Wałek rozrządu kaput ?

Postprzez .Reo. » 6 paź 2015, 16:35

Witam,
Od razu przyznam się, że na silnikach słabo się znam.
Na początek opis sytuacji: Jadę spokojnie na 4 biegu, nagle coś strzyknęło pod maską, silnik zgasł. Dotoczyłem się na parking i próbując go odpalić, rozrusznik kręci i nic, motor nie łapie.
Ściągnąłem auto do mechanika, powiedział, że wał rozrządu kaput (zajrzał pod korek od oleju a ja próbowałem uruchomić). Rozkręciłem osłonę paska (nie dam rady jej wyjąć całej, przewody przeszkadzają ale odchyliłem) – pasek jest strasznie luźny, ręką można go wyjąć.
Teraz nie wiem czy to wał jest rozwalony, czy wystarczy pasek z podzespołami wymienić, czy aparat rozruchowy ? Nie mam żadnego speca od mazd a sam w takich sprawach jestem głupi <glupek2> Liczę na podpowiedzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2012, 08:51
Posty: 29
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 323f BJ 2002r.
2.0 TDVI 74kw

Postprzez smile » 7 paź 2015, 19:22

.Reo. napisał(a):Ściągnąłem auto do mechanika, powiedział, że wał rozrządu kaput (zajrzał pod korek od oleju a ja próbowałem uruchomić).
Tu ten fragment nie bardzo ma sens.

Prawdopodobnie pękł pasek rozrządu, trzeba zdemontować osłonę i się upewnić. Do tego demontuj od razu pokrywę zaworów i zobacz ile dźwigienek poszło.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Neonixos666 » 8 paź 2015, 14:38

Sprawdzić kompresję czy nie podgięło zaworu, wymienić uszkodzone dźwigienki/mostki, nowy oryginalny rozrząd i w drogę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9477 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323