Mazda 323f bj 2.0 sportive

Postprzez Rawsky » 12 paź 2023, 01:39

Witam,
Mam problem ze swoją mazda 323f bj w wersji sportive z dwulitrowym benzynowym silnikiem z instalacją gazową.
Otóż auto z tygodnia na tydzień ma odczuwalnie mniej mocy, mimo niskiego przebiegu jakim jest około 170tysięcy. Silnik trzyma kompresje, pracuje bardzo ładnie i równo, mimo to podczas mierzenia czasu do pierwszej setki "druga jest aktualnie nie osiągalna, powyżej 150 auto się nie rozpędzi" stoper wskazuje powtarzalnie okolice 17-18 sekund co odbiega od serii dwukrotnie. Dokładnie tak samo zachowuje się auto na benzynie jak i gazie.
Przewody zapłonowe wymienione, cewki świeże wymienione na przestrzeni tygodnia "stare jak sie okazało były ładne i miały odpowiedni kolor", filtry były wymieniane na bieżąco tak samo jak olej.
Jedyny problem jaki zlokalizowałem przez świecący się check to uszkodzona sonda lambda, niestety po wymianie poza tym, że check zniknął nic się nie zmieniło.
Auto nie dymi, ani na ciepłym ani na zimnym, pali od strzała za każdym razem. Jedyne co zauważyłem to lekko większe spalanie, i bardzo sporadyczne i delikatne falowanie na biegu jałowym które ustępuje po chwili.
Czy miał ktoś z was może podobny problem lub po prostu chciałby się podzielić swoimi pomysłami co może być nie tak? Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2019, 20:02
Posty: 5
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 Sportive

Postprzez gutek_wrb » 12 paź 2023, 07:11

Cześć,

Miałem podobnie w swej Sportiv instalacją gazową i powodem był mały poziom płynu w chłodnicy :P
"gazownik" go uzupełnił i motor gadał i nie falował a moc była na każdym biegu <czytaj>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 23:52
Posty: 1317 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Rawsky » 12 paź 2023, 23:01

Płyn jest pod korek, więc niestety to nie to :(
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2019, 20:02
Posty: 5
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 Sportive

Postprzez zadra » 12 paź 2023, 23:59

Przyczyn może być wiele, ale najlepiej zrobisz jeśli przyjrzysz się pracy instalacji gazowej.
Nie masz opisanego auta, więc nie wiadomo który rocznik, może ma już gniazdo OBD i udałoby Ci się wyciągnąć korekty paliwowe przez jakiegos ELMa?
Może masz kabelek do instalacji LPG i jesteś w stanie podejrzeć sam co się dzieje i czy pracuje prawidłowo..

Równie dobrze może być to zapchany wydech, katalizator albo przestawiony odrobinę pasek rozrządu..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3152 (35/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323