Rozpórka i przy okazji inna sprawa z zawieszeniem

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez brii » 1 cze 2005, 14:59

Witam!

Dostałem w końcu rozpórkę do mojego samochodu :)
Pytanie tylko jak ją zamontować??
W tej chwili mocowanie amorków od góry wygląda tak:

Obrazek

Gwiny są dosyć długie a wraz z rozpórką dostałem nakrętki dokładnie takie same jakie są teraz tam nakręcone. Stąd pytam czy rozpórkę wstawić na te obecne i je przykręcićm czy też odkręcić te które są i pod nie dać rozpórkę?
Kolejna sprawa – czy jest jakaś specyficzna "technologia" którą trzeba znać, żeby nie uszkodzić czegoś przy odkręcaniu tych śrub? Jak je przykręcić – na czucie czy kluczem dynanometrycznym (jeśli tak to z jaką siłą)??
Wiem, że niektórym te pytania mogą się wydać głupie, ale ja nie mam o tym pojęcia, a jeden człowiek mi powiedział, że mogę sobie geometrię zawieszenia w ten sposób przestawić (w co jednak wątpię, ale niepewność posiał).

Przy okazji tak się zacząłem zastanawiać czy poprzedni właściciel nie zmontował czegoś z zawieszeniem, bo jak widać nie ma rozpórki, a w V6 była ponoć w serii... Poza tym wydaje mi się, że te gwiny są chyba trochę za nowe... Podejrzewam, że zawieszka jest chyba raczej napewno obniżona (ale fajno zabrzmiało :] ) – zreknijcie:

Obrazek

Z góry dzięki za sugestie.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez mazdyfan_tomek » 1 cze 2005, 15:21

To że gwinty sa nowe to znaczy tylko tyle że górne mocowania amorów są nowe a nie całe zawieszenie , ,po drugie to przykrec rozpórke tymi śrubami które są bez żadnych obaw że zmienisz geometrie , heh ,pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2004, 23:08
Posty: 78
Skąd: Tarnów
Auto: HONDA ACCORD 2,0 136 PS

Postprzez Fiveopac » 1 cze 2005, 17:27

Spojrz na ponizsza fotke, rozporka jest zamocowana bez odkrecania oryginalnych srub! Na te co masz nakladasz podkladki, potem rozporke i dokrecasz tymi srubami co dostales.
Nie ma szans by geometria sie zmienila ;)
Dokrec sruby bardzo mocno, ale nie tak aby zjechac gwint. Pojezdzij kilka dni i sprawdz ponownie czy wszystkie sruby trzymaja.

Obrazek

Zawiecha wyglada na obnizona, pstryknij fote tylniemu kola to ci na 100% powiem :D
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez nero » 1 cze 2005, 18:01

zawiecha jest obnizona na pewno – u mnie na totalnej serii jest znacznie wiecej miejsca miedzy kolem a opona.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez brii » 1 cze 2005, 19:19

OK, to lecę po podkładki i montuję rozpórkę :D

Co do wysokości zawieszenia to jutro dam zdjęcie tyłu i ocenicie.
Ogólnie to mam problemy, żeby wjechać na krawężnik i nie zaryć przodem o niego, dlatego też sądzę, że jest obniżone. Czy można je jakoś bezboleśnie dla portfela podnieść?? Mam teraz dużo wydatków związanych z rozrządem, a niedawno kupiłem gumy i felgi więc jestem spłukany... Tymczasowo stosuję metodę omijania wszystkich dziur i niewjeżdzania na jakiekolwiek krawężniki ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez nero » 1 cze 2005, 19:40

brii napisał(a):Czy można je jakoś bezboleśnie dla portfela podnieść??


jak masz obnizone to pewnie przez sprezyny – jakiego koloru sa teraz ? Bo wiem ze do mx-3 mozna kupic H&R obnizajace chyba o 30-40 mm a czesto ludzie takie kupuja z prostej przyczyny – komplet nowych kosztuje 1000 zl a nowa oryginalna 750 zl podobniez wiec sam chyba rozumiesz :) Mozliwe ze poprzedni wlasciciel tak zrobil wlasnie. Daj jeszcze fotke tylu ale przod na 99% siedzi nizej niz u mnie – taki efekt uzyskuje dopiero jak w samochodzie siedzi 4 pasazerow a bagaznik jest wypchany tak ze trudno juz cokolwiek tam wlozyc.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez majes » 2 cze 2005, 01:10

brii napisał(a):Dostałem w końcu rozpórkę do mojego samochodu


A gdzie i za ile??

brii napisał(a): nie ma rozpórki, a w V6 była ponoć w serii...


no a ja nie mam :(
---------------------------------------
MX-3 V6
RX-7 III :P ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 16:17
Posty: 117
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda MX-3 1.8 V6 '92

Postprzez brii » 2 cze 2005, 18:49

Tak jak mówiłem daję zdjęcia tyłu:

Obrazek

Obrazek

I jak?? Obniżone??

Tak wracając do rozpórki – muszą pod spodem być śruby od zawieszki – rozpórka by inaczej opierała się na powietrzu :] Wrzuciłem na te śruby podkładki 10x28 i jest git :D
Może to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że samochodzik fajniej jeździ w bardzo ostrych zakrętach przy większych prędkościach :D

majes: Za rozpórkę dałem 100zł – w sklepie tjuningowym chcieli za nią 750zł (i powiedzieli, że trzeba będzie czekać około miesiąca) hahaha
Znalazłem na Allegro gościa, który sprzedawał Mazdy na części, zadzwoniłem do niego i poprosiłem żeby dał mi znać jeśli wpadnie mu w ręce taka rozpórka. Czekałem na telefon od niego jakieś dwa tygodnie ale się doczekałem :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Fiveopac » 2 cze 2005, 22:36

Gratuluje montazu, v6 bez rozporki to jak "i" bez kropki <lol>
Zawieche masz na 100% obnizoną. Jesli masz tylko krotsze sprezyny to jutro lece po nie do sklepu <lol> Wyglada słooooooodko <diabełek> wrzuc fotki calego auta, pliz ;)
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Maro323 » 3 cze 2005, 00:52

brii napisał(a):Ogólnie to mam problemy, żeby wjechać na krawężnik

Jeżdżę 323F BA z fabrycznie obniżoną zawiechą i znam ten koszmar. Każde parkowanie w mieście to jak walka o byt albo linia frontu. Zastanawiam się czy nie założyc jakiejś gustownej blachy z przodu.
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2005, 17:06
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 323F 1,8 : XII 1997

Postprzez Anade » 3 cze 2005, 06:27

Maro323 napisał(a):Jeżdżę 323F BA z fabrycznie obniżoną zawiechą i znam ten koszmar.


Też to znam nie ma krawężnika o którego bym nie zachaczył :) ale pozatym bardzo mi się podoba :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez brii » 3 cze 2005, 21:17

Wrzucę fotki jak tylko Madzię umyję porządnie – wstyd mi tak moją dumę prezentować jak jest teraz :]
Przez ten tydzień walczę o zalki, w przyszły weekend umyję i pocykam zdjęcia – w przyszłą niedzielę będzie w dziale "nasze mazdy" :D
Wstąpie też wtedy oficjalnie do klubu :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Anade » 3 cze 2005, 22:23

brii napisał(a):Wstąpie też wtedy oficjalnie do klubu


<spoko>
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez Xus » 5 lut 2006, 11:56

gdzie kupiles rozporke i za ile?? nowa czy uzywana??
na 1/4 mili scigaja sie szybkie samochody.....na zakretach szybcy kierowcy...
moje zabawki
Honda <---kilikac i glosowac
Mazda <---kilikac i glosowac

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2006, 10:43
Posty: 218
Skąd: Zielona Góra/Coventry
Auto: MX-3 1,6 16v DOHC

Postprzez Merllin » 5 lut 2006, 15:54

dopisuje się do postu wyżej ile zapłaciłeś za rozpórke? czy to jest orginalna do mx3 ?
Merllin
 

Postprzez brii » 5 lut 2006, 18:17

Tak jak napisałem – dałem za nią 100zł. Rozpórka jest oryginalna – wyjęta z padniętej Madzi. Szukajcie po szrotach i dzwońcie do ludzie handlujących częściami na allegro – co jakiś czas mają okazję coś takiego z furki wyciągnąć, a na aukcji nawet o tym nie piszą :]

Co do zdjęć mojej Madzi to przepraszam Was bardzo ale jeszcze ich nie zrobiłem – leń ze mnie patentowany <głupek>, ale do klubu wstąpiłem :D
Może na wiosnę cyknę w końcu zdjęcia ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Pavlikos » 5 lut 2006, 18:30

tez bym sobie kupil rozpureczke ;)

ile dales i gdzie?? ;)


Zawieszenie masz na bank obnizone i to sporo...
W mx3 seryjnie (orginalen) wkladano czarne sprezyny z jednym lub dwoma czerwonymi paskami....
Wystepuja rowniez sprezyny dedykowane do mx3 ( H&R) ktore obniaja auto. Sprezyny te sa koloru czerwonego lub zolte (z tego co pamietam czerwone obnizaja o 8 cm a zolte o 5 cm ale tego nie jestem pewien)

Miodzio posadzona :D pochwal sie fotkami calego auta !!
Jest jedna rzecz dla której warto żyć .... MAZDA .... i nie liczy sie nic :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2004, 14:57
Posty: 192
Skąd: kraków
Auto: mazda mx3

Postprzez Pyton162 » 5 lut 2006, 21:10

Xus uderz doi zdobylaka w Zielonej Gorze wiem ze mial niedawno mx3 V6 , cala nie bita, tylko ze przytargal ja na czesci, pozdro
Pyton162
 

Postprzez dzambi » 11 lut 2006, 12:49

A MOZE CHCESZ ODSPRZEDAC TE OBNIZAJĄCE SPRĘŻYNKI????????????
JA BYM KUPIŁ W DOBRYCH PIENIĄZKACH.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 sty 2006, 15:44
Posty: 34
Skąd: Hrubieszów
Auto: MAZDA MX-3 1.8 V6 24V 1993r

Postprzez MiHaŁ » 11 lut 2006, 13:37

Pavlikos napisał(a):z tego co pamietam czerwone obnizaja o 8 cm

to by było przegięcie z lekka. o żółtych H&R nigdy nie słyszałem, a co do czerwonych to są – 45mm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2004, 00:16
Posty: 457 (0/1)
Skąd: Poznań
Auto: 3 BK MPS rakietowóz
MX-3 taczkowóz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323