1.6 diesel, szarpie i gaśnie w losowych momentach.

Postprzez wonsz1922 » 18 cze 2023, 13:12

Witam wszystkich, widziałem już parę podobnych wątków ale żaden nie jest identyczny. Mianowicie moja mazda potrafi jeździć przez 200-400 km bez żadnego problemu i nagle potrafi zacząć szarpać albo tracić moc (przez parę metrów) i dalej jedzie normalnie. Potrafi też przy jeździe autostradowej nagle stracić moc a nawet zgasnąć i nie można jej odpalić przez następne kilka- kilkanaście minut. Była u mechanika niczego nie znalazł odczyty komputera w normie. Dodam że po wymianie filtra paliwa było trochę lepiej ale nie wiem czy to nie placebo. Generalnie auto serwisowane na bierząco tzn: filtry oleje płyny rozrząd itd. Też podczas tych dziwnych sytuacji żadna kontrolka się nie zapala zupełnie jakby komputer nie był świadomy tej usterki. Prosze o pomoc, mechanicy sobie nie radzą a perspektywa dalszej jazdy do pracy (60 km) po autostradzie z taką tykającą bombą do przyjemnych nie należy.
Początkujący
 
Od: 19 lip 2019, 22:10
Posty: 5
Auto: Mazda 3 BK Top sport rocznik 2005 silnik 2.0 150 KM

Postprzez sebek-71 » 18 cze 2023, 17:09

Pompę paliwa sprawdzaliście? Jeśli pada raczej błędów nie będzie...
A może zbiornik paliwa zasyfiony?? Przy jakiej ilości paliwa to się dzieje??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2011, 17:04
Posty: 1113 (1/16)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: był Xedos 6 2.0V6 140KM
323 BJ 1,5 sedan
jest Mazda 3 BK 1,6 MZR

Postprzez wonsz1922 » 22 cze 2023, 04:59

Dzieje się to przy każdej ilości paliwa, mazda tankowana jest do pełna raz na 1.5 tygodnia mniej więcej stacja nie ma znaczenia.
Początkujący
 
Od: 19 lip 2019, 22:10
Posty: 5
Auto: Mazda 3 BK Top sport rocznik 2005 silnik 2.0 150 KM

Postprzez Ehhhu » 11 gru 2023, 20:18

Miałem podobnie . Sprawdź czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej . Kup nowy oryginalny nie jest drogi max 150 zł . Mi gasł samochód , dławił się dusil i nie raz jak zgasł nie mogłem odpalić musiałem plakiem pomagać . U mnie już były objawy po długiej męczarni z tym też każdy mechanik rozkładał ręce . Raz tylko się pokazał błąd z tym czujnikiem ale został olany . Początkowe objawy to przydlawienia przez chwilę , zacząłem od wymiany filtra paliwa bo takie objawy jak by był zapchany a potem to nie ragowanie przez chwilę na gaz jak by paliwa nie było aż doszło do gaśnięcia i problemy z odpaleniem . Ten czujnik znajduje się pod EGR więc trzeba go ściągnąć i jest przekręcany na duży płaski klucz już nie pamiętam jaki . Jest go ciężko odkręcić bo mało miejsca żeby płaskim zakręcić ale jest to do zrobienia mi się udało i ogólnie jak jest nowy czujnik mniej Madzia pali
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2018, 20:45
Posty: 36 (0/3)
Auto: Mazda 3 1.6 di turbo 109 2007r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323