Instalacja świateł przeciwmgielnych

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gadula » 27 sie 2007, 00:34

Aż właśnie biegałem sprawdzić czy jednak się nie myliłem :D W BA jest tak, że do zapalenia halogenów wystarczą włączone postojówki. Po zgaszeniu postojówek, gasną halogeny.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 23:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez KiRi » 27 sie 2007, 08:03

Wielkie dzięki :) Pozostało mi tylko poszukać włącznika, i do roboty...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2006, 16:45
Posty: 268
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda Xedos 6 CA '96 + KL 2.5 V6

Postprzez abdul » 27 sie 2007, 08:35

A co do ściągnięcia zderzaka nie ma aż tak dużo roboty też się tego obawiałem teraz zajeło by mi to góra 30 minut

jak wróce z roboty to ci dokładnie napisze miałem robić foty ale zapomniałem aparatu :(
www.BBTel.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2006, 22:36
Posty: 738 (1/7)
Skąd: konigshutte
Auto: było Mazda 323f V6 GT KF
Jest Niemieckie COOO 2.5TDI V6 AKN

Postprzez KiRi » 28 sie 2007, 09:46

abdul69 napisał(a):A co do ściągnięcia zderzaka nie ma aż tak dużo roboty też się tego obawiałem teraz zajeło by mi to góra 30 minut

jak wróce z roboty to ci dokładnie napisze miałem robić foty ale zapomniałem aparatu :(


Będę wdzięczny, zawsze to parę minut i nerwów zaoszczędzonych :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2006, 16:45
Posty: 268
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda Xedos 6 CA '96 + KL 2.5 V6

Postprzez Remius » 28 lis 2007, 00:03

Czy ktoś może wie gdzie kupić wtyczkę do tego gniazda (od lamp przeciwmgielnych) ???

Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 maja 2005, 18:56
Posty: 11
Skąd: Gdańsk
Auto: 323P BA 1.5 16V Z5 '97 LPG

Postprzez Davit » 8 kwi 2008, 09:36

ja mam pytanko w zwiazku z tym.
chce w miejsce halogenów zamontować zwykłe światła dzienne jakie kupić żeby pasowały do madzi?czy bede musiał przerabiać kostke?
TriCeratops 2.0 142 km
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2013, 18:24
Posty: 249
Skąd: Podbeskidzie
Auto: była 323 f BA 1,8 BP
teraz TRICERATOPS 2.0 142 km benzynka

Postprzez Czacha » 8 kwi 2008, 21:47

Ja osobiście nie widzę żadnego sensu w przednich światłach przeciwmgielnych :| Nie raz jechałem we mgle, ale halogeny w żaden sposób nie ułatwiły mi tego zadania. Świecą metr przed samochodem i nie wiem czemu to ma służyć – może aby poprawić widoczność samochodu dla innych – to się zgodzę. Raz zdarzyło mi się jechać kawałek w tak gęstej mgle, że dosłownie nic nie było widać przed samochodem! Może wtedy przeciwmgielne pozwoliłyby mi zobaczyć chociaż pasy na jezdni, bo nawet ich nie widziałem...
Dużo lepszym pomysłem, moim zdaniem, jest montaż świateł do jazdy dziennej. W F-ce można bez problemu jakieś dopasować bo nie będzie ich widać w tej wnęce. Tylko czy będzie spełniony warunek max 0,4 metra od bocznego obrysu auta oraz 0,6 metra między światłami?
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez KiRi » 9 kwi 2008, 08:02

davnes napisał(a):ja mam pytanko w zwiazku z tym.
chce w miejsce halogenów zamontować zwykłe światła dzienne jakie kupić żeby pasowały do madzi?czy bede musiał przerabiać kostke?


Mi zostały światła dzienne po Skodzie Felicji (po lifcie) – małe, okrągłe. Chciałem je zamontować ale jak dotąd nie było okazji się za to zabrać – a muszę zrzucić zderzak (nie wiem jak) i pooglądać dokładnie jak mogą być zamontowane. Szukałem na http://wesem.pl/ ale nic konkretnego do madzi nie widziałem – halogeny by się znalazły, ale dziennych nigdzie nie znalazłem.
Jeśli chodzi o kostkę w moich lampach to oczywiście nie pasuje, i przeglądając ofertę takich lamp nie znalazłem nic co by mogło pasować. Ale myślę, że bez problemu możesz rozkuć kabel, polutować i zaizolować – nie ma co walczyć z kostką. Ewentualnie u jakiegoś elektryka lub w motoryzacyjnym kup jakieś uniwersalne okucia i wymień jeśli chcesz mieć całość rozbieralną.
Zwróć jednak uwagę na nieco inny detal – korzystając z instalacji pociągniętej w samochodzie do halogenów korzystasz z przekaźnika, który wymaga do działania tych świateł włączenia minimum świateł postojowych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2006, 16:45
Posty: 268
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda Xedos 6 CA '96 + KL 2.5 V6

Postprzez krst_j » 9 wrz 2008, 10:58

Witam,
przerobiłem i zamontowałem włącznik tylnych przeciwmgielnych na przednie według instrukcji :
http://www.club323f.com/ba/guides/front ... t_fogs.php
jednak problem w tym, ze posiadałem jedynie przycisk bez wtyczki i nie jestem pewien czy wszystko dobrze podłączyłem, teoretycznie powinno być ok ale nie wiem jak to sprawdzić gdyż na chwile obecna nie posiadam jeszcze halogenów. Martwi mnie, że po podłączeniu nie działa ani podświetlanie przycisku ani kontrolka na desce i tu pojawia się moje pytanie czy pomimo braku halogenów przycisk i kontrolka powinny świecić czy też nie?

P.S.
Jeśli ktoś posiada fotke żółtej wtyczki od tylnych przeciwmgielnych (chodzi mi o kolory kabli) byłbym wdzięczny za udostępnienie.


Udało mi się rozwiązać problem, miałem to nawet gdzieś zapisane ale kartkę wcięło :| .
Ktoś z forum pisał do mnie w tej sprawie ale nie mam do tej osoby numery więc proszę o kontakt PW lub gg. Zdjęcia wstawię w najbliższym czasie jak tylko zdemontuje przycisk. Jeśli ktoś zna szybki sposób na demontaż proszę o info.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2008, 16:32
Posty: 258
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 323f BA 1,5dohc

Postprzez palczoos » 2 lut 2009, 17:37

zbieram sie z zamiarem kupna i instalacji swiatel p-mgielnych : ) i mam pare pytan: mam madzie p[o lifcie wiec
czy moge kupic lampy z przed liftu ( czy wystarczy tylko przy nich zmiana wtyczek) czy pasuje przycisk z przed liftu i jego miejsce jest obok wlacznika do [jakich?] p-mgielnych, a moze przednie dzialaja nierozerwalnie z tylnimi?? z gory dzieki : )
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2008, 00:47
Posty: 18
Skąd: Lublin
Auto: madzia 323f BA 1.8

Postprzez krst_j » 2 lut 2009, 19:26

palczoos napisał(a):zbieram sie z zamiarem kupna i instalacji swiatel p-mgielnych : ) i mam pare pytan: mam madzie p[o lifcie wiec
czy moge kupic lampy z przed liftu ( czy wystarczy tylko przy nich zmiana wtyczek) czy pasuje przycisk z przed liftu i jego miejsce jest obok wlacznika do [jakich?] p-mgielnych, a moze przednie dzialaja nierozerwalnie z tylnimi?? z gory dzieki : )
pozdrawiam


jeśli chodzi o halogeny to jedyna różnica była w szkłach po lifcie były crear'y (co do wtyczek 100% pewności nie mam ale chyba to samo), natomiast przycisk wizualnie jest taki sam jak przed liftem więc powinien pasować. Można również założyć przycisk od tylnych przeciwmgielnych ale to wiąże się z przerobieniem wtyczki. Jeśli mamy przycisk od przednich halogenów to cała zabawa jest plug&play, wyciągamy zaślepkę, montujemy przycisk do wtyczki znajdującej się pod zaślepka, halogeny do kostek umieszczonych pod lampami i ma działać :) ,
Halogeny i przeciwmgielne tylne działają niezależnie od siebie, warunkiem ich włączenia jest jedynie włączenie postojówek.

P.S.
Zna ktoś sposób na szybki demontaż przycisku od halogenów (bez konieczności demontażu kokpitu)?
Jeśli oda mi się go zdemontować zamieszczę opis jak przerobić wtyczkę z tylnych na przenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2008, 16:32
Posty: 258
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 323f BA 1,5dohc

Postprzez Gość » 2 lut 2009, 20:14

krst_j napisał(a):jeśli chodzi o halogeny to jedyna różnica była w szkłach


nie prawda ;) przed liftem miał inne szkła,wtyczki i mocowania niż te po lifcie.Ja ostatnio wymieniałem przedliftowe na poliftowe-wystarczy te poliftowe kupić z mocowaniem poliftowym i wtyczką po liftową,montujesz je poprzez zdjęcie zderzaka i przelutowanie starej wtyczki na poliftową,reszta wystarczy podpiąć. ;) pozdr
Gość
 

Postprzez krst_j » 2 lut 2009, 20:21

Tonsil4 napisał(a):nie prawda oczko

w takim razie przepraszam za wprowadzenie w bląd, moja wina :|
a jeśli chodzi o mocowanie tych po lifcie to otwory na śruby mocujące pasują do tych w zderzaku czy trzeba coś kombinować?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2008, 16:32
Posty: 258
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 323f BA 1,5dohc

Postprzez Gość » 2 lut 2009, 20:28

przed liftowe HALOGENY są inne niż poliftowe ale MOCOWANIA pasuję do zderzaka i przed i po liftowe ;) najważniejsze jest to żebyś kupił halogeny poliftowe razem z mocowaniami,reszte (wtyczke) to sobie przerobisz,przelutujesz ;) pozdr
Gość
 

Postprzez krst_j » 2 lut 2009, 20:39

Tonsil4 napisał(a):przed liftowe HALOGENY są inne niż poliftowe ale MOCOWANIA pasuję do zderzaka i przed i po liftowe oczko

czyli ogólnie rzecz biorąc jedyny problem stwarza wtyczka, ale taki problem to nie problem :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2008, 16:32
Posty: 258
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda 323f BA 1,5dohc

Postprzez palczoos » 2 lut 2009, 20:41

wielkie dzieki za pomoc : ) mam jeszcze pytanie czy jest jakas roznica w skutecznosci swiecenia tych przed i po lifcie?? i czy w angilkach wystepowaly halogeny poliftingowe : )
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2008, 00:47
Posty: 18
Skąd: Lublin
Auto: madzia 323f BA 1.8

Postprzez Gość » 28 lut 2009, 13:33

witam.mam taki problem z tymi halogenami,że i nie działają.Wszystko podłączone,bezpieczniki ok,włącznik jest podłączony a jednak po przyciśnięciu(światła mijania właczone) nic sie nie dzieje,prąd wogóle do halogenów nie dochodzi(sprawdzałem przed wtyczką-czyli to nie przez zaśniedziałe styki).Jak ktoś wie ocb to prosze o pomoc. Pozdrawiam T.
Gość
 

Postprzez toady » 1 mar 2009, 02:18

Witam,
Schemat jest prosty jak konstrukcja druta, wiec musisz przejsc cala sciezke i upewnic sie, ze kazde polaczenie dziala. Nie ma bata – skoro nie swieci to gdzies nie ma polaczenia albo cos jest zle wpiete.

Ja bym wlaczyl lampy i szedl po kolei po punktach, w ktorych powinno byc napiecie, czyli przed bezpiecznikiem, za bezpiecznikiem, przed wlacznikiem, itd. Tylko trzeba sie spieszyc zanim sie akumulator nie rozladuje albo zaopatrzyc w prostownik.
Zwroc tez uwage na polaczenia do masy (czy masz "minusowy" kabel od lampy polaczony z "minusem" akumulatora przez mase). Czasem sie zdarzaja problemy z zasniedzialymi/zardzewialymi polaczeniami do masy auta.
Michal
____________________________________________
jest: srebrna 323F BJ 2.0 DITD 2002
byla: czerwona 323F BG 1.6 16V 1991
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 paź 2005, 14:53
Posty: 175
Skąd: Kraków
Auto: 323F BJ DITD '02

Postprzez Gość » 1 mar 2009, 10:28

toady napisał(a):Witam,
Schemat jest prosty jak konstrukcja druta, wiec musisz przejsc cala sciezke i upewnic sie, ze kazde polaczenie dziala. Nie ma bata – skoro nie swieci to gdzies nie ma polaczenia albo cos jest zle wpiete.

Ja bym wlaczyl lampy i szedl po kolei po punktach, w ktorych powinno byc napiecie, czyli przed bezpiecznikiem, za bezpiecznikiem, przed wlacznikiem, itd. Tylko trzeba sie spieszyc zanim sie akumulator nie rozladuje albo zaopatrzyc w prostownik.
Zwroc tez uwage na polaczenia do masy (czy masz "minusowy" kabel od lampy polaczony z "minusem" akumulatora przez mase). Czasem sie zdarzaja problemy z zasniedzialymi/zardzewialymi polaczeniami do masy auta.


dzieki,no tak właśnie zrobie,gdzieś musi coś sie pieprzyć :/ napisze jak to zrobie ;) pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Gość » 2 mar 2009, 15:33

witajcie.Przed chwilą właśnie zabrałem sie za te halogeny i lipa dalej.Prąd wogóle nie dochodzi do bezpiecznika,przycisk jest napewno sprawny bo sprawdzałem miernikiem.Czyli przyczyna leży między przyciskiem a puszką z bezpiecznikami(tą koło lewej nogi).Chciałem posprawdzać dalej kable czy są ok ale potem każdy kabel idzie w inną wiązkę kabli(np niebieski w lewo,czerwony w dół itp).Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.Pozdrawiam
Gość
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323