Komputer pokazujacy aktualne spalanie – da sie cos takiego dokupic i zamontowac?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Lcfr » 18 sty 2007, 12:30

xANDy napisał(a):Spójrz sobie tutaj – http://www.tomektak.republika.pl/
czasem ogłaszał się na allegro i był wtedy tańszy o jakieś 50zł chyba.


moj kumpel to ma...
i dziala calkiem przyjemnie (srednie spalanie ładnie wylicza)
chwilowe to jeszcze do przyjecia
ale przyspieszenia to bład w granicach 1-1,5s
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 17:59
Posty: 42
Skąd: wawa/sometimes radom
Auto: D15B7

Postprzez Orin » 6 lut 2007, 21:29

Witam
Poszukuję informacji na temat stałej wtrysku wtryskiwacza w Mazdzie 323 BG 1.8 z 1991 roku, a także informacji skąd można w tym aucie uzyskać sygnał prędkości.
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=27641" target="_blank" class="postlink">moje byłe autko</a>
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez Briareos » 7 lut 2007, 02:11

Nie wiem jak kształtuje się dawka wtrysku, ale to możesz to sobie przybliżyć mając serwisówkę silnika. Tam jest podane, ile otwarty wtryskiwacz powinien wydać paliwa w podanym czasie (i przy okazji ile może puścić w stanie zamknietym, ale to cię nie interesuje). Z podanego dopuszczalnego przedziału weź srednią, podziel przez czas testu – a potem to już tylko przeliczanie w locie z czasu otwarcia przy pracującym silniku. Niestety, problem jest taki że powinieneś mieć regulator ciśnienia na szynie, a to na pewno w jakimś stopniu wpływa na dawkę :D Czy to mocno wpłynie na obliczenia, to się dowiesz w praktyce.

A jeśli chodzi o sygnał prędkości, to będzie problem... bo BG mają jeszcze linkę. Jeśli masz całkowicie mechaniczny prędkościomierz, to będzie zabawa w zegarmistrza – jakoś należy dorobić mały impulsator do zegarów. Może jednak jest tam mała prądniczka z układem, który przetwarza to na stałe napięcie dla analogowego wskaźnika wychyłowego. To by cię urządzało, bo zrobić prosty generator z częstotliwością przestrajaną napięciem to nie problem.
BA mają tę zaletę, że sygnał ze skrzyni idzie elektrycznie do zegarów, nawet nie trzeba kabla w wiązce szukać bo jest rozpiska na płytce przy złączu...
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez Orin » 7 lut 2007, 09:22

Dzięki – tak myślałem że będzie potrzebna prądniczka. A dokładniej to mnie kumpel ostrzegał :D
<a href="http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=27641" target="_blank" class="postlink">moje byłe autko</a>
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez marek_don » 22 maja 2017, 00:42

"BA mają tę zaletę, że sygnał ze skrzyni idzie elektrycznie do zegarów, nawet nie trzeba kabla w wiązce szukać bo jest rozpiska na płytce przy złączu..."

Da się bez problemu zamontować taki komputerek w BA z 1995 roku?
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2016, 12:54
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323 F BA 1.8 1995

Postprzez adamax4 » 22 maja 2017, 09:17

Da się bez problemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323