MX3 Woda i śnieg w kabinie pod kierownicą – gasnący silnik i migająca kontrolka immo

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mateusz Korczyk » 14 mar 2013, 17:14

Witam. Dzisiaj nie miło się zaskoczyłem. Od paru dni nie jeżdżę i nie odpalam Madzi. Samochód stoi pod chmurką, więc jest przysypany. Dzisiaj chciałem ją przepalić. Włączyłem silnik. Samochód odpalił do strzału, więc włączyłem ogrzewanie i zacząłem odśnieżać. Po jakichś 10 minutach samochód zgasł. Powiedziałem sobie wtf? O co chodzi? Przez ponad rok czasu nie zapalała tylko gdy aku się rozładował. Wyłączyłem szybko zapłon i zapaliłem ją ponownie. Pochodziła przez minutę elegancko i obroty zaczęły nagle falować, zapaliła się kontrolka immobilizera i samochód zgasł mimo próby przygazowania. Zrobiłem tak parę razy i raz chodziła normalnie przez 5 minut, a raz przez minutę. Nagle patrzę i normalnie mam nasypany śnieg w środku samochodu zaraz przy pedałach i od strony pasażera. Skojarzyłem to z pewnym dniem po deszczu, gdy na polu było sucho, nie jeździłem 2 dni, a w środku miałem mokry dywanik.

Moje pytanie brzmi, czy przez tą wodę/śnieg zrobiło się jakieś przepięcie przy stykach elektrycznych pod kierownicą? Czy po prostu jest jakiś problem z kablami zapłonowymi wn.

Co ciekawe po jakichś 20 minutach zapaliłem auto i tym razem chodziła normalnie. Ale śnieg zdążył się już roztopić w aucie.

W jaki sposób dokładnie zlokalizować miejsce przecieku? Musi to być dosyć duża dziurka, skoro śnieg potrafił nasypać się do środka.

Najdziwniejsze było to, że gdy auto już chodziło normalnie i ogrzewanie szło na fula, to włączyłem wycieraczki. Z chwilą gdy wracały do pozycji 0 to odgarniały śnieg i w tym samym momencie było słychać śnieg który dostaje się do nawiewów – tak jakbyśmy odkurzali piasek.

Moja teoria i mam nadzieję, że najtańsza, to jakaś szczelina, gdzie woda się dostaje do środka i kapie na jakieś styki. Tak sobie teraz myślę, że może dmuchawa wciągnęła śnieg do środka kabiny, bo mam ją stale ustawioną na pobór powietrza z zewnątrz, a nie z wewnątrz kabiny.

Proszę o pomoc, bo wkurzyło mnie to dzisiaj i na pewno jest to związane z wodą, które jest tam gdzie jej nie powinno być. Silnik jest normalnie suchy (zero wody/śniegu), więc jedynie woda gdzieś wpada przez plastik przy wycieraczkach i przedniej szybie.

Gasnący silnik może jest też przez kiepski akumulator, ale gdyby tak było, to bym już nie zapalił i działo by się tak cały czas, a nie do czasu roztopienia śniegu w środku auta.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2013, 06:56
Posty: 68
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: fotograf ślubny bielsko-biała | Mateusz Korczyk

Mazda MX3 1998 r.
1.6 16v 107 KM

Postprzez Mateusz Korczyk » 16 mar 2013, 15:38

no i diagnoza się potwierdziła. Mazda to genialne samochody, które czasem pokazują swe humory :) Dziś śnieg się roztopił, odpaliłem moją Myszkę i pali na dotyk – nic nie gaśnie i nie skacze na obrotach. Brak wody w środku itd. Czyli wychodzi na to, że gdy ustawiam na powietrze z zewnątrz, to wówczas gdzieś zasysa śnieg, lub wodę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2013, 06:56
Posty: 68
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: fotograf ślubny bielsko-biała | Mateusz Korczyk

Mazda MX3 1998 r.
1.6 16v 107 KM

Postprzez ghost-rider11 » 17 mar 2013, 16:54

Ty się jeszcze cieszysz, to trzeba zrobić od razu, tak nie może być że woda się dostaje do kabiny <glupek2> a co jak będzie ulewa to będzie powódź w klubie
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2011, 15:12
Posty: 155
Skąd: Polska

Postprzez Mateusz Korczyk » 17 mar 2013, 21:32

to kwestina dmuchawy. Tak to jest suchutko, ale jeśli auto jest mokre i dam obieg z zewnątrz, to dzieje się coś takiego. Poza tym z tą dmuchawą jest coś nie tak, bo od początku, gdy mam to auto, to mimo ustawienia na maksa temperatury, to wieje tak czy siak lodowate powietrze na nogi. Reszta grzeje jak talala.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2013, 06:56
Posty: 68
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: fotograf ślubny bielsko-biała | Mateusz Korczyk

Mazda MX3 1998 r.
1.6 16v 107 KM

PostTen post został usunięty przez Wojtek 9 lip 2015, 16:57.
Powód: śmiecenie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323