Brak prądu, zwarcie koło stacyjki?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mmx3 » 25 lis 2014, 22:51

Siemka jestem od ponad miesiąca posiadaczem mazdy mx-3 dohc '95 + instalacja II genercji ELPIGAZ
w niedziele po wymianie oleju, podregulowaniu ręcznego i odpowietrzeniu sprzęgła pojechałem odebrać mamę. w trakcie czekania ( na wyłączonym silniku) zmieniłem płytę CD w radiu (JVC) na chwile utknęła radio się ścięło ale wyszła po chwili. Przekręcam kluczyk i zero reakcji ( kontrolki się paliły) z czasem zaczął wariować immo ( mrygała czerwona kontrolka pomimo otwartych drzwi i kluczyku w stacyjce ) ,mrygało podświetlenie tablicy i światła( nawet po wyjęciu kluczyka) , radio nie chciało się wyłączyć , kontrolki przygasły. zrobiłem reset przez odpięcie klemy i naciśniecie hamulca przez 30 sek i zrobiłem mostkowanie i wykasowało mi błąd 16 EGR ale nadal nie chciał odpalić ( radio się zresetowało – brak kanałów). Po ściągnięciu autka do domu spod stacyjki słyszałem skwierczenie. Naładowałem aku do stanu 12,88V i podłączyłem i dalej nic , działają światła mijania i drogowe – zmienia się natężenie w aku na około 12,30V , a przy postojowe się nie świecą pomimo zmiany natężenia. Na stacyjce natężenie było 0,01- 0,02V.
Może to być bezpiecznik main 80A? Jesli tak to czym go odkręcić bo kupiłem już nowy.
Tylko żeby to nie był komp <nie>
Pozdrawiam , przydałaby się pomoc ;(
PS jestem z Białegostoku
Ostatnio edytowano 26 mar 2015, 19:57 przez Piotrek_154, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Korekta tematu
Początkujący
 
Od: 4 lis 2014, 21:11
Posty: 9 (2/0)
Skąd: Białystok
Auto: MX-3 /1.6 DOHC 107 KM PRECIDIA/ '94-95' + podlenek :D

Postprzez Siw-y » 26 lis 2014, 10:05

Jeżeli skwierczy przy stacyjce to zajrzałbym do kostki stacyjki i jak się nie da przeczyścić styków [w środku] to bym wymienił.
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Mmx3 » 29 lis 2014, 20:37

Był u mnie elektryk(obczajony przez tatę). dosyć szybko doszedł do rozwiązania. Poszedł główny bezpiecznik – zanim rozwalił jego obudowe to te blaszki jakoś złączył(śrubokręt wsadził) potem w kablach się pogrzebał i doszedł że coś tam nie tak było w blokadzie rozrusznika( czy jakoś tak :D) posłużył się schematem instalacji elektrycznej mojej madzi w programie bodajże ESI. Zapalał kilkukrotnie, czekam na poniedziałek na nowy bezpiecznik zamówiony w sklepie motoryzacyjnym z ASO i lecę może jeszcze w pon zmienić oponki <killer>. Dzięki za wszystkie sugestie.

I mam nadzieje na jakieś spotkanie z częścią klubowiczów :))

PS. Co zrobić żeby centralny zamek lepiej działał ?
Początkujący
 
Od: 4 lis 2014, 21:11
Posty: 9 (2/0)
Skąd: Białystok
Auto: MX-3 /1.6 DOHC 107 KM PRECIDIA/ '94-95' + podlenek :D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323