problem z odblaśnikami i regulacja swiateł mx-3 1.6 16V

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez prejt » 1 maja 2010, 18:07

Witam, od kilku dni jestem szczęsliwym włascicielem madzi :)
wczoraj pojechałem sprawdzic sobie swiatła bo jedno swieciło za bardzo w góre, diagnosta powiedział ze jest popsuta regulacja( te 2 śrubki) wróciłem do domu sprawdziłem a tam odblasnik w lewej lampie jest luzem! natomiast w prawej wszystko ok tylko nie działa regulacja i własnie ona swieci po drzewach. Musze to szybko zrobic gdyż co dzien potrzebne mi auto. w dzien to nie istotne ale noca jezdzic tak nie moge.
Moje pytanie więc jak to naprawic, chce udac sie do specjalisty i jakie koszty z tym związane, jeśli ktos miała podobny problem proszę o drobne rady.
Madzia;*
Gosia ;*
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2010, 22:30
Posty: 27
Skąd: Krobia
Auto: Mazda MX-3 DOHC [EC] 1.6 16V
1992 r

Postprzez Lukano » 1 maja 2010, 18:50

Jak się za bardzo odkręci to tak jest. też tak miałem. Przez żarówkę wkładasz palec i dociskasz odbłyśnik do śruby regulacji, która kręcisz.
Musi złapać z powrotem gwint. mnie ta sztuka udała się dopiero po wyjęciu lamp.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez prejt » 2 maja 2010, 02:50

Wiem, że konieczne jest zdjęcie lampy. Troche roboty bedzie. Ale zrobi sie przy kazji polerka lamp i bedzie igła :D
Madzia;*
Gosia ;*
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2010, 22:30
Posty: 27
Skąd: Krobia
Auto: Mazda MX-3 DOHC [EC] 1.6 16V
1992 r

Postprzez Lukano » 2 maja 2010, 09:51

Koniecznie nie jest, ale trzeba by mieć chyba bardzo wygimnastykowane żeby się dało ;)
A polerka na pewno przy okazji się przyda/.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323