Problem z zamykaniem lewej szyby (kierowcy)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kruszynkia » 3 sty 2013, 20:53

Witam.
Borykam się od pewnego czasu z lewą szybą (kierowcy).
Konkretnie mój problem polega na tym:
Mam elektrycznie otwieranie szyby. Gdy opuszczam szybę to wszystko jest ok, lecz gdy chcę ją zamknąć, to pojawia się problem.
Szyba "dojeżdża" do połowy okna i staje w miejscu. Słychać, że silniczek chce podciągnąć szybę lecz nie ma tyle siły. Muszę wtedy złapać dłonią szybę i jednocześnie ciągnąć ją w górę, a drugą ręką zamykać ją przyciskiem.
Zauważyłam też, że szyba nierówno się układa w uszczelkach, (podchodzi za bardzo w przód), i zostaje szpara z tyłu między uszczelką a szybą.
Nie wiem czego to wina...Noszę się z zamiarem kupna "nowej"-używanej uszczelki do całej szyby.
Czy to pomoże? Czy wykombinować coś innego?

Jeżeli źle umieściłam posta to bardzo przepraszam, ale jestem początkującą forumowiczką.

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Kruszynkia
 

Postprzez Kt65c453 » 3 sty 2013, 23:37

rozebrać cały mechanizm , wyjąć na stół wyczyścić przesmarować a uszczelki popsikać smarem silikonowym w sprayu i założyć, roboty 1 do 3 godzin w zależności jak kto robi. Ja tak zrobiłem jak robiłem domykanie szyb na pilota, ciężko chodziło a teraz idzie super.
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne Będzin gsm 508511870
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2012, 11:42
Posty: 150
Skąd: Będzin
Auto: Mx3 1,8 v6 92

Postprzez Bosaczek55 » 4 sty 2013, 09:25

ja zdjalem stare uszczelki bo wyly juz poszarpane .. podczyscilem , zalozylem drugie uszczelki silikon w sprayu i pieknie smiga:) polecam ten zabieg bo tez potrafila sie czesto zaciac a szczególnie w czasie deszczu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2009, 21:08
Posty: 290
Skąd: Sandomierz
Auto: Mazda MX-3 2,5V6 94r

Postprzez Kruszynkia » 4 sty 2013, 17:15

Dzięki bardzo za podpowiedzi:) podziałam i zobaczymy czy dało radę:) Pozdrawiam
Kruszynkia
 

Postprzez Kruszynkia » 4 maja 2013, 23:16

Pomogło:D Nauczyłam się...Popsikałam tylko w uszczelki i hulają teraz szybki jak dzikie:D Już nie muszę wysiadać na autostradzie po bilecik hehe:D Dzięki za podpowiedzi:) A propos...Ten spray silikonowy pomaga na wszystko...Naprawiłam tym też "podnośniczek" – tą gałeczkę od bagażnika koło fotela...Też hula:D Puszka tego cuda zawsze w bagażniku się przyda;P Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i pomoc:*
Kruszynkia
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323