Kontrolka przy wciskaniu hamulca informująca o przepalonej żarówce.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez arkusz » 18 mar 2010, 22:36

Mazda MX3 1.6 SOHC 88KM

Witam.

Mam problem dość dziwny jak dla mnie, nie znalazłem nic o tym w wyszukiwarce, nawet nie znalazłem za co odpowiada kontrolka, która sie u mnie zapala przy wciskaniu pedału hamulca dlatego nie umiem jej określić w temacie ;|

Problem powstał po prostu z niczego, pewnego wieczoru odstawiłem auto jak to mam w zwyczaju codziennie i następnego ranka gdy je odpaliłem rano bo jechałem na uczelnie to zaczęła mi się palić ta kontrolka w prawym dolnym rogu, którą zaznaczyłem na załączonym obrazku.

Obrazek

Nie mam pojęcia od czego jest ta kontrolka. Zapala się tylko na czas wciśnięcia pedału hamulca, po odpuszczeniu hamulca gaśnie. Po przekręceniu na zapłon palą sie wszystkie kontrolki, po odpaleniu auta wszystkie gasną, zapala się tylko ta tajemnicza po wciśnięciu pedału hamulca. Jakis problemów w funkcjonowaniu auta nie zauważyłem.

Być może ma na to wpływ taka sytuacja, że wymieniałem ostatnio końcówki przewodów hamulcowych, po czym mechanik uzupełnij mi płyn na max, po odpowietrzeniu układu zapaliła sie kontrolka ręcznego więc dolałem płynu na maxa i już zgasła kontrolka od ręcznego natomiast kilka dni po tej sytuacji powstał wyżej opisany problem, nie wiem czy ta wymiana ma na to jakiś wpływ (w końcu dotyczy to hamowania skoro zapala się ona tylko i wyłacznie przy pciskaniu hamulca.)

Pozdrawiam i proszę o jakieś rady co to może być.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2008, 22:44
Posty: 51
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX3 1.6 SOHC 91r.

Postprzez numur » 18 mar 2010, 23:48

Sprawdz czy dzialaja Ci zarowki :) Oczywiście te które powinny się świecić w momencie wciśniecia hamulca :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 gru 2009, 22:12
Posty: 25
Skąd: Łęczna
Auto: MX-3 1.8 V6 24V

Postprzez infinito » 18 mar 2010, 23:56

wymiana żarówki stopu za 2zł załatwi sprawę : )
Mateusz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2008, 15:18
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Auto: mazda mx-3 1.6 1993

Postprzez Grafit » 19 mar 2010, 08:54

Koledzy mają rację ;)
To jest taka przydatna kontrolka informująca o tym, że przepaliła Ci się żarówka od świateł STOP :)
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2006, 08:48
Posty: 228
Skąd: Żywiec
Auto: Była Mazda mx3, jest Alfa Romeo 156

Postprzez hosiaczek » 20 mar 2010, 13:15

Nie wiem czy mogę ale podłączę sie do tematu. Lapka nie jest tajemnicza bo od ręcznego, ale zapala sie przy szybszym ruszaniu albo w trakcie jazdy czasem gaśnie samo po chwli albo jak sie lekko potrząsnie zbiorniczkiem od płynu hamulcowego.. niby powinno wskazywac to jednoznacznie na jego brak ;) ale niestety sprawa chyba nie jest aż tak prosta ponieważ płynu jest w normie;/
gdzies kiedyś pamietam że o tym czytałam ale nei mogę znaleźć tego tematu :(
wiec prosze Tu o pomoc ..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 cze 2009, 00:11
Posty: 18
Skąd: wałbrzych
Auto: Mazda Mx-3

Postprzez PatMx » 20 mar 2010, 16:05

Miałem ten sam problem już dwa razy, wymień klocki i zobacz tył. U mnie po wymianie przednich przestała "mrygać" ale po dwóch miesiącach znowu się zaświeciła. Jeszcze jak miałem na tyle bębny, wymieniłem cały tylny układ hamulcowy na nowy ( tarcze ) – używane zostały tylko zaciski piasty. Po tym już nie mryga nic.
Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2009, 11:25
Posty: 69
Skąd: ---
Auto:

Postprzez misiura » 20 mar 2010, 21:49

A ja mam pytanie w jakich wersjach zapala się ta kontrolka?
P O Z D R A W I A M
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2010, 18:00
Posty: 107
Skąd: Wlkp / Poznań okolice
Auto: 2x MX3 1.6 16V 98r. Było sobie życie;)
VW Passat B6 2.0 TDI CR 4MOTION DSG
VW Golf 4 1.9 TDI 150KM

Postprzez bigoneo » 20 mar 2010, 22:14

PatMx napisał(a):Miałem ten sam problem już dwa razy, wymień klocki i zobacz tył. U mnie po wymianie przednich przestała "mrygać" ale po dwóch miesiącach znowu się zaświeciła. Jeszcze jak miałem na tyle bębny, wymieniłem cały tylny układ hamulcowy na nowy ( tarcze ) – używane zostały tylko zaciski piasty. Po tym już nie mryga nic.

Oj chyba kontrolki Ci się pomyliły <lol>, na rysunk w pierwszym poście zaznaczona jest kontrolka o którą się rozchodzi czyli kontrolka od tylnych żarówek stopu ;)
1/4 Piotrków Trybunalski`10- 16,54
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2009, 22:20
Posty: 422
Skąd: Namysłów / Opolskie
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez PatMx » 21 mar 2010, 02:45

bigoneo napisał(a):
PatMx napisał(a):Miałem ten sam problem już dwa razy, wymień klocki i zobacz tył. U mnie po wymianie przednich przestała "mrygać" ale po dwóch miesiącach znowu się zaświeciła. Jeszcze jak miałem na tyle bębny, wymieniłem cały tylny układ hamulcowy na nowy ( tarcze ) – używane zostały tylko zaciski piasty. Po tym już nie mryga nic.

Oj chyba kontrolki Ci się pomyliły <lol>, na rysunk w pierwszym poście zaznaczona jest kontrolka o którą się rozchodzi czyli kontrolka od tylnych żarówek stopu ;)

Szanowny kolego proszę przeczytaj wypowiedz kolegi który pyta:

hosiaczek napisał(a):Nie wiem czy mogę ale podłączę sie do tematu. Lapka nie jest tajemnicza bo od ręcznego, ale zapala sie przy szybszym ruszaniu albo w trakcie jazdy czasem gaśnie samo po chwli albo jak sie lekko potrząsnie zbiorniczkiem od płynu hamulcowego.. niby powinno wskazywac to jednoznacznie na jego brak ;) ale niestety sprawa chyba nie jest aż tak prosta ponieważ płynu jest w normie;/
gdzies kiedyś pamietam że o tym czytałam ale nei mogę znaleźć tego tematu :(
wiec prosze Tu o pomoc ..


A DOKłADNIEJ

hosiaczek napisał(a):.... Lapka nie jest tajemnicza bo od ręcznego...


Pozdrawiam
Mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2009, 11:25
Posty: 69
Skąd: ---
Auto:

Postprzez hosiaczek » 21 mar 2010, 11:23

Koleżanki w roli ścisłości;)
Dziękuje PatMax za odp. dziś postarm się looknąć w jakim są stanie obecne kolcki hamulcowe ale i tak już biore pod uwagę zakup nowych.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 cze 2009, 00:11
Posty: 18
Skąd: wałbrzych
Auto: Mazda Mx-3

Postprzez bigoneo » 21 mar 2010, 12:06

Oj <glupek2> pominąłem ten post <oczy> <rotfl>, tak to jest jak się myśli o niebieskich migdałach <lol> sorry PatMx ale gafa <zawstydzony>
1/4 Piotrków Trybunalski`10- 16,54
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2009, 22:20
Posty: 422
Skąd: Namysłów / Opolskie
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez nicdobrego77 » 31 sty 2011, 12:29

Miałem podobny problem :| Winowajcą okazała się przepalona żarówka stopu :)
nicdobrego77
 

Postprzez DrGhost » 31 sty 2011, 13:37

Kurczę chłopaki jakie wy macie bogate wersje ... u mnie nic takiego nie ma hehe ;p
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=312&t=97730
opis i fotki mojej Mx-3
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2009, 01:27
Posty: 139
Skąd: Brzeg
Auto: Mx-3 1.8 V6 1997r Tuning

Postprzez tajfun88 » 4 lut 2011, 02:05

Na rysunku kontrolka rezerwy paliwa, kosmos i marzenie w moim samochodzie <rotfl>
Skoro już jesteśmy w temacie kontrolek to czy ta kontrolka po lewej stronie, trzecia od góry (w sekcji lampki kontrolne) to jest od abs'u i mają ją nawet te mx-3 bez abs'u ? bo dzisiaj zauważyłem pod słońce, że takie coś u mnie jest a abs'u brak ;) może zepsuty ? <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 21:06
Posty: 61
Skąd: Kraków
Auto: MX-3 1.6 16V '96r

Postprzez maris801801 » 4 lut 2011, 10:25

Tak od abs'u. Japońce czesto dodają coś, czego nie ma w aucie... Ja mam kontrolke HOLD, a automatu nie mam. Takze luz. Jak chcialbys zamontowac abs to mysle ze instalacje juz masz no ale to kwestia dyskusyjna czy beda wszystkie kostki :)
^Bomba Tromba Elegancja Francja ;]^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 22:39
Posty: 452
Skąd: bytom
Auto: Mx3 1,8 *V6 * 24V * STAG300+ * '94

Postprzez tajfun88 » 6 lut 2011, 17:05

Ale możliwe do zrobienia hm... to ciekawa sprawa. Właściwie najciekawsze jest to czy koszt założenia takiego abs'u nie przekroczy wartości samochodu ;) próbował już ktoś ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 21:06
Posty: 61
Skąd: Kraków
Auto: MX-3 1.6 16V '96r

Postprzez maris801801 » 6 lut 2011, 21:26

Hehe 4piasty około 80zł sztuka- 320
Czujniki- 400zl
Pompa- 70
komputer 70
Przekaźnik około 50zl na forum
(ceny w przybliżeniu)

I to chyba na tyle, ale nie wiem co z wiązką :]
Sprawdz z ciekaweości czy pod siedzeniem pasazera masz białą szeroką kostkę. na około 10cm... jeśli bd tzn ze daje rade hehe
^Bomba Tromba Elegancja Francja ;]^
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2009, 22:39
Posty: 452
Skąd: bytom
Auto: Mx3 1,8 *V6 * 24V * STAG300+ * '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323