Woda w aucie (dywaniki, fotele, podsufitka, bagażnik) – wątek wspólny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez czacha186 » 30 maja 2010, 21:12

No kolego u mnie bylo mocno mokro pod wycieraczka/dywanikiem kierowcy, po zdjęciu wykładziny zauważyłem, że filc, ktory jest przyklejony do niej od spodu jest całkowicie przemoczony więc go wywaliłem narazie. Czyli raczej woda leci od przodu, jutro może zobacze do tego podszybia....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2009, 20:35
Posty: 59
Skąd: Wieluń
Auto: Madzia była 323f BA 1,5b
jest 3 BK 1,6b '07

Postprzez shorty » 31 maja 2010, 16:34

Ja miałem mały potop pod siedzeniem pasażera z tyłu i z przodu. Pierwsza myśl to dziura w podłodze. Wymontowałem fotele, kanapę i zdjąłem całą wykładzinę. Wykładzinę wysuszyłem na słoneczku. Za cholerę nie wiedziałem skąd ta woda. Nalałem wody bezpośrednio do podszybia i okazało się że woda cieknie gdzieś z przodu z prawej strony pod schowkiem. Niestety nie udało mi się dokładnie zlokalizować miejsca przecieku bo to trochę wyżej niż mogłem sięgnąć ręką. Trzeba chyba ściągnąć całą deskę rozdzielczą a trochę się tego obawiam bo jeszcze tego nie robiłem. Jak tylko zobaczycie że cieknie wam woda to radzę zdjąć całą wykładzinę i wysuszyć dokładnie. Pod spodem jest coś jak guma i filc i za cholerę samo to nie wyschnie.
shorty
 

Postprzez czarna.kamila » 2 cze 2010, 20:06

W moim przypadku pod nogami kierowcy było wręcz jezioro. Podejrzewałam nieszczelną przednią szybę, bo słychać było świst przy szybszej jeździe (co najlepsze dziura była po stronie pasażera) i na szczęście moje przypuszczenia się potwiedziły – szyba została wycięta, ponownie włożona i odpowiednio uszczelniona. Narazie pogoda jest taka jak widać a w moim aucie sucho :D Dodam, że to wycięcie i włożenie szyby kosztowało mnie 100zł
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/323/60824
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 204
Skąd: świętokrzyska wieś
Auto: Honda Accord CG1 3.0 V6

Postprzez czarna.kamila » 2 cze 2010, 20:08

Napisałam to w podobnym temacie ale wkleję i tutaj

W moim przypadku pod nogami kierowcy było wręcz jezioro. Podejrzewałam nieszczelną przednią szybę, bo słychać było świst przy szybszej jeździe (co najlepsze dziura była po stronie pasażera) i na szczęście moje przypuszczenia się potwiedziły – szyba została wycięta, ponownie włożona i odpowiednio uszczelniona. Narazie pogoda jest taka jak widać a w moim aucie sucho Dodam, że to wycięcie i włożenie szyby kosztowało mnie 100zł
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Mazda/323/60824
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 204
Skąd: świętokrzyska wieś
Auto: Honda Accord CG1 3.0 V6

Postprzez czacha186 » 2 cze 2010, 22:38

Jeśli chodzi o mój przypadek to po dzisaijeszym deszczy znowu mialem troche mokro pod wycieraczka kiedowcy, odkręciłem podszybie i wszystko czystko, woda ucieka bo polewałem woda....Więc może szyba..;/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2009, 20:35
Posty: 59
Skąd: Wieluń
Auto: Madzia była 323f BA 1,5b
jest 3 BK 1,6b '07

Postprzez matysh » 3 cze 2010, 14:19

A jak na mój gust to podczas wciągania powietrza w zewnętrznym obiegu z okolic podszybia wpada wam woda. Nagrzewnica pracująca wiele lat ma wpływ na sprawność plastików i uszczelek do okoła więc szukałbym tutaj – kiedyś miałem do czynienia z takim przypadkiem i waliło wodę pod fotel kierowcy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2008, 17:17
Posty: 985
Skąd: Suwałki
Auto: EC K8 | BA B3 | Civic MB3 D15Z8 vtec | CRX ED9 D16Z5 | E30 316i coupe

Postprzez nicek777 » 4 cze 2010, 02:43

Dla odmiany dodam. ze jak ktos bedze mial problemy z woda pod tylna kanapa, to moze sie okazac ze ma zatkany odplyw pod zbiorniczkiem spryskiwacza tylnego tak jak ja. Smieszne dosc. ale po przetkaniu tego odplywu kanapa pozostaje sucha juz dlugi czas.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2007, 21:38
Posty: 1035
Skąd: Sosnowiec
Auto: Zardzewiała, ale poczciwa 323F BA Z5
GY 2.0 147KM :))))))))))))))))

Postprzez mati1982 » 9 cze 2010, 21:57

..Hmm to juz nie wiem ktory powod moze byc w moim przypadku...najprawdopodpbniej jednak cieknie mi przez uszczelke przedniej szyby,bo zauwazylem ostatnio jak mylem auto myjka cisnieniowa,ze wlasnie kapie mi spod usczelki..wiec czeka mnie wycinka szyby;/ dzieki za odpowiedzi..pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 31 sie 2007, 11:56
Posty: 21 (2/0)
Skąd: Cieszyn
Auto: mazda 3; 2,0 16v

Postprzez Chuudyy » 31 lip 2010, 13:55

Witam wszystkich!

Prosił bym o pomoc ponieważ nie mogę znaleźć przyczyny dostawania się wody do mojej mazdy.
Konkretniej wygląda to tak że woda zbiera się z tyłu za siedzeniem kierowcy, wody jest naprawdę sporo a po krótkim czasie woda dostaje się również z przodu od strony kierowcy.

Ta awaria powtarza się już 2 raz... za 1 razem rozebrałem całe autko wysuszyłem, sprawdziłem wszystkie tzw. "Koreczki" i dla pewności potraktowałem je jeszcze silikonem żeby nie puszczały wody, następnie zrobiłem konserwacje podwozia no i wszystko powinno być ok ale woda znów dostaje się do środka.

Nie wiem którędy się ona dostaje, sprawdzałem oglądałem ale nigdzie nie widać żeby miała którędy się dostać, błagam pomocy bo w końcu ta wykładzina zgnije i tyle z tego będzie.

Mam mazdę 323F z 1995 roku bez klimy, jak również bez szyberdachu. <płacze>
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2009, 13:34
Posty: 4
Skąd: Stalowa Wola
Auto: Mazda 323F 1.5L 16V 90KM (bez klimy)

Postprzez lucasskywalker » 31 lip 2010, 14:23

Miałem podobną historię we Fiacie Palio i na pierwszy rzut oka wydawało się, że skoro woda jest za fotelem pasażera to przyczyna jest gdzieś z tyłu a okazało się, że to uszczelka drzwi pasażera. Moja rada jest dość barbarzyńska – wyciągnij tapicerkę podłóż tam jakieś stare szmaty, dla bezpieczeństwa wyciągnij fotel pasażera, zamknij się w kabinie a druga osoba niech powoli polewa autko wodą, jeśli przyczyną jest nadwozie to na pewno wyczaisz w którym miejscu. Powodzenia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2009, 19:59
Posty: 144
Skąd: DPL
Auto: Honda Civic EU9 1.7ctdi
Moja ex: 323C (BA)

Postprzez maniaco » 31 lip 2010, 23:13

Witam.
Przedwczoraj zauważyłem w swojej Maździe mokre ślady na podsufitce oraz krople na obudowie bocznej szyby z tyłu.
Próbowałem znaleźć coś w szukajce, ale wszystkie problemy odnoszą się do aut z szyberdachem.
Ja go nie posiadam i nie bardzo wiem, co z tym zrobić.
Doczytałem się, że trzeba zdemontować wszystkie plastiki z tyłu(to uczenie), lecz nie wiem jak i czym pozbyć się wycieku.

Proszę o pomoc ;)
MAZDA 6 (GH) 2.0D MZR-CD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2010, 22:11
Posty: 67
Auto: Mazda 6 GH (2009), 2.0 MZR-CD

Postprzez sesil » 1 sie 2010, 17:55

Po zimie woda często się zbiera bo wnosisz ją na butach w postaci śniegu. Polej przy zamkniętych drzwiach wodą dach przy drzwiachbo to jedyny sposób na sprawdzenie innych opcji. Może ci kapać koło bezpieczników po uszczelce drzwi.
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2007, 08:20
Posty: 29
Skąd: Karpacz
Auto: Mazda 323f BA r.95

Postprzez sesil » 1 sie 2010, 18:12

Mi ciekło przez wnękę przedniej szyby. Kiedy wymieniałem szybę to się okazało że pod tą wnękę dostała się sól która porobiła niezłe wżery i właśnie tamtędy leciała woda.
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2007, 08:20
Posty: 29
Skąd: Karpacz
Auto: Mazda 323f BA r.95

Postprzez Chuudyy » 2 sie 2010, 10:56

OK dzięki wielkie za pomoc, jutro mam wolne więc będę działał mam nadzieje że dojdę przyczyny. Mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli jest uszczelka przy szybie nie szczelna to zrobią mi to w jakimś zakładzie szklarskim?
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2009, 13:34
Posty: 4
Skąd: Stalowa Wola
Auto: Mazda 323F 1.5L 16V 90KM (bez klimy)

Postprzez Kubeu » 2 sie 2010, 18:31

Witam! Czytając o Twoim problemie postanowiłem się podłączyć. Mianowicie u mnie woda po deszczu, tylko takim większym zbiera się na progu od strony kierowcy. Widać ją tylko wtedy jak się otworzy drzwi. Nie ma jej zza wiele ale po zdjęciu tapicerki zobaczyłem ze głośnik jest mokry:/ Podejżewam uszczelki ale nie ejstem pewny bo szyba dosyć dobrze przylega do nich.
Sprawiedliwość bez siły to nieudolność, siła bez sprawiedliwości to przemoc.

Masutatsu Oyama
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2010, 15:53
Posty: 66
Skąd: Kielce
Auto: Mazda 323F 97r Z5

Postprzez Chuudyy » 3 sie 2010, 19:16

Witam wszystkich
Znalazłem przyczynę dostawania się wody, zrobiłem tak jak mi radziliście rozebrałem cały środek i polewałem ją wodą z zewnątrz. Woda dostawała się przednią szybą, leciała lewą stroną od kierowcy i bokiem do tyłu. Awaria naprawiona znalazłem mechanika który naprawił mi szybkę od ręki.

KUBEU Nie wiem jaka może być tego przyczyna zdejmij obudowę całą od drzwi zamknij szczelnie okno i niech ktoś polewa te drzwi wodą. Najprawdopodobniej musi być jakaś uszczelka nie szczelna. A sprawa nie jest ciekawa bo chyba nikt by nie chciał żeby spaliły mu się głośniki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2009, 13:34
Posty: 4
Skąd: Stalowa Wola
Auto: Mazda 323F 1.5L 16V 90KM (bez klimy)

Postprzez skrzaty » 3 sie 2010, 20:52

glosniki sie nie spala, predzej radio/wzmacniacz ;–) co nie znaczy ze np nie zaczna rdzewiec i nie uszkoda sie mechanicznie
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 13:01
Posty: 62
Auto: 323f BA 1.5 16V 96r

Postprzez Mol » 15 maja 2011, 15:27

Odkopię trochę temat.
Też mi dokucza cieknąca podsufitka u prawego pasażera.
Dodam, że listwę już 2 razy rozbierałem i w żadnym innym miejscu na całej długości nie cieknie, tylko przy tej tylnej, trójkątnej szybie :( . Listwa łączy się na zatrzask przy tej szybie, więc może tu tkwi problem? Szyba jest pewnie wklejana więc demontaż raczej nie wchodzi w gre.
Pozdro.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lip 2009, 19:26
Posty: 24
Skąd: Zabrze
Auto: 323F BA (Z5) '95
Saab 9-3 Aero Viggen B205R MY01
Toyota Corolla E12 2.0 D4D

Postprzez levis119 » 15 maja 2011, 21:15

ja mam mokro podsufitke po deszczu ale lewa przy tylnych drzwiach patrzylem gdzie moze byc uszkodzona uszczelka albo cosik ale niestety nie znalazlem usterki....i tak narazie musze mykac z mokra podsfufitko...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 14:04
Posty: 123
Skąd: Pisz
Auto: Mazda 323 f ba 97 1.5 16v

Postprzez Malina » 16 maja 2011, 12:37

Niedawno zauważełem że jak dobrze poleje to zbiera mi się woda w bagażniku. Po sciągnięciu plastików zauważułem, że wlewa się w okolicach tylnych lamp (woda była na podłodze bagażnika pod lampami, nic nie było pod kołem zapasowym).
Czy lampy maja jakieś uszczelnienie przez które woda może się wlewać ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2008, 16:53
Posty: 114
Skąd: Tarnów
Auto: 323F 97' 1,5l BA Z5 :) LPG BRC SQ24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323