światła drogowe za słabo świecą

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez berbec » 18 lip 2005, 10:35

Kurcze nie wiem co jest grane. Moja madzia 323f ba 95r ma problem z oswietleniem drogi. Pomimo iz kupilem zarówki h1 tak jak bylo napisane na kloszu to zasieg oswietlenia wogole mnie nie satysfakcjonuje. Dlugie sa ok ale na krotkich normalnie padaka, bo rowerzysty sie nie zauwarzy. Moje auto chyba jest importowane z japonii bo kazde wiazki kabli przepasane sa jakas naklejka z japonskimi literkami :), moze dlatego trzeba zastosowac zarowki h3 ?? Kurcze nie wiem pomocy.
berbec
 

Postprzez nemi » 18 lip 2005, 10:53

przygotuj 10 zł i pojedź na stację diagnostyczną, to Ci wyregulują te światełka i będzie na 100% lepiej...
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Piotr Wozniak » 18 lip 2005, 11:20

Witaj,
Podstawowa sprawa: czy problem jest w zlym ustawieniu czy w za slabym natezeniu oswietlenia? Powinienes to wiedziec, bo jesli w ustawieniu to wyraznie swiatla swieca za bardzo "w droge", "w niebo" itp. Jesli w natezeniu to powinienes miec wrazenie ze swieca po prostu slabo- zbyt ciemno.
Jesli podejrzewasz problem z ustawieniem to podjedz najpierw do jakiegos muru na ok 1m i popatrz jak na niego swieca, czy linia odciecia cienia od swiatla jest ostra itp albo czy ktores swieci za nisko lub za wysoko. Wtedy jedz ustawic na stacje diagnostyczna i po sprawie.
Jesli swieca geometrycznie dobrze ale za slabo to sprobuj wlozyc zarowki typu Philips +30%, Tungsram +50% itp, odradzam zarowki 100W bo ryzykujesz uszkodzenie przekaznikow i zwierciadla reflektora. Jesli wlozenie dobrych zarowek nie pomoze to... zostaje Ci czyszczenie reflektora albo regeneracja zwierciadla- moze farba z niego odlazi?

pozdrowienia
WOZI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2005, 17:13
Posty: 300 (0/1)
Skąd: Gdansk
Auto: MX-3 (BP-DOHC) 1993r
Subaru Outback SBD 2010r
Jeep Cherokee KJ 2.5 CRD

Postprzez Anade » 18 lip 2005, 12:55

berbec uzupełnij profil :) a i poszukaj już było o światłach w BA :)
Anade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2005, 14:48
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Auto: 323f BA 1.5 Z5 r. 95

Postprzez Maro323 » 22 lip 2005, 00:53

berbec, swiatła w BA nie należą do najmocniejszej strony tego wozu i albo kombinuj, albo to polub. Hej. <faja>
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2005, 17:06
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Auto: MAZDA 323F 1,8 : XII 1997

Postprzez diesel » 28 lip 2005, 23:03

Światła w 323F BA przed korektą ustawienia padaka, po korekcie trochę lepiej ale bez rewelacji.

Jak twierdzi Maro323 światła w 323F BA (choć fajne z nich soczewy) zdecydowanie nie są najmocniejszą stroną tego modelu podobie zresztą jak drgające zewnętrzne lusterka wsteczne (podobno częsty objaw). Widze tez kilka postów (w tym jeden mój ;)) o parujących nadmiernie szybach..!?

Wracając do świateł pozostaje polubić a raczej zaakceptować ;) lub np. zamontować ksenon ale z tego co wiem jest to koszt ok 1000zł :| (chyba że zrobisz sobie to samodzielnie to pewnie wyjdzie troche taniej)

Osobiście przymierzam się do zamontowania jakiś lepszych żarówek typu Phillips Blue Vision moze to coś da.
Życie to dwa uda...albo się uda albo się nie uda!
FORZA JUVE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2005, 19:07
Posty: 39
Skąd: Rumia
Auto: 323F BA 1.5 '96
Ford Focus 2.0 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron