Mazda 3 BK 2004 stukanie w układzie napędowym

Postprzez eX2theZ » 25 maja 2018, 23:31

Witam,

Pierwszy raz zakładam post więc proszę o wyrozumiałość.

Mazda 3 (BK) 1.6 Di Turbo (140KM, 300Nm) <serduszka>

Objawy:
Podczas jazdy na wprost!!! na luzie lub na sprzęgle słychać rytmiczne pukanie z okolic skrzyni biegów, jest ono zależne on prędkości obrotowej kół, a nie silnika. Podczas przyśpieszania nie słychać, a podczas hamowania silnikiem nieznacznie. W chwili ruszania kierownicą natężenie się zmienia ale nie częstotliwość. Nie jest to typowy dla zewnętrznych przegubów odgłos mielenia.

Stąd moje pytanie:
Przegub wewnętrzny czy skrzynia/dyferencjał

Jeżeli to przegub wewnętrzny to gdzie go dostać bo wszędzie od allegro przez intercars itp dostępne są tylko zewnętrzne. Czy podejdzie od Focusa bo sporo części zwłaszcza zawieszenia pasuje od Focusa mk.2

Czy w trakcie wymiany wypłynie mi olej ze skrzyni? Czy jest kielich? Jeżeli olej wypłynie to jak nowy najlepiej. Czy dojdą mi jakieś uszczelniacze.

Wymianę zrobię sam, ale wolałbym mieć wszystkie części na stole nim rozmontuje jedyne auto.

Jeżeli powieliłem post z góry przepraszam ale sprawdzałem i nie było nic podobnego w tematyce.

ps. sprawdzałem nie mam kamienia w oponie hahaha
Początkujący
 
Od: 18 sie 2017, 13:51
Posty: 10
Auto: Mazda 3 2004 1,6Di/ 140KM/ 300Nm/ 130000km/ Eibach -40mm/ open pipe/ short shifter

Postprzez eX2theZ » 28 maja 2018, 21:30

po dzisiejszej wizycie u znajomego z podnośnikiem kategorycznie wyeliminowaliśmy przeguby, pół osie są sztywne, nie mają żadnych luzów, łożyska są ok, żadnego buczenia przy swobodnym toczeniu (odłączony ABS, 4 biegu, rura, luz i gaszone auto) żadnych nieprzyjemnych/niewłaściwych odgłosów.

Natomiast objawy w czasie jazdy się nasilają, w czasie jazdy na wstecznym w identycznej częstotliwości/prędkości co stukanie w czasie jazdy na luzie do przodu występuje odgłos chrobotania, żeby nie powiedzieć mielenia. Odgłos następuje mniej więcej co obrót koła i ewidentnie przypomina przeguby które jednak dzisiaj kategorycznie wyeliminowaliśmy. Czyżby skrzynia?

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Czy znacie jakiegoś magika od mazd w okolicach Poznania?
Początkujący
 
Od: 18 sie 2017, 13:51
Posty: 10
Auto: Mazda 3 2004 1,6Di/ 140KM/ 300Nm/ 130000km/ Eibach -40mm/ open pipe/ short shifter

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323