Problem z wskaznikiem paliwa i obrtotomierzem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ArturMx3 » 31 sty 2014, 20:10

Witam.
Jestem nowy i nie bardzo moge sie odnalezc tutaj :D

Mam ze swoja Mazda problem taki, ze zatankowalem 8 litrow paliwa i po przejechaniu 50 km wskaznik opadl mi na sam dol i auto nie chcialo juz mi odpalic( typowa oznaka braku paliwa, ale 16 l/100 ? :| ) natomiast kiedy dolalem 4 litry to wskaznik mi podskoczyl jakby to wieksza ilosc byla i bez problemu , czy jest jakis czujnik, ktory moze sie zawiesic i wtedy nie podaje paliwa ?

Mam jeszcze taki problem ze ostatnim czasem dwa razy obrocil sie obrotomierz do samego konca i przestal dzialac, po czym po jakims czasie sie odblokowal jaka to moze byc przyczyna ? czy to moze byc powiazane ?
ArturMx3
 

Postprzez mardock007 » 3 lut 2014, 22:27

przed tankowaniem tych 8 litrów ile miałeś paliwa??? ;D spalanie pewnie większe Ci wyszło;D W MX-3 jest tak że przy małym poziomie wachy poziom na wzkaźniku bedzie zależny od tego jak stoi auto.... jeśli lewa strona samochodu będzie niżej niż prawa wtedy poziom będzie mniejeszy od rzeczywistego, a jesli prawa strona będzie stała niżej niz lewa wtedy tez poziom będzie wyższy – nie wiem czy stron nie pomyliłem :) nawet przy ostrym przegonieniu auta z małą ilością wachy paliwa potrafi ubywać w oczach do momentu uspokojenia jazdy;D Może sitko masz przybrudzone na pompie paliwa, o żadnym czujniku nie wiem ( nie ma takowego) :) nie katuj w taki sposób pompy kolego ....
Co do problemu obromierza to nie mam pojęcia... problemy jakieś z elektryką występują, ale jakie to nie mam pojęcia. jednak ja bym się tym nie przejmował;D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2012, 20:31
Posty: 110
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Auto: była:MAZDA MX3 1.6 DOHC EC 1994
jest:Peugeot 206 1.4 hdi
będzie: MAZDA 6 ;D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323