Skraplacz klimatyzacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mumin » 17 sty 2006, 00:09

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje jakiś zamiennik elementu z tematu? Szukam po necie i nic znaleźć nie mogę. :( Pewnie się zdziwicie co mnie teraz napadło z klimatyzacją w zimie, ale chciałem ją uruchomić żeby sobie pochodziła i się przesmarowała i cisza, nie włącza się. Jeszcze w grudniu się uruchamiała.Mam wgnieciony skraplacz po jakimś uderzeniu, a układ nabijałem w maju więc pewnie się gaz ulotnił i dlatego nie startuje. Tak sobie myślę. Ktoś wie ile mnie ta przyjemność może kosztować? A może da się jakoś naprawić ten skraplacz. Nie chciałbym żeby mi nieużywana do wiosny w ogóle padła.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 18:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez tarsar » 17 sty 2006, 12:09

A może wszystko jest w porządku??? Układ klimy ma czujnik ,zabezpieczający przed włączeniem sie, gdy temperatura spadnie do około zera. Ja sam u siebie myślałem,że coś jest nie tak.A było tak,że załączyła się po jakiejś minucie na parę sekund i wyłączyła. I tak w kółko.Ponoć to zabezpiecza przed oblodzeniem kompresora.Więc najpierw sprawdź to. :) To by się potwierdziło,bo w grudniu biegała. Mam nadzieję,że się nie mylę...
Nie ma mazdy,nie ma jazdy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2005, 15:16
Posty: 35
Skąd: Gorlice
Auto: fc 1.8 16V

Postprzez Mumin » 17 sty 2006, 16:29

W grudniu miałem tak samo, włączyła się na moment i wyłaczyła, ale teraz w ogóle zero odzewu. Obyś miał rację, ale jak to można sprawdzić? Poza tym wszędzie piszą (nawet w instrukcji), że pomaga w usuwaniu pary z szyb zimą i że można (a nawet trzeba) jej używać cały rok. Nie wiem co o tym myśleć. Pytanie do innych – też tak macie?
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 18:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez Krasnal » 17 sty 2006, 18:59

Mumin napisał(a):Pytanie do innych – też tak macie?

Nie. U mnie działa bez problemu nie ważne czy na dworzu jest +35 czy tak jak teraz -15 – chodzi normalnie i nie ma żadnego wyłącznika temp.

A co do nieszczelności to rzeczywiście jak nie masz odpowiedniej ilości "chłodziwa" to klima się nie załączy....
Nie czuć, że przyspiesza – tylko jakoś inni stoją zamiast jechać
V6 – no more questions...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2004, 20:02
Posty: 611
Skąd: Pruszków
Auto: 323F (BA) – 2.0 V6 GT

Postprzez Mumin » 17 sty 2006, 22:33

Krasnal napisał(a):
Mumin napisał(a):Pytanie do innych – też tak macie?

Nie. U mnie działa bez problemu nie ważne czy na dworzu jest +35 czy tak jak teraz -15 – chodzi normalnie i nie ma żadnego wyłącznika temp.

A co do nieszczelności to rzeczywiście jak nie masz odpowiedniej ilości "chłodziwa" to klima się nie załączy....


Tak przypuszczałem.:( Wie ktoś wobec tego gdzie szukać takiego skraplacza lub czy możliwa jest jego naprawa?
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 18:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez SimoneuS » 18 sty 2006, 13:50

..
Ostatnio edytowano 25 maja 2007, 12:19 przez SimoneuS, łącznie edytowano 1 raz
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2003, 20:57
Posty: 353

Postprzez Paweł » 18 sty 2006, 14:43

tarsar napisał(a):A może wszystko jest w porządku?pytajnik Układ klimy ma czujnik ,zabezpieczający przed włączeniem sie, gdy temperatura spadnie do około zera.

Nie ma takiego czujnika. Jest tylko czujnik na parowniku, ale tam moze byc sporo na plusie (od ciepla nagrzewnicy), kiedy na zewnatrz jest zimno jak w pupie u eskimosa. :D

Dodatkowo w ukladzie jest czujnik cisnienia czynnika, ktory moze wylaczyc klimatyzacje przy stanie zbyt niskim lub zbyt wysokim. Czyli mniej wiecej jak pisze Krasnal.

Zamiast wymieniac osuszacz (bo i tak sam tego nie zrobisz), to pojedz do dobrego zakladu a/c i tam sprawdza szczelnosc oraz dokladnie powiedza co trzeba wymienic.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Mumin » 18 sty 2006, 16:37

SimoneuS napisał(a):
co do temperatury to krasnal, chyba sie mylisz jak masz powietrze o tem ponizej zera to klima sie wlaczy ale chyba na 3 sekundy.... na pewno nie na dłużej, bo masz w kabinie taki zaworek-czujnik reagujący na temperaturę.

Co do tej puszki – to chyba chodzi tobie o pochłaniacz wilgoci – koszt zamiennika to ok. 200zł – firmy WAECO – w Poznaniu kupiłem kiedyś.
Na twoim miejscu sprawdziłbym szczelność układu – bo nie sadzę, żeby sama puszka przepuszczała
.


Nie SimoneuS, nie chodzi o pochłaniacz wilgoci tylko o skraplacz czyli popularnie mówiąc chłodnicę klimatyzacji. Ona nie jest w najlepszym stanie – jest mocno wgnieciona po jakimś udzerzeniu i być może przepuszcza. Ale jest też możliwość, że nieszczelność jest gdzieś indziej. Co do tego włączania to właśnie jeszcze w grudniu było tak, że włączyła się na moment i wyłączyła, teraz nie reaguje w ogóle. Podjadę do znajomego, który zajmuje się klimą i niech sam to zobaczy.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 18:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez Mumin » 18 sty 2006, 16:41

tco_tm napisał(a):
Zamiast wymieniac osuszacz (bo i tak sam tego nie zrobisz), to pojedz do dobrego zakladu a/c i tam sprawdza szczelnosc oraz dokladnie powiedza co trzeba wymienic.


Coście się uparli z tym osuszaczem?:) Przecież napisałem wyraźnie, że chodzi o skraplacz, nie osuszacz. Pewnie, że bym podjechał do takiego zakładu tylko, że w moim mieście takowego nie ma. Wszyscy pokupowali tylko automaty do nabijania klimy i to jedyne co potrafią zrobić. Jak coś nie działa to rozkładają ręce. Ale mam znajomego, który zajmuje się klimatyzacją ogólnie więc może on to będzie umiał sprawdzić.
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 18:09
Posty: 290
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mitsubishi Carisma 1,8 GDI '99

Postprzez Paweł » 18 sty 2006, 17:42

Mumin napisał(a):Coście się uparli z tym osuszaczem?

80% polakow nie rozumie tego co czyta. <lol> Co ty od nas chcesz...

Wszyscy pokupowali tylko automaty do nabijania klimy i to jedyne co potrafią zrobić.

Moze ostatecznie znajdzie sie jakis z barwnikiem i lampa/okularami do wykrywania nieszczelnosci. Jesli masz optyczny dostep do wszystkich podzespolow w komorze silnika, to cos powinno wyjsc (dziurawy skraplacz z cala pewnoscia, chociaz jesli poszlo np. laczenie przy nim, schowane gdzies pod przednim wzmocnieniem, etc, to moze byc ciezko bez podnosnika – nie wszystko widac z gory – ostatnio mialem wlasnie taki przypadek).
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez MANIX » 20 sty 2006, 13:03

u nie też nie chce się włączać jak jest zimno ale tłumacze to sobie i widzę że nie tylko ja zbyt niską temperaturą na zewnątrz brrr pozdrawiam
Była Mazda 323F BA GT 2.0 V6 teraz jest BMW 320 e36 niestety markę zdradziłem ale w klubie zostaje i dalej kocham Mazdę
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2006, 19:18
Posty: 125
Skąd: Wolsztyn
Auto: BMW 320, Honda CBR 11000 XX

Postprzez muniek » 21 sty 2006, 23:40

Klima w takiej temperaturze jaką mamy teraz nie powinna sie załączyć , nie pzwoli nato presostat 2 bar.Czynnik chlodniczy R134a w tak niskiej temperaturze nie odparowuje ,w całości pozostaje w stanie ciekłym więc nie może wytworzyć ciśnienia około 2 barów potrzebnego do zadzialania czujnika ciśnienia sterującego pracą sprężarki.
Tyle wywodów. :) Spróbuj odpalić klimę w ciepłym garażu.
A jeśli masz rzeczywiście uszkodzony kondenser to można go naprawić (uszkodzenie mechaniczne , bo jeśli to korozja to sprawa nieoplacalna). A nowy skraplacz to raczej nie tania sprawa np.323f ba to 171euro netto (waeco) u innych nie sprawdzałem (nie mam w domu cennikow).
Pozdrawiam.
323f BG 1,6 16v '92 ;LPG, klima, ogrzewanie postojowe B5Wsc, szyberdach.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2005, 20:06
Posty: 12
Skąd: biala podlaska
Auto: 323f BG 1,6 16v

Postprzez Pioteq25 » 26 maja 2007, 19:50

Odgrzewam temat :)
Chcę wymienić osuszacz i teraz pytanie do tych co go wymieniali- gdzie kupić i jaki typ?
Nie znalazłem żadnych oznaczeń na osuszaczu w aucie, a szukając po modelu auta nie znalazłem jednoznacznej oferty.
Zmyliły mnie informacje z intercars i tego sklepu z adresu poniżej:
http://sklep.climateam.pl/index.php?man ... lter_id=31

Szukam osuszacza do swojej 323F BA 1.5 z 95r
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2006, 19:26
Posty: 1818 (6/13)
Skąd: opolski mazdaspeed
Auto: UFO 1.8

Postprzez Lukano » 26 maja 2007, 22:28

A ja mam takie pytanie do klimatyzacji. Pracuje normalnie(chłodzi), ale z nawiewów leci czasem tak biała mgiełka(jakby para,jak z ust w zimę ;–). Nie śmierdzi więc nic się nie pali. Nie przeszkadza mi to, ale czy się coś bardziej nie popsuje. Bo mnie sie zdaje,że to normalne nie jest ;)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez organo » 27 maja 2007, 10:46

Pioteq25

no i w carsie zamiennik Nissensa i na tej stronce jest ten sam (G126)wiec zabardzo niewiem co co ci chodzi cena w granicach 100 paru zl niestety ale w carsie odrobine mniej hehe tyle ze nie ma na stanie nic a w najblizszej dostawie czyli tym tygoniu bedzie jedna szt i juz zalozylem rezerwacje na nią :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2006, 11:19
Posty: 359
Skąd: Nasielsk
Auto: 323F 99r 1.8 LPG SGI Stag4:)

Postprzez topik » 30 maja 2007, 20:50

Pioteq25 napisał(a):Odgrzewam temat
Chcę wymienić osuszacz i teraz pytanie do tych co go wymieniali- gdzie kupić i jaki typ?
Nie znalazłem żadnych oznaczeń na osuszaczu w aucie, a szukając po modelu auta nie znalazłem jednoznacznej oferty.
Zmyliły mnie informacje z intercars i tego sklepu z adresu poniżej:
http://sklep.climateam.pl/index.php?man ... lter_id=31

Szukam osuszacza do swojej 323F BA 1.5 z 95r


Sprawdzałeś tu?
http://www.gabrat.com.pl/index.cgi?acti ... le=Katalog
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez topik » 30 maja 2007, 20:51

Pioteq25 napisał(a):Odgrzewam temat
Chcę wymienić osuszacz i teraz pytanie do tych co go wymieniali- gdzie kupić i jaki typ?
Nie znalazłem żadnych oznaczeń na osuszaczu w aucie, a szukając po modelu auta nie znalazłem jednoznacznej oferty.
Zmyliły mnie informacje z intercars i tego sklepu z adresu poniżej:
http://sklep.climateam.pl/index.php?man ... lter_id=31

Szukam osuszacza do swojej 323F BA 1.5 z 95r


Sprawdzałeś tu?
http://www.gabrat.com.pl/index.cgi?acti ... le=Katalog
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez karolkus » 3 cze 2007, 01:30

Krasnal napisał(a):
Mumin napisał(a):Pytanie do innych – też tak macie?

Nie. U mnie działa bez problemu nie ważne czy na dworzu jest +35 czy tak jak teraz -15 – chodzi normalnie i nie ma żadnego wyłącznika temp.

A co do nieszczelności to rzeczywiście jak nie masz odpowiedniej ilości "chłodziwa" to klima się nie załączy....


Czujnik jest na parowniku i tylko po to zeby jego temp nie spadla ponizej okolo -15st C.
jest MPV LW '00 BENZYNA oraz mazda 323f BJ 1,6 16v AUTOMAT 2002r.
Była: 3xMazda 323f 2,0 ditd 01 Mazda 323p 1,3 16v '97
2xmazda 323f bg 1,6 16v jedna zezłomowana
Mazda 323f 1,8 SOHC 16v klima sekwencyjny LPG elektryczne szybki i lusterka '92 – zezłomowana po 430tys km przebiegu i 5 latach :)
Mazda 323 1,3 8v BF 5d :) '89 – zezłomowana :(
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 20:54
Posty: 154 (0/4)
Skąd: Łódź
Auto: M6 2.5T 2018
Wołek roboczy Premacy 2003 Automat :D
Nissan Leaf
Land Rover LR3 4.4 V8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323