Montaż świateł ostrzegawczych w drzwiach

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez robertwojtkiewicz » 30 lip 2016, 21:42

Witam, cześć, dzień dobry :)
2 miesiące temu kupiłem do mojej mazdy światełka do drzwi ze względu że ich nie miałem, szukałem manualu jak je wymienić kiedy nie ma się fabrycznej wtyczki niestety nie znalazłem, natchnęło mnie dziś i sam podziałałem, mam nadzieję że pomogę kilku zbłąkanym duszom.

Co potrzebujemy?
Śrubokręt krzyżak
Śrubokręt płaski cienki i średniej długości
Kabel koło 3 metrów ja miałem z kabla euro
Drut koło metra 2mm średnicy
szczypce
cierpliwość
zwinne palce

Na początek wiadomo ściągamy tapicerkę

Efekt Przed:
1.jpg


Po ściągnięci tapicerki wykręcamy jeszcze głośnik aby mieć dostęp do "słonia" między drzwiami a resztą budy.
Po otwarciu drzwi widzimy uszczelkę z żółtym cypelkiem,

2 (2).jpg


Trzeba go podważyć po czym ściągamy uszczelkę przy pomocy początkowo płaskiego cienkiego śrubokręta kończymy palcami, delikatnie żeby nie urwać uszczelki

3.jpg


Żeby rozłączyć wtyczki trzeba mniej więcej na środku podważać najlepiej śrubokrętem, troszkę lakier może ucierpieć ale niedużo, po rozłączeniu ujawiam nam się wtyczka wewnętrzna, w górnej częsci jest niebieski cypelek który wyciągamy

4.jpg


Wtyczkę trzeba wyciągnąć do środka od strony kierowcy nie ma problemów od pasażera trzeba się namęczyć ale da radę :)

Po wyciągnięciu wygląda to tak:

5.jpg


Następnie drutem przez słonia przeciągamy kabel, najlepiej włożyć sam drut uważając żeby nie przerwać gumy, jak od dołu nie idzie to próbować od góry, jak już przełożymy zaczepiamy przewód, najlepiej cienki o drut i wyciągamy.

6.jpg


Nakładamy uszczelkę i zakleszczamy uszczelkę za zewnętrznej wtyczce (najlepiej wyjąć cypelek z gumy zamontować go jeżeli wypadł, wyciągnąć do góry, nałożyć gumę i wcisnąć, są kanaliki na kabel wkoło wtyczek)

7.jpg


Następnie w wewnętrznej kostce od środka jej wyciągamy żółtą zaślepkę przez którą będziemy przekładać kabel (na zdjęciu jest słabo żeby przełożyć trzeba mocniej naciągnąć nie miałem jak cyknąć foto)

8.jpg


Pamiętajcie żeby robić to od środka do zewnątrz inaczej przerwiemy kabel zatrzaskując wtyki

9.jpg


Po przełożeniu resztę wciągamy do drzwi

10.jpg


TAKIE MAŁE WCIĘCIE JAK POWINNO MONTOWAĆ SIĘ ŻÓŁTY CYPELEK W KOSTCE (tak miałem z tym kilka problemów :D )

11.jpg


kabel przeciągamy dziurką pod głośnikiem:

12.jpg


Łączymy przewody wraz z światłem

13.jpg


Kabel najlepiej połączyć z podsufitką, ja już kable miałem pociągnięte bo 2 miesiące temu robiłem oświetlenie nóg niestety nie zrobiłem zdjęć jak to robić i nie zrobię manuala niedługo zrobię post o mojej maździe

14.jpg


Składamy wszystko do kupy i efekt końcowy:

15.jpg


18.jpg


W razie jakiś pytań proszę na maila robertwojtkiewicz1@gmail.com

EDIT by Marek: Obrazki były już załadowane na serwer MS – ja je jedynie wrzuciłem do tekstu. :)
robertwojtkiewicz
 

Postprzez Marek 161BD081 » 1 sie 2016, 13:14

Dzięki za fotorelację – mam nadzieję, że ktoś skorzysta :)
Obrazki masz już wstawione w tekście :)

Swoją drogą to robiąc taką modyfikację można się pokusić o dołożenie dodatkowych lampek na dolnej części drzwi oświetlających podłoże.
Jest to o tyle dobre wówczas, że widać gdzie się stawia nogi podczas wysiadania.
Widziałem tez taki "patent" z projektorem wyświetlającym logo Mazdy na podłożu.
Tak więc to tylko od nas samych zależy co zechcemy jeszcze zrobić/zmienić :)
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Xedos 9 KL '01 & AR 156 1.8TS & Honda Shadow VT1100 C3 Aero ’99
Były: 323F BA Z5
Honda Shadow VT1100C2 Sabre ’03
Honda Shadow VT500C '84
Dział BA/BH
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 28 lut 2009, 23:05
Posty: 5018 (34/87)
Skąd: Chełm
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Postprzez robertwojtkiewicz » 2 sie 2016, 07:51

Co do podświetlenia nóg takie ledy dobrej jakości kosztują ponad 200 na aliexpress są po 5$ słabej jakości, poza tym miejsca zbyt wiele tam nie ma kolejnym razem jak coś będę robić postaram się robić manual dla innych :)
robertwojtkiewicz
 

Postprzez Marek 161BD081 » 2 sie 2016, 08:52

Popatrz przykładowo tutaj:
viewtopic.php?f=315&t=152981&start=412
:)

P.S. Uzupełnij proszę profil o lokalizację bo bywa to czasem przydatne.
161 BD 081 26.425 & 27.555 MHz USB
Xedos 9 KL '01 & AR 156 1.8TS & Honda Shadow VT1100 C3 Aero ’99
Były: 323F BA Z5
Honda Shadow VT1100C2 Sabre ’03
Honda Shadow VT500C '84
Dział BA/BH
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 28 lut 2009, 23:05
Posty: 5018 (34/87)
Skąd: Chełm
Auto: 323F '95 & Xedos 9 '01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323