Licznik i nne problemy z elektronika (mx3)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez janekjasio8871 » 17 mar 2010, 09:44

Witajcie Drodzy Forumowicze

Mam kilka problemow z elektronika za ktore nie wiem jak sie zabrac moze dacie rade cos napisac i pomozecie:D

1 Mianowicie nie dziala mi Licznik a reszta (obrotomierz i inne) dzialaja poprawnie nie mam pojecia co zrobic by zaczol dzialac
2 W kostce od chlodnicy wychodza 3 kabelki a z wiazki 2 (albo odwrotnie) wiazka byla zmieniana ale jest dobra cala procz tego jednego mankamentu i przez to chlodnica nie wlacza sie jak sie autko zagrzeje narazie byla zima i nie mialem z tym problemu ale teraz sie pewnie zacznie
3 Jak mam przelacznik od szyberdachu nie dochodzi prad do gozikow najprawdopodobniej bo myslalem ze nie dziala wcale ale doprowadzilem prad bezposrednio z akumulatora i sie otwieral i zamykal sie
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2010, 09:04
Posty: 29
Skąd: Radom
Auto: MX-3 1.8 V6 94'

Postprzez PLaster » 19 mar 2010, 10:46

Witam
I tak na początek, uzupełnij profil bo Ciężko będzie coś powiedzieć! Jaki masz silnik? Rok produkcji.

ad1. czy nie działa licznik prędkości czy też licznik przejechanych kilometrów?
ad2. trochę mało precyzyjnie napisałeś, jakie kable skąd idą i do jakiej wiązki wchodzą? wiesz gdzie masz czujnik temperatury?
ad3. sprawdzałeś bezpieczniki?
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2351 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez janekjasio8871 » 21 mar 2010, 18:13

1.8v6 z 94r ale z nowa deska juz

ad1. licznik prędkości i przejechanych kilometrów
ad2. jutro napisze dokladnie jak zajrze pod maske bo dzis to juz jest za pozno bo za chwile bedzie ciemno i nic nie dojrze
ad3. juz naprawione wymienilem cala lampke z przyciskiem i dziala
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2010, 09:04
Posty: 29
Skąd: Radom
Auto: MX-3 1.8 V6 94'

Postprzez janekjasio8871 » 23 mar 2010, 10:36

ad2. wyglada to tak ze na kostce z wiaski wychaodza 2 kable zoly i czarny natomiast w kostce od chlodnicy wychodza 4 zolty zielony czarny i niebieski
wiazki mam 2 jedna ze starego silnika ale ta 2 wiazka ma wiecej brakow nie pamietam juz jakich dokladnie ale sporo a w tej co mam to tylko brakuje tego do chlodnicy
3 Nie dziala mi jeszcze na liczniku oswietlenie zegarow nie mam zmniejszonego na maxa odrazu mowie
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2010, 09:04
Posty: 29
Skąd: Radom
Auto: MX-3 1.8 V6 94'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323