Mazda 3 BK 2005 1.6 benzyna – Problem z górnym panelem.

Postprzez Ininit3 » 15 cze 2017, 10:28

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem, jeśli temat tutaj nie pasuje to z góry przepraszam, lecz próbowałem szukać podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi które by mnie satysfakcjonowały.

Mianowicie, jakiś czas temu postanowiłem odświeżyć delikatnie wygląd wewnętrzny swojej ukochanej Magdaleny kupując radio z nawigacją (Aliexpress). Wszystko ładnie, pięknie, nawigacja działa, radio itd. Lecz do starego radia był podpięty górny panel wskazujący godzinę, spalanie oraz status klimatyzacji. Niestety w nowym radiu nie ma w ogóle wejścia na aby wpiąć ów panel. Przeglądając Allegro natknąłem się na aukcję z podobnymi radiami i było tam napisane, że istnieje "obejście" tego podłączenia delikatnie przerabiając instalację i kupując wyświetlacz z modelu 2006+, niestety Allegrowicz nie wysyła schematu jak to zrobić jeśli radia nie kupiło się u niego ;). Chodzi mi o to aby panel pokazywał mi tylko status klimatyzacji, bym mógł go ustawiać wg. własnych potrzeb ponieważ teraz jest ustawiony tak jak przed zamontowaniem nowego radia.

I tu moje pytanie, czy ktoś z was kochani forumowicze posiada taki schemat? Albo wie jak to podpiąć pod nowe radio?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

UP: Jeszcze raz przepraszam jeśli temat tu nie pasuje i proszę o przeniesienie do innego działu jeżeli taka potrzeba zaistnieje.

EDIT: Ah jeszcze jedno, gdzie mogę znaleźć numer (symbol) koloru w jakim pomalowany jest moje autko? :D
Ininit3
 

Postprzez macvas » 15 cze 2017, 10:58

Witaj.
Faktycznie, aby po wymianie radia z fabrycznego na dedykowane uzyskać pełną funkcjonalność komputera pokładowego w egzemplarzach przedliftowych należy wymienić górny wyświetlacz oraz przerobić wiązki łączące te elementy.
Odpowiedzi jak tego dokonać poszukaj w tym wątku. Być może nie znajdziesz tam schematu, ale wystarczy zapytać na PW osoby które mają ten mod za sobą.

Ininit3 napisał(a): gdzie mogę znaleźć numer (symbol) koloru w jakim pomalowany jest moje autko?

Jeśli serwisowałeś auto w ASO powinieneś przynajmniej raz otrzymać wydruk z DSR, na którym masz wyszczególnione wszystkie podstawowe dane, w tym kolor fabryczny posiadanego egzemplarza. Istnieją również strony, na których wystarczy wpisać VIN i otrzymasz analogiczną informację zwrotną.
Jeżeli nadal masz trudności napisz po prośbie wiadomość z numerem VIN do kolegi Marianek, z pewnością nie odmówi pomocy <oczko>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Ininit3 » 15 cze 2017, 10:59

Dziękuję bardzo! Zastosuję się do wytycznych ;)

Pozdrawiam! :)
Ininit3
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323