Brak wskazań obrotomierza

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez KRISMYS » 8 lut 2009, 19:37

witam mój problem polega na tym że nie mam wsakazań obrotomierza założyłem drugi licznik i historia się powtarza , rzadko zaskakuje a co dziwne w lecie kiedy kabina się nagrzeje przez jakieś dwie minuty pokazuje a potem i zdet,elektronik twierdzi że to wada licznika ale coś mi się nie chce wierzyć ktoś miał już podobny problem? – licznik elektroniczny obrotomierz z prawej strony, środek prędkość a polewo temp. i paliwko
Cobretti


Moja Madzinka -http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=091b5e98699a60b2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2007, 21:48
Posty: 145
Skąd: kołobrzeg
Auto: mazda 323 F Ba 97 srebrna

Postprzez samurajpiotr1 » 15 lut 2009, 22:43

generalnie obroty brane są z taktowania alternatora, czyli z ilości obrotów alternatora, pózniej te dane idą do kompa i przez magistrale can na licznik, tam jest to rozkodowywane przez modół i przekładane na napięcie sterujące wskazówką, nie wiem jak jest w Twoim aucie, ale pewnie też w ten sposób, jeżeli po włożeniu innego zegara jest ta sama sytuacja, to na 99% nie jest to wada zegara, chyba że zbieg okoliczności i ten tez padnięty, ale to mało realne, z mojego doswiadczenia wynika, że wiekszość takich awarii, to brak kontaktu na złączach, trochę jest grzebania w tych wtyczkach, ale warto sprawdzic, czy gdzieś nie zaśniedziało, sprawdź złącza przy alternatorze, od tego bym zaczał i szedł dopiero dalej.Tyle mogę pomóc, jeżeli obroty nie są brane u Ciebie z alternatora, to dowiedz się gdzie jest czujnik i tam sprawdź.
Pozdrawiam
Nic nie starzeje się tak szybko jak nowoczesność.
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2008, 18:46
Posty: 82
Skąd: Poznan
Auto: Xedos 2.0 V6

Postprzez cichy_86 » 17 lut 2009, 00:06

A co do licznika jak chcesz sie upewnicczy jest dobry to go podmien i bedziesz mogl wykluczyc licznik,a Obrotomiesz nie jest przypadkiem podlaczony pod Cewke zaplonowa?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 15:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez chudy » 17 lut 2009, 16:20

cichy21_86 napisał(a):jak chcesz sie upewnicczy jest dobry to go podmien i bedziesz mogl wykluczyc licznik

<czytaj>

KRISMYS napisał(a):założyłem drugi licznik i historia się powtarza


Ja również obstawiam na brak przejścia na przewodach lub złączce. Niestety poszukiwania takiej usterki są dość żmudne. Z tego co mi wiadomo obrotomierz pobiera impulsy z rozdzielacza zapłonu, czy też z modułu zapłonowego. Według schematu jest to przewód koloru białego łączący wspomniany element z licznikiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323