Brak oświetlenia włączników

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jarekM78 » 1 paź 2014, 18:56

Witam kolegów
Kupiłem sobie madzie MX3 V6 24 zaworki z 92 r i tak usuwam po kolei usterki korzystając z waszej wiedzy i mam taki problem
Nie pali się żadne podświetlenie włączników po włączeniu świateł. żarówki wymieniłem i nic . podświetlenie licznika działa nawet założyłem diody niebieskie i mogę je ściemniać . Reszta deski jest ciemna.
Skąd jest wzięte zasilanie tych żarówek ? ja podejrzewam kombajn pod kierownicą ale nie znam schematu elektrycznego a po kabelkach będzie mi ciężko znaleźć usterkę
I drugie pytanie o klimę manualna . jest pusta i gdy naduszę przycisk klimy pod licznikiem nie załącza się pomarańczowa kontrolka przy znaczku chłodu . Rozumiem że jak ją dopełnię ( naprawie dziurawy skraplacz) i zrobi się choć trochę ciśnienia w układzie to czujnik ciśnienia na osuszaczu poda prąd i załączy mi się agregat i zapali się pomarańczowa kontrolka . Jeżeli dobrze kombinuje to bym potrzebował jeszcze opis czujnika ciśnienia, co zewrzeć żeby sprawdzić na krótko czy reszta urządzeń jest sprawna ,
Za podpowiedzi i sugestie z góry dziękuje
Jarek <nauka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2014, 21:15
Posty: 63 (2/2)
Skąd: Kalisz
Auto: Mazda mx3 1.8 V6 24 (k8) 92 r poszła na żyletki
Teraz Mazda 1.8 V6 24 (K8) 94 :)

Postprzez jarekM78 » 10 paź 2014, 23:17

W razie co jak będziecie mieli problem z oświetleniem zaglądnijcie do puszki przy nogach kierowcy są dwie zielone kostki z przodu i jedna biała u góry z tyłu , są tak czerwone przewody z czarnym paskiem w każdej z kostek .Ów przewody odpowiadają za oświetlenie włączników i tunelu i licznika po załączeniu świateł . U mnie znikło połączenie pomiędzy tymi kostkami zrobiłem mostek i wszystko działa <spoko>
A jeżeli chodzi o klimę zwarłem styki od czujnika i klima zadziałała to znaczy uruchomił się przekaźnik od agregatu i zapaliła się pomarańczowa kontrolka na włączniku od klimy teraz tylko wymienić skraplacz i napełnić klimę
W ustaleniu usterek i pomocy ich usunięcia bardzo pomogła mi instrukcja SAM TO NAPRAWIAM po angielsku bo PL nie znalazłem . O to link do instrukcji http://www.echostar.pl/~seed/mazda.pdf lub w google wpiszcie mazda mx3 pdf i wejdźcie w pierwsze w pierwszą linijkę.
pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2014, 21:15
Posty: 63 (2/2)
Skąd: Kalisz
Auto: Mazda mx3 1.8 V6 24 (k8) 92 r poszła na żyletki
Teraz Mazda 1.8 V6 24 (K8) 94 :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323