mam wrazenie, ze widac to bardziej jak auto stoi w cieniu nie w pelnym sloncu.Nie widze zadnej roznicy juz pomiedzy drzwiami i przednim blotnikiem ani maska. Roznica jest tak nieznaczna, ze czasem az sam glupieje czy ja to widze. Jakos drzwi kierowcy nie wygladaja na malowane, na co wskazuja na przyklad male ryski pod klamka pod wplywem ocerania paznokci przy otwieraniu. Czy mozliwe zeby lakier oryginalny tak sie roznil? Ogladalem wszystkie sruby zawiasow drzwi, uszczelki i pozostale elementy bardzo dokladnie i NIC nie wskazuje na jakis demontaz czy jakikolwiek uszczerbek po demontazu. Jedyne co mi przychodzi na mysl to fakt istnienia tego od poczatku, moze jakas wymiana gwarancyjna drzwi tuz po zakupie i stad ta mala roznica.
Auto kupilem w salonie Mazdy jako bezwypadkowe, z gwarancja, ze wlasnie nic nie bylo wykonywane pod wzgledem lakierniczo-blacharskim. Jutro zadzwonie do salonu gdzie kupowalem, zeby sprawdzili co i jak, bo auto bylo serwisowane przez 8 miesiecy pobytu w Niemczech. Na auto mam normalna gwarancje jak na nowe (oczywiscie minus te 8 miesiecy uzytkowania w Niemczech).

Mozecie cos powiedziec jak to wyglada z tymi odcieniami elementow karoserii? Moga sie nieznaczenie roznic ?


Łączę z tematem: Lakier – ogólna dyskusja
Pozdrawiam lukaszm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 20:48
Posty: 174
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 BK 07' – 1.6 MZR-CD

Postprzez Yapa » 8 maja 2008, 09:58

mogą, ale nie powinny ;) czujnik grubości lakieru
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Dortann » 8 maja 2008, 10:00

Myślę, że było małe bum.
Madzia i Misiek to zgrana para.
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2007, 16:03
Posty: 237
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 diesel kombi

Postprzez tarkan » 8 maja 2008, 10:43

Kiedys słyszałem, że delikatne różnice w kolorze lakieru mogą być jedynie widoczne między elementami blacharki a elementami z tworzywa sztucznego – np. nadwozie – zderzaki. Ale całość nadwozia powinna być w identycznym odcieniu.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez Gość » 8 maja 2008, 12:29

Rowniez mi sie wydaje ze madzia miala maly crash, i niestety stad te roznice w odcieniu. <piwo>
Gość
 

Postprzez gregorb » 8 maja 2008, 12:45

Czy mozliwe jest zeby mi mogli wymienic te drzwi na gwarancji skoro auto mialo byc zgodne?

Na pewno uda mi sie zalatwic sprawe tak, zeby ewentualnie ASO wykonalo malowanie tego elementu na nowo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 20:48
Posty: 174
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 BK 07' – 1.6 MZR-CD

Postprzez Gość » 8 maja 2008, 16:33

Jesli auto bylo uderzone,a nie zostales o tym poinformowany w trakcie nabycia ,mozesz domagac od nich rekompensaty, min. wymiany dzrwi.Co przypuszczam bedzie trudne.Ich obowiazkiem jest poinformowanie klienta,a nie naciaganie <cisza> . ASO jest przyjacielskie dla klienta przed kupnem auta,po fakcie zawsze sa jakies schody.Jesli wyjdzie ze auto nie bylo stukniete,domagaj sie malowania.Daj znac jak rozwiazesz ten problem,sam jestem ciekaw.pozdrawiam <piwo>
Gość
 

Postprzez gregorb » 8 maja 2008, 21:37

Ok, sprawa juz jest prawie zalatwiona. Prawie tzn. jestem zadowolony z reakcji ASO. Bez zadnego problemu zaproponowali sami lakierowanie koniecznych elementow (w zasadzie, zeby extra wygladalo to musze pomalowac nie tylko jedne drzwi,lecz te drugie rowniez czesciowo zeby dobrze wyprowadzic kolor). Oczywiscie wszystko w ramach gwarancji, a oprocz tego w ramach rekompensaty dostane za free tylne czujniki parkowania,system antynapadowy, tylne chlapacze. Cala korekta lakiernicza ma potrwac 5 dni.

Co ciekawe...dzis widzialem jak przyjechala nowa M3 w sedanie i o dziwo odcien lakieru na [jakim?] plastikowym zderzaku a blotniku sie roznil. Wygladalo jakby na zderzaku byl ciemniejszy i nie bylo to zludzenie gdyz pokazywali mi wlasnie to ludzie z ASO.Podobno takie rzeczy sie zdarzaja, mi sie wydaje, ze po prostu tworzywo sztuczne inaczej przyjmuje farbe podkladowa niz karoseria.

W kazdym razie, wydaje mi sie, ze powinienem sie czuc usatysfakcjonowany z reakcji ASO, prawda ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 20:48
Posty: 174
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 BK 07' – 1.6 MZR-CD

Postprzez Gość » 8 maja 2008, 23:02

Jak najbardziej :D . Ogladne swoja mazde moze cos znajde i dostane cos w prezencie od ASO hahaha . Well Done <spoko> .
Gość
 

Postprzez tarkan » 9 maja 2008, 11:02

gregorb napisał(a):Oczywiscie wszystko w ramach gwarancji, a oprocz tego w ramach rekompensaty dostane za free tylne czujniki parkowania,system antynapadowy, tylne chlapacze. Cala korekta lakiernicza ma potrwac 5 dni.


Super podejście, tak powinno być – pogratulować serwisowi.

gregorb napisał(a):Co ciekawe...dzis widzialem jak przyjechala nowa M3 w sedanie i o dziwo odcien lakieru na [jakim?] plastikowym zderzaku a blotniku sie roznil. Wygladalo jakby na zderzaku byl ciemniejszy i nie bylo to zludzenie gdyz pokazywali mi wlasnie to ludzie z ASO.Podobno takie rzeczy sie zdarzaja, mi sie wydaje, ze po prostu tworzywo sztuczne inaczej przyjmuje farbe podkladowa niz karoseria.


O tym włąśnie pisałem wyżej... :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez mr_t » 9 maja 2008, 23:04

Heh. A ja znam inną historię – na nowej Maździe (2 m-ce) na lakierze porobiły się nieregularne plamy – jakby odbarwienia – reklamacji nie ma, bo wg. ASO winne za odbarwienie ponosi myjnia automatyczna... jeśli to prawda to ech... jakość lakieru poniżej krytyki, ale nie chce mi się wierzyć żeby to była prawda (tj. że myjnia to zrobiła).

Chociaż u mnie jak na 3 miesiące lakier i plastikowe elementy nadwozia (lampy, listwy przy słupkach drzwi) są bardzo zniszczone, pełno różnych rysek, wiec może to jednak mierna jakość lakieru :|
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez gregorb » 10 maja 2008, 00:56

mr_t napisał(a):Heh. A ja znam inną historię – na nowej Maździe (2 m-ce) na lakierze porobiły się nieregularne plamy – jakby odbarwienia – reklamacji nie ma, bo wg. ASO winne za odbarwienie ponosi myjnia automatyczna... jeśli to prawda to ech... jakość lakieru poniżej krytyki, ale nie chce mi się wierzyć żeby to była prawda (tj. że myjnia to zrobiła).

W takim przypadku trzeba zasiegnac opinii rzeczoznawcy PZM i najwyzej zlozyc sprawe do sadu, powinno sie z takimi argumentami wygrac sprawe, majac oczywiscie poparte to jakimis wynikami srodkow stosowanych przez myjnie automatyczna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 20:48
Posty: 174
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 BK 07' – 1.6 MZR-CD

Postprzez Murek » 27 gru 2008, 03:00

Jesli chodzi o lakier na błotniku i lakier na elementach blacharskich jest i przyjmowany inaczej przez kazde z tworzyw i dodatkowo promienie słoneczne są odbijane inaczej i dlatego oba te tworzywa odbarwiają się nieco inaczej. Poza tym zdarza się faktycznie tak, że czasami podczas transportu samochody jakto bywa mogą się lekko zarysowac, uszkodzić i nasi serwisanci tego nie zwracają tylko naprawiają i sprzedają w salonach jako bezwypadkowe. Kiedys ogladalem program w TV jak pewien wlasciciel Skody Octavi kupił nowiutki samochód i okazalo się, że był robiony ...zgłosil sprawe do sądu i ją wygrał...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2007, 16:05
Posty: 32
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3, 2.0 150KM 2007

Postprzez Myjk » 27 gru 2008, 10:49

gregorb: sprawdź najpierw czy to było malowane, czy fabrycznie tak wyszło.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Globy » 28 gru 2008, 19:41

Warto zrobić proste zdjęcie z fleszem w średnio oświetlonym garażu/parkingu zamkniętym – widać wiele rzeczy jak na dłoni <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez kornelstreet » 23 maja 2010, 14:10

Witam wszystkich forumowiczów. Mam parę małych rysek do zamaskowania i szukam czegoś czym mogę je zakryć oznaczenie lakieru jak wyżej. Udało mi się znaleść coś takiego http://www.amazon.com/Mazda-Touch-up-pa ... B0032IQYLG. Jak myślicie w ASO będą mieli coś podobnego, i ile może wynieść sugerowana cena ?


Łączę z tematem: Lakier – ogólna dyskusja
Pozdrawiam lukaszm
Początkujący
 
Od: 2 maja 2010, 12:23
Posty: 8
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 3 1.6 CiTD (109KM)

Postprzez vqsoft » 23 maja 2010, 19:45

w aso dostaniesz
sa 2 zestawy – sztyft na pędzel ( baza + bezbarwny) za jakieś 34 pln 15ml
i zestaw w aerozolu 150ml ( baza + bezbarwny) za 59pln

ja wybrałem ten drugi
w zestawie są pędzelki

ten drugi mozna dłużej przechowywać


i
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2009, 19:11
Posty: 779 (0/1)
Skąd: Wawa
Auto: była srebrna M3 1.6 CITD Y6 2004
jest Ix35 & i20

Postprzez tomekk03 » 16 paź 2010, 14:23

Witam! Mam sporo drobnych odprysków głównie na zderzaku od kamyków. Czy da się to jakoś naprawić bez malowania całego elementu żeby dobrze wyglądało?

Łączę z tematem: Lakier – ogólna dyskusja
Pozdrawiam lukaszm
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 15:59
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3s 2.3 AT hatchback USA

Postprzez radzi89 » 17 paź 2010, 12:11

Mozesz kupic lakier do zaprawek ale rewelacyjnego efektu sie nie spodziewaj.
Najlepiej polakerowac caly element :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez tomekk03 » 17 paź 2010, 13:39

A gdzie taki lakier kupić i jaki kod lakieru? Mam taki kure..ki czerwień (był różne odcienie?).
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 15:59
Posty: 43
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3s 2.3 AT hatchback USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323