światła dzienne włączane z hamulca ręcznego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez toomas1986 » 15 paź 2010, 12:29

Mam światła dzienne (są tylko z przodu) włączane po opuszczeniu hamulca ręcznego. Oczywiście nie włączają się gdy wyjęty jest kluczyk. Czy takie rozwiązanie jest spotykane tylko w wersjach Mazdy zza Oceanu (ja mam kanadyjską) czy również w europejskich??
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2010, 20:28
Posty: 53
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 3 sedan, 2.0 benzyna, Kanada, 2004r.

Postprzez radzi89 » 15 paź 2010, 13:18

W wersji EU nie spotkalem sie z tym rozwiazaniem. W Jeep`ie w wersji kanadyjskiej jest ten patent z hamulcem recznym. Generalnie sa to swiatla dzienne glownie na rynek Kanadyjski i Usa.
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez toomas1986 » 15 paź 2010, 14:31

Tak też myślałem, że w europejskich wersjach tego nie ma. A wie ktoś w jaki sposób jest to włączanie rozwiązane? Jest jakiś przełącznik pod hamulcem czy jest to może zrobione na bazie elementu (czujnika?) który odpowiada za przekazywanie sygnału do kontrolki ostrzegającej o włączonym hamulcu??
Pytam bo myślę o wyprowadzeniu jakiegoś przycisku którym bym mógł włączać bądź wyłączać te światła ręcznie...
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2010, 20:28
Posty: 53
Skąd: Rumia
Auto: Mazda 3 sedan, 2.0 benzyna, Kanada, 2004r.

Postprzez Młody » 9 mar 2013, 16:32

Koledzy czy ktoś już dobrał się do układu uruchamiającego światła mijania po opuszczeniu dźwigni ręcznego. Tez mam Miazgę z Kanady ale palą mi się H7-ki na potęgę i chcę ten układ zmodyfikować. Sam system uruchamiania chciałbym pozostawić, tylko żeby uruchamiał LED'y, które zamontuje w miejsce halogenów.

Jeśli ktoś już to ogarniał to bardzo proszę o cynk.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2005, 07:52
Posty: 31
Auto: Mazda 3 BK 2.0 LF

Postprzez Dominooo » 10 mar 2013, 01:58

toomas1986 napisał(a):Tak też myślałem, że w europejskich wersjach tego nie ma. A wie ktoś w jaki sposób jest to włączanie rozwiązane? Jest jakiś przełącznik pod hamulcem czy jest to może zrobione na bazie elementu (czujnika?) który odpowiada za przekazywanie sygnału do kontrolki ostrzegającej o włączonym hamulcu??
Pytam bo myślę o wyprowadzeniu jakiegoś przycisku którym bym mógł włączać bądź wyłączać te światła ręcznie...


A to nie jest jakiś "patent" dla zapominalskich?
Jak chcesz włączyć światła to poprostu opuść ręczny. A to, że po wyjęciu kluczyka dzienne nie zadziałają to tylko kolejne zabezpieczenie przed przypadkowym rozładowaniem aku, również dla zapominalskich... ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 05:47
Posty: 776 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: マツダ 3 Y6 BK '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323