Poduszki silnika i wygłuszenie motoru

Postprzez lukaszp » 21 gru 2007, 23:05

Acha, rozumiem. A ta pod skrzynią nie "odpowiada" za buczenie, nie niszczy sie?
Możesz mi wysłać jeszcze raz tego maila?
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez marek cygan » 21 gru 2007, 23:15

Według mnie ona odpowiada tylko za rezonans(dzwonienie,skrzypienie) i wystarczy ją wyregulować. moja jest całkiem wyrwana i wystarczyło że ją ustawiłem.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez k.el » 22 gru 2007, 00:49

ciekawe co piszecie, ale jak sprawdzić stan poduszek? u mnie wizualnie jest OK na wszystkich, a ta przy rozrządzie wygląda na wymienianą.
Pytam bo wadą GF/GW jest hałas i drgania zwłaszcza tylnej kanapy i klapy bagażnika, tylko nie wiem na ile są one normą z samego faktu że pod maską klekocze DiTD
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 05:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 22 gru 2007, 01:12

U mnie przed wymianą poduszek drgania były wyczuwalne po dotknięci gniazda poduszki. teraz poduszka sobie drży ale nie przenosi drgań na gniazdo a co za tym idzie na karoserie.Jeszcze przed wymianą poduszek takie typowe drgania i różne rezonansy(na przykład drżenie szyb) zlikwidowałem w następujący sposób: wjechałem na kanał odkręciłem śrubę przechodzącą przez środek poduszki przy chłodnicach i regulowałem tak żeby przy włączonym silniku drgania z wnętrza poduszki nie przechodziły na belkę
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez marek cygan » 22 gru 2007, 10:05

Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia przedstawiają oryginalną uszkodzoną poduszkę ściany grodziowej oraz jej zamocowanie
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez xANDy » 22 gru 2007, 10:25

Mam propozycję – niech ktoś zrobi fotki poduszek i nazwie je jednoznacznie, żeby potem było wiadomo, która poduszka to ta pod skrzynią a która przed skrzynią, przy chłodnicach itp. Kiedyś nazwałem je po prostu umownie korzystając z ich umiejscowienia a nie z oficjalnych nazw. Fotki mogą być "w aucie" albo zdemontowane/nowe.
To co jest pewne – to:
1. olejowa poduszka przy rozrządzie – nazywa się przy rozrządzie.
Obrazek

2. Poduszka po przeciwnej stronie – nazywa się...
3. poduszka przy ścianie grodziowej – poduszka grodziowa (?)
4. poduszka pod silnikiem –
5. poduszka blisko chłodnic
Proszę moderatora o późniejsze dołożenie zdjęć i zmodyfikowanie mojego postu aby był jednoznacznie użyteczny oraz ustalenie jednej terminologii na poduszki.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 20:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Paweł Mo » 23 gru 2007, 11:57

Można by do tego dodać jeszcze numery katalogowe TEDGUM.
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 11:37
Posty: 315 (0/2)
Auto: Audi A4 B5 AHL 1.6

Postprzez lukaszp » 23 gru 2007, 12:35

Paweł M. napisał(a):Można by do tego dodać jeszcze numery katalogowe TEDGUM.

Numery katalogowe masz na pierwszej stronie tego tematu.
Ja kupuje po świętach poduchy i wymieniam.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez lukaszp » 23 gru 2007, 22:01

Marek, jak miałeś jeszcze buczenie w samochodzie to czy wyczuwałeś jakieś drgania w środku? U mnie są drgania koła kierownicy ( nie strasznie duze ale są) oraz słyszę że ogólnie cała buda wpada w rezonans. A buczenie (już uciązliwe) sie nasila. Napewno po świętach zakupie poduszki, tylko nie wiem czy kupować cały komplet czy nie, żeby to buczenie ucichło.
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez Riki » 23 gru 2007, 22:07

lukaszp napisał(a):tylko nie wiem czy kupować cały komplet czy nie


Ja jakoś po nowym roku zakupuję cały komplet... :) myślę ze warto wymienić już wszystkie zeby byl najlepszy efekt... tylko, nie sprawdzałem nawet czy mają wszystkie poduchy do GFki :| ale... Marek mi mówił że mają więc muszą być :)

Pozdrawiam
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5583 (2/2)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez k.el » 24 gru 2007, 01:16

marek cygan dzięki za info i foty takie uszkodzenia bym zauważył więc ten typ raczej tak ma jeśli chodzi o hałas co do drgań to czeka mnie wycieczka na kanał
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 05:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 24 gru 2007, 11:19

Riki napisał(a):Marek mi mówił że mają więc muszą być usmiech

Sprawdziłem za Ciebie. Są.
k.el napisał(a):takie uszkodzenia bym zauważył więc ten typ raczej tak ma jeśli chodzi o hałas

To jest akurat drastyczny przypadek a mimo to gdy była zamontowana ciężko było to zauważyć . przy rozrządzie była uszkodzona od wewnątrz i normalnie nie było tego widać , natomia ta przy skrzyni nie miała znaków uszkodzenia.

WSZYSTKIM MAZDOWICZą żYCZE ZDROWYCH I WESOLYCH śWIąT ORAZ żEBY WASZE MADZIE DOBRZE SIę SPRAWOWAłY!
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez lukaszp » 24 gru 2007, 14:34

Marek wysłalem ci maila ze zdj moich poduszek. Ta przy rozrządzie jest wubrzuszona. przy ścianie grodziowej oberwana a przy skrzyni biegów nie wykazuje żadnego uszkodzenia, więc chyba jest dobra.
A w jakim stanie była u ciebie ta przy skrzyni?
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez lukaszp » 25 gru 2007, 14:18

Marek wysłałem doo ciebie maila podobnej treści, ale napisałem to również na forum, może komuś sie też to przyda.
Odnośnie poduszek to najbardziej mnie martwi ta przy ścianie grodziowej bo ona jest całkiem oberwana. Może tego nie widać na zdjęciu bo jest zamazane.
Martwi mnie ona dlatego bo będzie ją strasznie źle odkręcić. Nie mam takich kluczy, pewnie muszę sobie kupić.
Opisz mi proszę, jak możesz, jak i jakich kluczy używałeś do poszczególnych śrub.
Acha, jeszcze jedno pytanie: jak wciskałeś nowe wkłady w gniazda poduszek?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez lukaszp » 25 gru 2007, 20:34

k.el napisał(a):takie uszkodzenia bym zauważył więc ten typ raczej tak ma jeśli chodzi o hałas

Napiszę Ci k.el jak wymienię poduszki czy ten typ tak ma. Moim zdaniem tak nie powinno być.
U mnie buczy tak, że czasem mnie to nawet męczy. Poduszka przy rozrządzie mi "usiadła"(otwór w niej jest poniżej osi gniazda – powinno byc odwrotnie), nad skrzynią jest wizualnie bez skazy, a przy ścianie grodziowej widać oberwanie od góry.
Po świętach biorę się za wymianę tych trzech poduch i zobaczę jaki będzie efekt. Mam nadzieję że będę zadowolony.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez lukaszp » 30 gru 2007, 11:56

Wszyscy, którzy mówią, że DITD tak już ma, że buczy są w błędzie. Ja wczoraj zmieniłem tylko dwie poduszki: przy rozrządzie i nad skrzynią biegów i buczenia już nie ma. Została mi tylko ta przy ścianie grodziowej, która jest oberwana.Mam ją dostać w styczniu, bo aktualnie w Tedgumie jej nie posiadają.
Podczas jazdy na trasie silnika u mnie nie słychać, tylko szum powietrza i opony. I tak powinno być.
Szczególne podziękowania dla panów: Marka Cygana i Xandy`ego.
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez Riki » 30 gru 2007, 12:16

lukaszp napisał(a):buczenia już nie ma


<spoko>

Ile Cię wyniosły te poduszki?

Do GFki znalazłem cos takiego.

00393487 <– pod skrzynia

Wkład 00396940 <– prawa (taka sama jak w BJ)

Z tego co widzę trzeciej poduchy do GFki nie ma... czy się mylę? Marku
gdzie ją widziałeś? :)

Pozdrawiam
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5583 (2/2)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez lukaszp » 30 gru 2007, 15:46

Ceny mioch poduszek (wkładów);
– koło rozrządu 98zł
– nad skrzynią biegów 80zł
– koło ściany grodziowej 80zł (jeszcze nie doszła bo nie mają aktualnie w Tedgumie)
Kiedyś będzie MAZDA 6 – oczywiście diesel
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez marek cygan » 30 gru 2007, 16:01

Łukasz-GRATULACJE! Teraz mamy samochody z innej bajki.A niedowiarki się niech sobie wkładają korki w uszach.Jak teraz słuchasz radia? Bo ja musiałem na 7 a teraz wystarczy 4.
Riki napisał(a):Z tego co widzę trzeciej poduchy do GFki nie ma... czy się mylę?


Zrób tak jak ja.Zmierz suwmiarką średnice gniazd i średnice śrub przechodzących przez środek poduszek i niech Ci prześlą z tedgumu rysunki wraz z wymiarami zewnętrznymi wewnętrznymi tych poduszek i wtedy sobie dobierzesz.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez Riki » 30 gru 2007, 17:38

marek cygan napisał(a):Teraz mamy samochody z innej bajki


Mam nadzieję że i moja będzie równie cicha jak Wasze :)


marek cygan napisał(a):.Zmierz suwmiarką średnice gniazd i średnice śrub przechodzących przez środek poduszek i niech Ci prześlą z tedgumu rysunki wraz z wymiarami zewnętrznymi wewnętrznymi tych poduszek i wtedy sobie dobierzesz.



Tak zrobię z poduchą przy ścianie grodziowej ale z tego co mówi lukaszp jeszcze jej nie maja więc poczekam, zaś te przy skrzyni i rozrządzie zamówię po nr kat. :)

Pozdrawiam.
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5583 (2/2)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323