Naprawa uderzających o słupek wycieraczek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mateusz-teo » 12 sty 2014, 00:31

Witam
Ostatnio trochę popadało i powiedziałem "DOŚĆ !" muszę rozwiązać problem z uderzającą wycieraczką kierowcy o słupek. Nie pomagały krótsze pióra, różne kombinacje ustawień ramiona itp. Poczytałem popytałem i wszystko sprowadza do wymiany plastikowych gniazd a z racji tego że nie można tego nigdzie dostać to czyli wymiany całego cięgna na nowy za ok 380 zł. Cięgno o którym mowa łączy obydwie osie wycieraczek i odpowiada ono za napęd osi wycieraczki kierowcy. Cena nowego cięgna jak na kawałek rurki aluminiowej z dwoma plastikowymi kapturkami to trochę przesada dlatego pomyślałem trochę w garażu i zrobiłem tak:
– Wymontowałem wszystkie osłony żeby się dobrać do mechanizmu wycieraczek i wymontowałem także tą ośkę od strony kierowcy korzystając z tej fotorelacji : http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=116&t=48550
po rozebraniu wszystkiego ukazuje się nam takie coś Obrazek Jak widać "blacha" mierzy sobie 81,62 mm
Następnie bierzemy szlifierkę kątową lub coś do przecinania i tniemy tą blaszkę na dwie części Obrazek
Potem te dwie części spawamy ze sobą tak aby pierwotna długość zwiększyła się o ok 3,5-4 mm im więcej tym gorzej a jak za mało to też nie dobrze także najlepiej jest ok 3,5-4mm ja dałem ok 5mm i jest dobrze ale mogło by być lepiej. Tak to wygląda po zespawaniu Obrazek
a tak to wygląda w porównaniu z oryginalnym sworzniem z jednej: Obrazek i z drugiej strony : Obrazek
Potem składamy ten sworzeń do tego aluminiowego uchwytu nie zapominając o smarze potem składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
Po wykonaniu takiej operacji wycieraczka kierowcy zatrzymuję się w odpowiedniej pozycji i co najważniejsze nie uderza już o słupek a i zostało zaoszczędzone ok 380 zł <jupi>
Początkujący
 
Od: 28 gru 2010, 00:58
Posty: 7
Skąd: Orneta
Auto: MAZDA 323F BA 1.8 1995

Postprzez rafał88 » 12 sty 2014, 10:24

Hmmm , dziwne mi nie uderza o slupek:) Tylko jak na full mocy jada wycieraczki wtedy dobija ale nie jakos masakrycznie. Tak czy inaczje fajnie ze ktos sie wzial, bo u kolegi to zauwazylem :) fajnie ze jeszcze ktos robi fotorelacje z do ba ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez swirek » 12 sty 2014, 13:39

Mi raz uderza, a raz nie :P Nie przeszkadza mi to, ale w wolnej chwili się za to zabiorę. Dzięki za fotorelację <spoko>
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2013, 20:45
Posty: 687 (77/16)
Skąd: Białystok

Postprzez mateusz-teo » 12 sty 2014, 15:31

U mnie uderzały za każdym razem najlepszy efekt osiągnięty został po założeniu pióra 40 cm bez przegubowej które uderzało ale w mniejszym stopniu i nie dawało radę wskoczyć ponad rowek odpływowy bo się ładnie wpasowywało w niego. Standardowo wg katalogu powinno być 53 cm jak było 53 to na najszybszym biegu wycieraczkę widziałem w lewej szybie to musiało być coś na rzeczy, a teraz założona jest 53 cm i zatrzymuje się tak jak by z fabryki wyjechał. Nie wiem czym było spowodowane aż takie mocne uderzanie czy to był aż taki duży luz czy jakiś niemiecki mechanik grzebał przy tym i coś "ulepszył" niby wszystko wygląda na oryginał ale dużo ludzi ma problem własnie z tymi wycieraczkami to pewnie ten luz na gniazdach, niby nie wyczuwalny a przekłada się na na wychodzenie wycieraczki poza krawędź szyby nawet jak ustawiona była że dotykała podszybia. Ale najważniejsze że działa i można jeździć w deszcz bez pogłaśniania radia na poziom maskujący stuki dochodzące z kolizji między wycieraczką a słupkiem
Początkujący
 
Od: 28 gru 2010, 00:58
Posty: 7
Skąd: Orneta
Auto: MAZDA 323F BA 1.8 1995

Postprzez Piotrek.84 » 28 kwi 2017, 20:37

Śmiga elegancko.Dzięki mateusz-teo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2008, 21:06
Posty: 248
Skąd: Kielce
Auto: Mazda 323f ''96 1.5 Z5 + LPG BRC
Sequent 24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323