NIerówne obroty silnika – miga wtedy kontrolka świec żarowych

Postprzez virtroy » 29 lis 2013, 22:06

Witam! To mój pierwszy post na tym forum, prosiłbym o wyrozumiałość :)

3 tygodnie temu kupiłem Mazdę 323F z silnikiem 2.0 TD. Autko super, ale jak zaczęło się robić chłodniej na dworze zauważyłem pewien problem. Silnik gdy był zimny, powyżej 1600 obrotów szarpał. Dodatkowo na biegu jałowym (nawet na ciepło) skakał między 900 a 1300 obrotów. Wtedy przygasały światła, migała podczas jazdy kontrolka świec żarowych (w różnych odstepach) i włączał się wentylator po prawej stronie chłodnicy.

Zobaczyłem że w akumulatorze było sucho, nikt nie wlewał wody demineralizowanej. Wody dolałem, podładowałem i tydzień obroty były dobre i światła nie gasły. W międzyczasie jak zalałem ON ultimate, przestało szarpać silnikiem. Jednak dzisiaj spadł deszcz i wszystkie objawy (poza szarpaniem) wróciły.

Czy może to być problem z zaciekaniem instalacji elektrycznej?
virtroy
 

Postprzez Neonixos666 » 30 lis 2013, 19:45

odczytaj może błędy, objawy dość dziwne. Zauważyłeś gdzieś jakieś dłubania w instalacji elektrycznej koło silnika?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2009, 23:21
Posty: 9463 (52/235)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez virtroy » 3 gru 2013, 21:02

Witam ponownie!

W końcu znalazłem mechanika, który podjął się naprawy mazdy. Każdy marudził że nie ma schematów, że problem z podłączeniem do komputera. W międzyczasie wymieniłem filtr paliwa, który był zapchany niemiłosiernie.

Diagnoza była następująca: Po dolaniu płynu do chłodnicy, układ chłodzenia się zapowietrzył. Spowodowało to załączanie wentylatorów co 2-3 sekundy i spadki napięć oraz obrotów. Na chwilę obecną wszystko działa, zobaczymy jak będzie dalej.

Dziękuje za chęć pomocy!
virtroy
 

Postprzez topik » 9 gru 2013, 23:36

Witam. W tych silnikach układ chłodzenia się sam odpowietrza także trudno go zapowietrzyć.Chyba że nie jest w pełni drożny. Jeżeli zapaliła Ci się kontrolka od świeć to wystukaj błędy. Instrukcję znajdziesz na forum. Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 14:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323