Problem z odpaleniem, utrzymaniem obrotów i gaśnięcie.

Postprzez nowytutaj » 12 sty 2023, 16:13

Witam,
Mam problem z mazda.
Objawy jak na filmiku.

https://files.fm/u/kzn63jdfy

Po próbie odpalenia z plaka udało się ujechać parę km ale potem padł i znów to samo i trzeba było znów z plaka odpalać.
Błędów mi nie pokazuje.
Filtr paliwa był wymieniany.
Czy może to być wina nie podawania odpowiedniej ilości paliwa i stąd brak jakichkolwiek błędów ?
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2022, 16:52
Posty: 16 (1/1)
Auto: Mazda 3 BK 1.6 109 KM

Postprzez zadra » 12 sty 2023, 18:40

przyczyn może być "od groma"
Oczywiście ilość paliwa jak i jakość też może mieć znaczenie.
Jeśli chodzi o ilość, to raczej zupełny brak paliwa, odcięcie dopływu albo powietrze powodowałoby zgaśniecie, bo jeśli jakaś (mniejsza) dawka jest wtryskiwana, to silnik najpewniej by chodził, może mocy tylko by brakowało.
Ważne jak zachowywał się wcześniej, dlaczego wymiana filtra paliwa, jakie wcześniejsze prace... co z rozrządem, co z pompą, co z wtryskami... co ze sterowaniem...
Może jakiś układ antykradzieżowe się uruchamia.. ?
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez nowytutaj » 12 sty 2023, 19:09

Akurat jest problem z ustaleniem co on jest nie tak.
Paliwo raczej dobrej jakości bo tankowane w UK na sprawdzonych stacjach, BP bądź Shell.
Filtr paliwa był wymieniany przy serwisie po zakupie.
Do tego rozrząd, plus wszystkie płyny i filtry, czujnik ciśnienia paliwa na listwie plus jakiś czujnik przy pompie paliwa. Muszę dokładnie sprawdzić w rozpisce serwisu. Po tych czynnościach wszystko działało jak należy. Jeździł z 2 miesiące i zrobił około 3 tys km. I teraz zaczęły mi się dziać takie przypadłości. Podpięcie pod carscannner nie pokazuje błędów.
A on ma te problemy w naprawdę różnych chwilach.
Tak się jeszcze zastanawiam czy to nie wina gdzie elektroniki czy może brudnych wtyczek, tylko ewentualnie których ?
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2022, 16:52
Posty: 16 (1/1)
Auto: Mazda 3 BK 1.6 109 KM

Postprzez nowytutaj » 18 sty 2023, 15:49

Czy przy wadliwych wtryskach powinien wyskoczyć bladź na komputerze czy raczej trzeba w inny sposób zrobić oględziny ?
Początkujący
 
Od: 25 wrz 2022, 16:52
Posty: 16 (1/1)
Auto: Mazda 3 BK 1.6 109 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323