Usuwanie DPF – negatywne skutki

Postprzez wlodi_m » 13 cze 2014, 23:19

witam nie chcę zakładać nowego tematu. jeżdżę mazda 3 (1.6 citd z fap-em) już cztery lata, ogólnie nie robię tras, codziennie do pracy i z powrotem srednio 30km. Wiele razy już przerwałem dopalanie, ostatnio nawet zauważyłem że podniósł się stan oleju, więc będę musiał coś z tym zrobić niebawem .. i tu moje pytanie ponieważ wielu z was usuwa / wymienia filtr fap a przecież jest opcja oszukania czujników w fapie, tzn dobry mechanik polecił mi wywiercić otwór (nie większy niż 8mm ) przez cały filtr fap dzieki temu czujniki pokazują prawidłowe wartości i autko wraca do normy. Zastanawiam się czy ktoś z forum słyszał już o takiej metodzie ? Negatywnych skutków raczej nie ma ponieważ 8 mm dziura raczej nic złego nie zrobi a można zaoszczędzić na drogim usuwaniu ..
Paintball Tarnów www.forestwar.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2009, 11:05
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Tarnów
Auto: M3 HB 2007 1.6 CITD

Postprzez Dominooo » 13 cze 2014, 23:30

wlodi_m napisał(a):witam nie chcę zakładać nowego tematu. jeżdżę mazda 3 (1.6 citd z fap-em) już cztery lata, ogólnie nie robię tras, codziennie do pracy i z powrotem srednio 30km. Wiele razy już przerwałem dopalanie, ostatnio nawet zauważyłem że podniósł się stan oleju, więc będę musiał coś z tym zrobić niebawem .. i tu moje pytanie ponieważ wielu z was usuwa / wymienia filtr fap a przecież jest opcja oszukania czujników w fapie, tzn dobry mechanik polecił mi wywiercić otwór (nie większy niż 8mm ) przez cały filtr fap dzieki temu czujniki pokazują prawidłowe wartości i autko wraca do normy. Zastanawiam się czy ktoś z forum słyszał już o takiej metodzie ? Negatywnych skutków raczej nie ma ponieważ 8 mm dziura raczej nic złego nie zrobi a można zaoszczędzić na drogim usuwaniu ..

Nikt nie słyszał o takiej metodzie...
Więc zrób to, przecież nie masz nic do stracenia. Jeśli wszystko będzie OK to fajnie, a jeśli to nie przyniesie pozytywnych skutków to poprostu mozesz wyciąć jak wszyscy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 05:47
Posty: 776 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: マツダ 3 Y6 BK '05

Postprzez talk_about85 » 14 cze 2014, 00:11

Jak nie slyszal? Ja sie o tym dowiedzialem jakies 2 miesiace temu ze mozna nawiercic filtr czastek stalych i problem z zatykaniem zostaje rozwiazany. Tak mi powiedzial szef jednej z firm moto u mnie w miesci. Jak mi to mowil zrozumialem ze tych otworow jest kilka a nie jeden. Nie pytalem o cene ale jesli ktos chce moge podac nr do goscia moze dowie sie czegos wiecej bardziej fachowo z nim rozmawiajac niz ja.

Ludzie nie cytujcie poprzedzajacych Wasz post wypowiedzi bo to nic nie daje oprocz dodatkowej czcionki :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez wlodi_m » 14 cze 2014, 20:22

wystarczy jeden otwór przez cały fap+ katalizator ale nie większy niż 8mm, czujniki zostają oszukane właściwym ciśnieniem i spokój, nie trzeba podpinać pod żaden komputer. Tak będę to robił ale dokładnie za 2 miesiące, wtedy mam wymianę wszystkich płynów, oleju i filtrów, wówczas się też zajmę zapchanym fapem pozdrawiam
Paintball Tarnów www.forestwar.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2009, 11:05
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Tarnów
Auto: M3 HB 2007 1.6 CITD

Postprzez Dominooo » 15 cze 2014, 12:27

Ciśnienie może być prawidłowe, wypalanie nie będzie się załączało (przynajmniej tak często jak u mnie – co 100km). Ale mimo wszystko trzeba będzie robić dolewkę Eolysa.
To w katalizatorze też trzeba wiercić dziurę? Nie wystarczy otwór czy dwa tylko od strony FAP-a?

Chciałbym z chęcią zaryzykować wykonanie tego zabiegu, ale trochę się boję przed wyjazdem na wczasy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 05:47
Posty: 776 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: マツダ 3 Y6 BK '05

Postprzez Ralf2107 » 15 cze 2014, 12:56

A nie sądzicie, że przez te "otwory" będą się wydobywać spaliny pod maską ?
Ten otwór to po długości, czy po szerokości ? Oszukanie czujnika nie rozwiąże problemu z zapchanym filtrem.
Moim zdaniem to głupi pomysł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2011, 12:54
Posty: 235
Skąd: Murowana Goślina/Grajewo
Auto: Mazda 3 Y6 '05 już bez FAP

Postprzez wlodi_m » 15 cze 2014, 14:15

spaliny ale skąd ? wiercimy od góry na sam dół później trzeba zaspawać otwór w metalowej obudowie i tyle. No własnie mechanik mówił że wierci przez cały filtr i katalizator, ale powtarzał że nie większy otwór niż 8mm
Paintball Tarnów www.forestwar.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2009, 11:05
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Tarnów
Auto: M3 HB 2007 1.6 CITD

Postprzez talk_about85 » 15 cze 2014, 14:30

Mysle ze trzeba zebrac do kupy wszystkie pytania i watpliwosci odnosnie tej metody spisac to na kartce i porozmawiac z gosciem o ktory pisalem powyzej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2010, 23:59
Posty: 1123 (0/12)
Skąd: Gorlice
Auto: Mazda3 BK HB 1.6 MZ-CD 2007

Postprzez Ralf2107 » 15 cze 2014, 21:39

Umknął mi fakt o zaspawaniu dziur.
Daj znać jak już będziesz po tym zabiegu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2011, 12:54
Posty: 235
Skąd: Murowana Goślina/Grajewo
Auto: Mazda 3 Y6 '05 już bez FAP

Postprzez Dominooo » 9 lip 2014, 23:57

Myślałem sobie ostatnio, o tym przewierceniu filtra i doszedłem do wniosku, że jest to zabieg na krótki okres czasu, a w rezultacie doprowadzamy szybko do akcji całkowitego usunięcia FAP-a lub nie daj Boże innej awarii silnika. Rozwiercając otwór we wkładzie niby się oszuka czujniki różnicy ciśnień, które dają znać sterownikowi, że należy uruchomić proces wypalania ponieważ wkład jest nadmiernie zapchany sadzą.
Ale co nam pomoże jeden otwór o średnicy 8mm? Opóźniając wypalanie doprowadzamy do całkowitego, nieodwracalengo zapchania wkładu cząstek stałych. I co? Ano to, że spaliny zaczynają przedostawać się tylko przez ten nieszczęsny 8mm otworek. Ograniczone odprowadzanie spalin wiąże się z ograniczeniem mocy silnika, nierównomierną pracą silnika, może być przyczyną uszkodzenia turbosprężarki a nawet katastrofą dla całego silnika.

talk_about85 , nie dzwoniłem do tego gościa do którego podałeś mi numer.
Podjąłem decyzję o całkowitym usunięciu raz na zawsze. Nie chcę się bawić w półśrodki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2010, 05:47
Posty: 776 (0/1)
Skąd: Śląsk
Auto: マツダ 3 Y6 BK '05

Postprzez grzegorz1978 » 10 sie 2014, 20:18

Witam ja tam wycialem ten filter i mam glowe pusta i jeszcze do tego auto zrobilo sie troszke zywsze i mniej pali same plusy.
grzegorz1978
 

Postprzez marlad » 18 wrz 2014, 08:31

A zastanowił sie ktoś co sie stanie jak ten filtr w którym jest dziura zacznię pękać i kruszyć się lub topić ??
chciałbyś mieć coś takiego w wydechu zamiast wydać parę stówek za profesjonalne usunięcie wraz z wyprogramowaniem z komputera ?

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16 lip 2015, 22:25 przez marlad, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 20 kwi 2014, 19:06
Posty: 225 (13/13)
Skąd: Kraków

Postprzez mowe » 16 sty 2015, 13:47

Witam, magda 2007 1.6 hdi...
Filtr wycialem jakies 3 lata temu w Dabrowie Gorniczej
chlopakom zajelo to jakies 4 godz z wywaleniem z kompa skryptu odnosnie dopalania i to w sobote.
Wywalili te programowo egr, od tamtego czasu zero jakich kolwieg bledow czy objawow-problemow jakie byly przed
zabiegiem, a rozni magicy sie tym zajmowali ale postanowilem w koncu wywalic to diabelskie ustrojstwo.
Tak chwale sobie to ze go nie ma i prosze sie nie bac zabiegu ale tylko przez sprawdzonych magikow.
Pozdrawiam.
ps. za wszystko zaplacilem 600 stowek i do tego pisemna gwarancja.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lis 2009, 12:35
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323F/1,6/2001 było, jest 3/1.6 HDI/2007 sedan czarny m.

Postprzez starek » 16 lip 2015, 14:10

Możesz powiedzieć, kto Ci to robił w Dąbrowie?
Mam problem, usunąłem właśnie DPF, palą się kontrolki check engine i trakcji i czasem miga kontrolka DPF. Magicy najpierw wycięli, potem kazali jeszcze raz podjechać i odłączyli sterownik. Po czym stwierdzili, że powinienem jeszcze raz podjechać, bo muszą mi go przeprogramować, z tym, że nie miałem już kiedy. Najgorsze, że widzę spadek mocy przy około 3000 obrotów, jakby się mulił bardziej.
starek
 

Postprzez mowe » 16 lip 2015, 17:56

Witam.
Magicy Ci maja warsztat na przeciwko reala po drugiej stronie szybkiego ruchu, obok przystanku autobusowego.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lis 2009, 12:35
Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Auto: 323F/1,6/2001 było, jest 3/1.6 HDI/2007 sedan czarny m.

Postprzez DżejDżej » 8 mar 2017, 20:00

W zachodniej europie jest zakazane wycinanie filtrów DPF i są już za to kary. Można o tym poczytać na internecie. Filtry zostały dodane do samochodu żeby pozbyć się smogu, wiadomo że powinny być bezobsługowe, a koncerny zrobiły tak żeby obrócić to w pieniądze...
Mieliśmy dużo zgłoszeń na śląsku o problemy z zapchanym filtrem dpf, dlatego kupiliśmy maszynę do wodorowania. Jeżeli ktoś by chciał przeczyścić cały układ spalinowy to można przyjeżdżać. Dla osób z forum cena regularna to 250zł, jeżeli powiecie, że z forum to za 120zł zrobimy. Serwis Auto-klinika z Katowic.
Filmiki:
https://youtu.be/H1c9_QIiiL4
https://youtu.be/sOJ3y_8ah-k
Początkujący
 
Od: 9 maja 2012, 00:52
Posty: 7
Auto: Astra

Postprzez kropek101 » 8 mar 2017, 22:14

Fajnie wiedzieć że za tyle jest czyszczenie a co jak przyjadę nie mazdą to na hasło też będzie taniej.
Pewnie zanim to nastąpi i tak post zginie gdzieś pomiędzy innymi wpisami
Oddam 2 czujniki ABS
Szpilki do kół

Ozonowanie samochodów i pomieszczeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2011, 00:49
Posty: 1581 (5/41)
Skąd: Żory
Auto: Seat Altea XL 2,0 TDI CR 170KM i 370Nm

Była Mazda 3 BK Y6 2006r
Mazda 323f 1,5 16v 88km 98r

Postprzez DżejDżej » 9 mar 2017, 23:14

kropek101 napisał(a):Fajnie wiedzieć że za tyle jest czyszczenie a co jak przyjadę nie mazdą to na hasło też będzie taniej.
Pewnie zanim to nastąpi i tak post zginie gdzieś pomiędzy innymi wpisami


Zadzwoń powiedz, że kropek101 i że chcesz rozmawiać z Jędrkiem na warsztacie. Załatwimy temat i podzielisz się subiektywną opinią na forum.
Początkujący
 
Od: 9 maja 2012, 00:52
Posty: 7
Auto: Astra

Postprzez siostra » 19 mar 2017, 13:59

Witam, czy w lubelskim też ktoś czyści dpf wodorem? Mamy problem – nam mazda stanęła – całkowicie zapchany dpf i daliśmy do jakiegoś "magika" który miał wyczyścić filtr... zakończyło się mnóstwem piany po podłączeniu niby wyczyszczonego dpfa w garażu naszego właściwego mechanika i mazda nie odpala... żenada jak się trafi na jakiegoś pseudo czyściciela...
DżejDżej napisał(a):W zachodniej europie jest zakazane wycinanie filtrów DPF i są już za to kary. Można o tym poczytać na internecie. Filtry zostały dodane do samochodu żeby pozbyć się smogu, wiadomo że powinny być bezobsługowe, a koncerny zrobiły tak żeby obrócić to w pieniądze...
Mieliśmy dużo zgłoszeń na śląsku o problemy z zapchanym filtrem dpf, dlatego kupiliśmy maszynę do wodorowania. Jeżeli ktoś by chciał przeczyścić cały układ spalinowy to można przyjeżdżać. Dla osób z forum cena regularna to 250zł, jeżeli powiecie, że z forum to za 120zł zrobimy. Serwis Auto-klinika z Katowic.
Filmiki:
https://youtu.be/H1c9_QIiiL4
https://youtu.be/sOJ3y_8ah-k
Początkujący
 
Od: 28 sty 2011, 20:11
Posty: 17
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3 1.6 diesel 2005 r.

Postprzez DżejDżej » 30 mar 2017, 14:38

siostra napisał(a):Witam, czy w lubelskim też ktoś czyści dpf wodorem? Mamy problem – nam mazda stanęła – całkowicie zapchany dpf i daliśmy do jakiegoś "magika" który miał wyczyścić filtr... zakończyło się mnóstwem piany po podłączeniu niby wyczyszczonego dpfa w garażu naszego właściwego mechanika i mazda nie odpala... żenada jak się trafi na jakiegoś pseudo czyściciela...
DżejDżej napisał(a):W zachodniej europie jest zakazane wycinanie filtrów DPF i są już za to kary. Można o tym poczytać na internecie. Filtry zostały dodane do samochodu żeby pozbyć się smogu, wiadomo że powinny być bezobsługowe, a koncerny zrobiły tak żeby obrócić to w pieniądze...
Mieliśmy dużo zgłoszeń na śląsku o problemy z zapchanym filtrem dpf, dlatego kupiliśmy maszynę do wodorowania. Jeżeli ktoś by chciał przeczyścić cały układ spalinowy to można przyjeżdżać. Dla osób z forum cena regularna to 250zł, jeżeli powiecie, że z forum to za 120zł zrobimy. Serwis Auto-klinika z Katowic.
Filmiki:
https://youtu.be/H1c9_QIiiL4
https://youtu.be/sOJ3y_8ah-k


Opinie z innych forów:
http://www.forum.alfaholicy.org/slaskie ... ice-4.html
https://forum.subaru.pl/topic/92330-usu ... a-wodorem/
Początkujący
 
Od: 9 maja 2012, 00:52
Posty: 7
Auto: Astra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323