Mzda 323F 2.0 Dit Brak mocy.

Postprzez MrPrzyszlosc » 3 lis 2013, 16:25

Witam. Jestem nowym użytkownikiem Mazdy 323F 2.0 DIESEL 2001r. 101KM po lifcie.
Mam problem z mocą i osiągami mojej Mazdy. Silnik odpala z półobrotu nie generuje żadnych błędów ale problem jest z obrotami. Do 1500 wkręca sie dobrze potem przerywa i jak juz zlapie 2600 to do 4000 idzie w miare na postoju a z rury wydechowej wali kłeby bialego dymu. Układ zasilania sprawdzony filtr paliwa wymieniony układ zasilania szczelny. W praktyce wygląda to tak że jadac Mazda nie ma mocy i niegarnie sie tak jak powinna przyczym osiaga duze spalanie paliwa jak na te pojemność.
Byłbym wdzięczny za konkretna odpowiedz z gory dzieki. Jestem nowym forumowiczem i prosze o wyrozumialość i przepraszam za błędy.
MrPrzyszlosc
 

Postprzez topik » 3 lis 2013, 23:32

Witam. Pisząc, że nie ma żadnych błedów znaczy, że podłączyłeś ją do kompa albo sam próbowałeś wystukać błędy?. NIe ubywa płynu chłodniczego albo nie wysadza go? Biały dym by wskazywał na to, że płyn dostaje się do komory spalnia. Układ ssący jest szczelny i czysty, czyli węże, intercooler i kolektor? Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez Neonixos666 » 4 lis 2013, 18:19

Ja obstawiam zawór SPV. Filtr paliwa był wymieniany?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9470 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Archiwek » 30 lis 2013, 15:35

Witam,

jestem u Was nowy i podłączam się pod temat.
W mojej Mazdzie (323f 101km) mam podobne objawy. Brak mocy, czasami aż strach wyprzedzać. Ostatnio po nocnym postoju, przez pierwsze 500 metrów są odczuwalne szarpania... Silnik odpala wręcz idealnie, na biegu jałowym pracuje równo. Co to może być drodzy koledzy ?
Archiwek
 

Postprzez sopelos » 19 mar 2014, 18:23

Hej. Podpinam się pod ten temacik bo dotknął mnie podobny problem, pomimo braku konkretnej odpowiedzi poprzednikom, mam nadzieję, że mi ktoś pomoże. Mam mazdę 323f 2.0 (101KM) ditd z 2003 roku. Kupiłem ją pod koniec listopada w Niemczech. Powrót jak i dalsza jazda była czystą przyjemnością. Tankowałem zawsze na bp lub orlenie. W styczniu wymieniłem sobie świece, akumulator i filtr paliwa, bo zaczynał gorzej w mrozach palić. Po wymianie wszystko wróciło do normy. W zeszłym tygodniu postanowiłem, że spróbuję zatankować na shellu. Zalałem pełen zbiornik i na drugi dzień zaczęły się kłopoty z mocą mazdy. Na 1 biegu rusza normalnie, wrzucam 2 to tak od 1500 obrotów nie czuć mocy, rozkręca się bardzo powoli. Tak samo dzieje się na 3 biegu. Silnik odpala normalnie, nie kopci, płynu żadnego nie ubywa. Dziwne jest to, że raz muli a np. przy następnym skrzyżowaniu i 2 i 3 bieg idzie normalnie. Czy to może być wina tylko tego innego paliwa (może jakieś chrzczone było), czy przyczyn mam szukać gdzie indziej. Nie miałem na razie zbytnio czasu, ale tak na szybko przeglądnąłem wężyki czy czasem gdzieś nie ma dziurki, ale nic nie znalazłem... Jeździć tak dalej, aż wyjeżdżę całe paliwo z nadzieją, że po zatankowaniu jak dawniej z bp czy orlena wyszystko wróci do normy, czy dawać lepiej do mechanika? Proszę o porady.
sopelos
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323