Nagły spadek mocy, mnóstwo dymu, silnik nie odpala – prośba o sugestie.

Postprzez Forescik » 11 lis 2017, 15:04

Witam serdecznie potrzebuje pomocy nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale możne ktoś pomoże sytuacja wyglądała następująco na trasie nagle spadek mocy jak by sie przytkał dpf i jazda 80km/h po czym usłyszałem dziwny dźwięk hałas nagle duzo czarnego dymy po chwili Biały jakby miał sie zapalic zaraz duzo białego dymu i zaczeła szybko spadac moc odrazu zjechałem na pobocze zgasiłem silnik . Samochod juz nie odpalił czekam czekam na lawete i do mechanika co to może byc ? dpf przytkany po czym czarny za chwile biały dym spadek mocy i nie odpala . Dziekuje za pomoc moze ktos cos poradzi by mechanik nie naciagną mnie ....
Początkujący
 
Od: 14 lip 2017, 21:38
Posty: 5
Auto: Mazda 3
2006 rok
110 koników

Postprzez smile » 11 lis 2017, 15:34

Pomogło by trochę znaków interpunkcyjnych na początek. Dymi na czarno wiec nie sciemniaj, że masz DPF ;)
Turbina stanęła dęba a potem trysneła olejem w dolot???
Do lokalnego znachora ją dostarcz, niech rozbiera i szuka.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Forescik » 11 lis 2017, 17:22

Tak mam dpf nie dymilo nigdy nagle tak sie stalo chwila jak pisze pierw czarno potem churgot nastepnie bialy dym i moc spadala wiec odraz sie zatrzymalem i nie odpalil wogole . Na inerpunkcjie wybacz nie patrze bo jestem caly w nerwach. Dzieki za pomoc
Początkujący
 
Od: 14 lip 2017, 21:38
Posty: 5
Auto: Mazda 3
2006 rok
110 koników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323