Mazda 3 – dziwne objawy + błędy P2455, P0428, P2584, P242F

Postprzez nasei » 18 sty 2017, 23:53

Witam!
Z góry przepraszam za tak zatytułowany wątek lecz nie wiem jak inaczej go nazwać, a więc opisze mój problem:
Dzisiaj po podłączeniu mojej Mazdy do komputera pokazało mi takie błędy:
P2455 – Diesel Particulate Filter Differential Pressure Sensor Circuit High
P0428 – Catalyst Temperature Sensor Circuit High Bank 1 Sensor 1
P2584 – Fuel Additive Control Module Requested MIL Illumination
P242F – Diesel Particulate Filter Restriction – Ash Accumulation
Po ich usunięciu, nie odłączałam komputera i nie gasiłam samochodu. Do "oczekujących" błędów dodał się z powrotem błąd P2584.
Widzę, że są to błędy w znaczący sposób związane z nieszczęsnym DPF-em.
Może to pomoże w jakiś sposób więc wspomnę, że kiedyś pisałam na forum o tym, że podpalił mi się wąż różnicy ciśnień DPF link: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=469&t=178748
Rozwiązałam ten problem w taki sposób, że ucięłam fragment przepalonego wężyka i wstawiłam tam metalową rurkę. Niestety nie stać mnie było na nowy z ASO... Problem znów się pojawił lecz w łagodniejszy sposób. Z wężyka wycieka mi (prawdopodobnie) olej.

Napiszę tu o jeszcze jednym moim problemie a mianowicie: miałam uszkodzoną odmę w miejscu gdzie wchodzi do przepływomierza oraz filtra powietrza i wtedy zauważyłam, że cieknie mi olej z odmy... przy okazji zapychając przepływomierz (który być może w ten sposób się popsuł i byłam zmuszona go wymienić na inny – sprawny).
Problem z uszkodzoną odmą został naprawiony, lecz odkręcając sprawną już odmę zauważyłam, że dalej zbiera się tam olej, który również zauważyłam w turbinie.
Następnym aspektem, który chciałam opisać to, to że moja turbinka mocno kopci. Przeczyściłam ją z zewnątrz aby sprawdzić jaka jest intensywność tego kopcenia i już na drugi dzień mogłam zauważyć na niej sadzę.
Dodam, że w kabinie czuć zapach spalin podczas włączonego nawiewu na postoju. Gdy jadę – nie czuć go lub jest bardzo mało intensywny.

Może to wszystko łączy się w jakiś sposób ze sobą... Niestety nie wiem, dlatego bardzo proszę o pomoc.
Czytałam różne fora lecz nie mogłam znaleźć tematu podobnego do mojego, a chciałabym ulżyć w końcu mojej Maździe. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 26 sty 2015, 12:25
Posty: 5
Skąd: Koszalin
Auto: Mazda 3 BK 1.6 CTDI 109KM 2006 rok

Postprzez kajotka » 23 lip 2021, 17:31

Witam

Minęło kilka lat.. czy poradziłeś sobie z tym problemem?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 paź 2015, 21:24
Posty: 20 (1/0)
Skąd: Kraków
Auto: Miałam:
Mazda 323f 2,0 2003 diesel
Mam
Mazda 3 BK 2006 1,6
Mazda 3 1,6 diesel 2006 <jupi> :–)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323