Wczoraj moja M3 odmówiła współpracy
Pozdr.
www.mazdaspeed.pl
rozrusznik sprawdzony na "krótko" też ok.
blachmen napisał(a):Mały update, musiałem jednak zawieźć samochód do serwisu Mazdy. Na miejscu okazało sie że właściwy numer błedu to B2139 "ID number data in the PCM and the instrument cluster do not match".
Przyczyna – słaby akumulator, przy próbie odpalenia spadek napięcia, komputer "złapał" jakis błąd i wyzerował immobilizer. Podobno dość częsta usterka i "ten typ tak ma".
Naprawa – albo wymiana komputera na nowy albo wysłanie kompa do ASO Mazdy w Lublinie gdzie jest człowiek który zajmuje sie wgrywaniem softu od nowa.
Ku przestrodze dla innych posiadaczy M3 MZ-CD (1.6d) – nie czekajcie z wymianą akumulatora aż padnie całkiem bo koszty mogą być naprawde spore. Mój był już słaby i skończyło sie na minimum 1200zł + nowy aku.
Piotrek
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości