szarpanie przy delikatnym wciskaniu gazu+nierówne wolne obroty

Postprzez kucina123 » 1 kwi 2017, 20:49

Witam,
ostatnio pojawił się problem z moją mazdą, otóż przy delikatnym wciskaniu gazu auto między 2,2 tys a 3,5 tys mocno szarpie, ale kiedy wcisnę " w podłogę" nie ma żadnego problemu przyspiesza równo. dodatkowo na wolnych obrotach występuje minimalne wachnięcie. Po przeszukaniu działu podmieniałem już przepływkę( jak się odepnie to idzie pięknie), czyściłem przepustnicę(dość czysta)– bez różnicy. Sprawdzałem również czy przypadkiem nie łapie lewego powietrza.
Co ciekawe kiedy odpalę auto po nocce szarpanie jest zdecydowanie mniej odczuwalne
Wydaje mi się że jest to rozwinięcie problemu który zauważyłem około grudnia-otóż przy utrzymywaniu równej prędkości co jakiś czas delikatnie "wachnęło" obrotami- jakby gubiła zapłon.
Dodam tylko że problem występuje zarówno na benzynce jaki i na LPG chociaż wydaje mi się że na gazie jakby delikatniej.

Proszę o wsparcie w tym temacie
Początkujący
 
Od: 28 lis 2016, 18:10
Posty: 6
Skąd: łódź
Auto: Mazda3 2.0 Kintaro black
wcześniej 626gf r.97 Silver

Postprzez maxwellksz » 15 lip 2017, 21:25

Cześć, podpinam się pod pytanie. Jestem nowym użytkownikiem i posiadam swoją Mazdę 3 2.0 od niecałych 3 tygodni. Auto przeszło wymianę filtrów/oleju. Przeczyszczona została również przepustnica i sprawdzone czy przepustnica nie pobiera lewego powietrza. Wydaje mi się, że auto zbiera się odpowiednio jak na swoją moc (nie mam porównania, a wcześniej jeździłem Skodą Fabią 1.4mpi 68km to w porównaniu do tego wszystko lata).

Problemem jest jednak iż przy jednostajnej jeździe mając lekko muśnięty pedał gazu Maździe zdarza się szarpać (raczej przy prędkościach typu 80-100 km/h odczuwalne). Podczas przyspieszania nie czuć żadnego szarpania.

Czy rozwiązałeś może ten problem?

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2017, 20:55
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 3 BK 2.0 150 hp, 2007

Postprzez Muody » 18 lip 2017, 14:07

U mnie w aucie rowniez wystepuje podobny problem. Auto szarpie na niskich obrotach a na "luzie" co kilka sekund zatrzęsie silnikiem. Niedawno zrobilem remont generalny silnika i dzisiaj podjechalem do serwisu i pokazal sie blad p0404- cos o slabym katalizatorze. Mechanik powiedzial ze jak auto palilo duze ilosci oleju przed remontem to prawdopodobnie zatkalo katalizator. W naszych mazdach niestety podobno brakuje zamiennikow i mechanik zalecił regeneracje instniejacego. Robił ktoś może coś podobnego? Ile moze kosztowac taka regeneracja? Nowe podobno kosztuja kilka tysiecy :(
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2017, 19:59
Posty: 13 (0/1)
Auto: Mazda 3
2.0 LF 150 km
Rok produkcji 2003

Postprzez egosumvita » 13 paź 2017, 22:00

EGR ?
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2017, 15:21
Posty: 10
Auto: M3 BK2007 2.0 LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron