Poduszki silnika i wygłuszenie motoru

Postprzez lukaszp » 30 gru 2007, 18:45

marek cygan napisał(a):Jak teraz słuchasz radia? Bo ja musiałem na 7 a teraz wystarczy 4.

U mnie jest podobnie, musiałem prawie o połowę ściszyć radio.
Marek a czy jak zmieniłeś poduszkę przy ścianie grodziowej to sytuacja u Ciebie jeszcze się poprawiła, jeżeli chodzi o hałas czy drgania, w porównaniu do tego jak miałeś ją rozwaloną, a te dwie pozostałe nowe??
Bo u mnie ta poduszka przy ścianie grodziowej jest dość dobrze oberwana (widać gołym okiem) i przy ostrym ruszaniu są słyszalne jeszcze niewielkie drgania(buczenie, dudnienie) – tudno to określić.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez marek cygan » 30 gru 2007, 19:55

Po wymianie poduszki przy ścianie grodziowej jeszcze się troszeczkę wyciszył i przy ostrej jeździe niema żadnych buczeń i dudnień, a przy małych obrotach na niższych biegach niema uczucia jakby sie samochód miał rozlecieć.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez syberek1 » 30 gru 2007, 20:02

Witam poszukuję poduszki pod silnik do Mazdy 6 2003r 2.0mzr-cd 136 km. ta od strony rozrządu tylko nie za jakąś chorą cenę dzwoniłem do jednego pana za uywke z rozbitka powiedział mi 700 zł :/
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 15:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez xANDy » 31 gru 2007, 09:04

syberek1 – tutaj mowa o silnikach DiTD a one mają inne zawieszenie motoru – poduszka przy rozrządzie ma inne mocowanie, kształt i parametry.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 20:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez syberek1 » 31 gru 2007, 11:44

xANDy niby tak ale jak bym założył nowy temat to byłby kosz bo juz przecież jest o zawieszeniu silnika :] <killer>
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 15:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez xANDy » 31 gru 2007, 12:55

Poduszki silnika i wygłuszenie motoru
DiTD

Jednak o to chodziło mi – z tego tematu chcieli zrobić poradnik...

Niech jednak zostanie na razie to pytanie tutaj.
Zapytaj się w tedgumie osobiście to może coś powiedzą ale obawiam się, że to zbyt nowy wóz aby takie rzeczy były już powszechnie w zamienniku.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 20:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Rychu » 3 sty 2008, 16:44

Witam!!!
A może orienyujecie się czy do Premacy są takie same poduszki jak do 323?
Jakiś czas temu pisałem do TEDGUMu z zapytaniem o poduszki do Premacy i odpowiedziano mi, że do tego modelu brak.....
Rychu
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 11:01
Posty: 102
Skąd: Węgrów/Miedzna
Auto: Premacy 2.0 DiTD '99
5 2.0 B '07

Postprzez marek cygan » 3 sty 2008, 17:34

Nie chciał bym Cię wprowadzać w błąd ale chyba tak.Wczoraj oglądaliśmy poduszki w 626 GW i te przy rozrządzie i ścianie grodziowej były takie same.Przed chwilą sprawdzałem w katalogu TEDGUMU są takie same (oczywiście wkłady)
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez Krzysiek_1123 » 3 sty 2008, 22:04

a czy ktos moze sie orintuje czy z ted gum da sie dobrac jakas inna poduche w miejsce tej przy chlodnicy
bo oni w sprzedarzy tej nie posiadaja a mi ona przenosi duza czesc wibracji na auto
po za nia mam do wymiany przy scianie i nad skrzynia ta kolo rozrzadu jest ok przynajmneijt tak wyglada wizualnie i odbrze tlumi drgania
a tej piatej poduchy nie znalazlem nie mam pojecia gdzei ona jest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2006, 00:24
Posty: 77
Skąd: Radom\Wroclaw
Auto: Mazda 323 BJ 2.0 DITD 1999r.

Postprzez k.el » 3 sty 2008, 22:06

marek cygan napisał(a):wjechałem na kanał odkręciłem śrubę przechodzącą przez środek poduszki przy chłodnicach i regulowałem

możesz dokładnie napisać co, jak i w jakiej płaszczyźnie regulowałeś? bo wydaje mi się, że po skręceniu tej śruby wszystko wraca na swoje miejsce
nie jestem pewien ale kiedyś chyba czytałem na forum o poduszce olejowej – może ktoś wie coś więcej?
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 05:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 3 sty 2008, 22:36

Krzysiek_1123 napisał(a):czy ktos moze sie orintuje czy z ted gum da sie dobrac jakas inna poduche w miejsce tej przy chlodnicy

Z tego co się orientuje to pasuje ta od BJ z silnikiem benzynowym ale jeszcze tego nie sprawdzałem.Będę ją wymieniał w połowie stycznia to dam znać.J eśli chodzi o poduszki przy rozrządzie i skrzyni biegów to musisz wymieniać param (silnik będzie nie równo zawieszony).W BJ niema piątej poduszki.
k.el napisał(a):możesz dokładnie napisać co, jak i w jakiej płaszczyźnie regulowałeś? bo wydaje mi się, że po skręceniu tej śruby wszystko wraca na swoje miejsce

Otwory przez które przechodzi śruba mają kształt fasolki. Poduszka wygląda tak jak by składała się z dwóch części połączonych błonką. Należy poluzować śrubę i ustawić poduszkę tak aby część środkowa nie stykała się z zewnętrzną
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez Krzysiek_1123 » 3 sty 2008, 22:50

marek cygan napisał(a):Z tego co się orientuje to pasuje ta od BJ z silnikiem benzynowym ale jeszcze tego nie sprawdzałem.Będę ją wymieniał w połowie stycznia to dam znać.J eśli chodzi o poduszki przy rozrządzie i skrzyni biegów to musisz wymieniać param (silnik będzie nie równo zawieszony).W BJ niema piątej poduszki.


o to gdzies czytalem ze jest piata ale jak nie ma to dobrze
no powiem ci ze ta przy rozrzadzie tak wlasnie mialem tez cyba wymienic po niewa jestem nadgorliwy
a ta przy chlodnicy to faktycznie moze pasowac bo jak porownywalem ja wizualnie z moja to byla bardzo podobna
najlepiej jak by wypowiedzial sie ktos kompetentny co nie raz juz widzial poduchyw dieslui benzynie BJ
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2006, 00:24
Posty: 77
Skąd: Radom\Wroclaw
Auto: Mazda 323 BJ 2.0 DITD 1999r.

Postprzez topik » 4 sty 2008, 15:46

Rychu napisał(a):A może orienyujecie się czy do Premacy są takie same poduszki jak do 323?


Witam!Na poduszkach są wytłoczone numery katalogowe – podaj mi je to Ci sprawdze z moimi.Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 14:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez marek cygan » 4 sty 2008, 16:00

Krzysiek_1123 napisał(a):gdzies czytalem ze jest piata

xANDy pisał że jest pięć ale w 626 w naszych są cztery bo jest inna belka pod silnikiem.Nie tyle chodzi o podobieństwo wizualne co o średnice zewnętrzną. Ta poducha nie podtrzymuje silnika tylko tłumi drgania.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez lukaszp » 5 sty 2008, 09:49

Ja tez nie znalazłem piątej poduszki w mojej BJ.
Aktualnie czakam na poduszkę od ściany grodziowej, którą TEDGUM ma wysłać w środę.
Tą przy chłodnicach narazie pewnie tylko wyreguluję i bede tak jeździł do wiosny. Ale na nią też przyjdzie czas wymiany.
Marek jak zmienisz tą poduszkę przy chłodnicach do daj mi znać.
Marek dlaczego Xandy pisze że jest piąta poduszka pod skrzynią? Znalazłeś ją?
Bo ja jakoś nie widziałem.
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 20:01
Posty: 243
Skąd: Rzeszów
Auto: Skoda Octavia II TDI,105PS,2008r.

Postprzez marek cygan » 5 sty 2008, 12:07

lukaszp napisał(a):Marek dlaczego Xandy pisze że jest piąta poduszka pod skrzynią?

Ponieważ opisywał 626.W GF jest inna belka pod silnik i tam są zamocowane dwie poduszki.
Poduszką przy chłodnicy zajmę się w przyszłym tygodniu.Musze zadzwonić do tedgumu żeby mi przysłali kilka fotek i wymiarów.Jak dobiorę odpowiednią to podam ją na forum.Morze uda się ich namówić żeby zajrzeli na nasze forum i nazwali je ta jak my bo w tych ich nazewnictwie można się pogubić
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez k.el » 5 sty 2008, 23:20

marek cygan napisał(a):Otwory przez które przechodzi śruba mają kształt fasolki. Poduszka wygląda tak jak by składała się z dwóch części połączonych błonką. Należy poluzować śrubę i ustawić poduszkę tak aby część środkowa nie stykała się z zewnętrzną


W GF/GW poduszka przy chłodnicy wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

otworów w kształcie fasolek nie widziałem więc mocowanie tej poduszki jest inne, a zatem regulacja jest niemożliwa. pozostaje mi szukać zamienników.
Na zdjęciach widać delikatne naderwanie poduszki, po zamontowaniu widać że sporo siadła – więc wymiana raczej konieczna.
Po dokładnych oględzinach pozostałych poduch doszedłem do wniosku, że wymienię wszystkie bo też wyraźnie siadły. Problem w tym, że jak pisał Riki w TEDGUMie mają tylko 2 do GFki.
Jeśli ktoś wie gdzie można kupić pozostałe proszę o info.
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 05:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 6 sty 2008, 14:43

Zgadza się. Kształt tej poduszki różni się od BJ.R Ramka mocują poduszkę do silnika powinna mieć otwory w kształcie fasolki(przynajmniej tak jest w BJ).Zmierz średnice wewnętrzną gniazda poduszki skrzyni biegów jeśli ma 73mm to jest taka sama jak do BJ. przy ścianie grodziowej też powinna mieć 73mm różni się tylko budową.
Skoro masz wymontowaną przy chłodnicy to zmierz jej średnice jeśli ma około 63mm to by pasowała też do BJ.A jeśli pod nr tedgumu 00397080 kryje się piąta poduszka do GW to byśmy mieli rozszyfrowane wszystkie poduszki do GW i BJ.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Postprzez k.el » 6 sty 2008, 15:43

marek cygan napisał(a):Ramka mocują poduszkę do silnika powinna mieć otwory w kształcie fasolki

w GF/GW blok silnika ma "ucho" z otworem przez który przechodzi śruba przechodząca przez środek poduszki, a poduszka jest mocowana do dolnej belki, zrobię fote

marek cygan napisał(a):chłodnicy to zmierz jej średnice jeśli ma około 63mm

ma 62-63 mm, więc powinna pasować sprawdzę jeszcze szerokość i tu dopiszę żeby było w jednym miejscu

marek cygan napisał(a):Zmierz średnice wewnętrzną gniazda poduszki skrzyni biegów

hm musiałbym rozebrać wszystko bo jest zakryta dużą podkładką

Wszystko to zaczyna się optymistycznie układać jeśli chodzi o GF/GW, ale pisałem do TEDGUMu i odpowiedź już nie jest taka optymistyczna.
fragment tej korespondencji:
"Jak na razie mamy w ofercie tylko 2 poduszki do tego modelu :
wkład do prawej 00396940 ... oraz wkład do tylnej 00397079 ..."
Rozumiem, że Prawa to ta przy rozrządzie, a tylna to na grodzi.
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2007, 05:09
Posty: 75
Auto: było DiTD '00 jest HDi '07

Postprzez marek cygan » 6 sty 2008, 19:21

Moim zdaniem tedgum sie trochę pogubił w tym co ma. Według moich rozeznań jest tak:
00396940-rozrząd
00395841-skrzynia
00395840-ściana grodziowa
00397079-chłodnica
Według mnie jest to komplet do 626 jak i 323
Pozostaje jeszcze piata poduszka do 626 i to morze być poduszka o numerze 00397080. Jeśli by się to sprawdziło to mamy komplecik.
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 10:50
Posty: 111
Skąd: GóRA KALWARIA
Auto: 323F BJ DITD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323