Wymiana filtra kabinowego (323F BA)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez volvo » 11 cze 2008, 12:25

Witam. Czy w mazdzie 323 z 1990 roku filtr kabinowy tez jest? bo staszny syf leci do srodka. może go nie ma?...
volvo
 

Postprzez Jarson13 » 20 cze 2008, 15:42

widze ze nadal jestesmy w "martwym punkcie" -szkoda... a macie pomysl jak dobrze odgrzybic klimke-bo mi jedzie ostro! :(
Aj Low Dis Kar *** MAZDA***
Początkujący
 
Od: 20 maja 2008, 21:41
Posty: 16
Skąd: Działdowo
Auto: Mazda Xedos 9 TA 2000r. 2.5 V6 KL
------------------
Mazda 3 2015r. 2.0 .
-----------------

Wcześniej...
Mazda * 323f * BA * '97 * 1,5

Postprzez Gość » 22 cze 2008, 22:37

Po roku jeżdżenia bez filtra kabinowego, kiedy to nastała pora zasiewania nasion „spadochroniarzy” przez okoliczne drzewa, powiedziałem dość. Wg znalezionej instrukcji zakupiłem pończochę (jasny kolor, żeby zobaczyć po jakimś czasie zebrany syf) i zajrzałem pod schowek. Jednak samoróbczego filtra nie umieściłem nad wiatrakiem, ale tam, gdzie najczęściej znajduje się filtr, a u mnie kawałek zwężającej się po środku rury/tuby.

Filtr został wykonany z dwóch pończoch i drucianego wieszaka, z którego została wykonana prostokątna ramka dopasowana do tuby.

Sprawa jest całkiem prosta a efekty od razu zauważalne. Można zapomnieć o cotygodniowym ścieraniu ton kurzu i innych odpadków z deski, no i nic nie wali w twarz przy nagłym włączaniu nawiewu:)
Gość
 

Postprzez woszex » 9 lip 2008, 22:13

Panowie – apropo tego "mieszalnika" (to jest parownik:)) – nie siłujcie się z tym, bo od strony komory silnika przykręcone są do niego aluminiowe przewody klimy i jeżeli ktoś ma klimę nabitą, to nie radzę ich ruszać....
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2013, 14:39
Posty: 16

Postprzez jerry-120 » 23 lip 2008, 14:08

Woszu, skoro wiesz to pewnie rozbierałeś, jeżeli tak, to powiedz mi taką rzecz, moja sytuacja się przedstawia jak u kolegów Jarson 13, ludek i zapewne nie tylko; czy da się usunąć tą zaślepkę i zamontować ją przykręcaną wraz z zamontowanymi filtrami. Są tam prowadnice do wsuwania filtrów na boki??
Ja też odkręciłem te dwie nakrętki jak koledzy z Czech, ale nawet nie drgneło. A jak wcisne palca od lewej strony, to również wyczuwam jakby chłodnice.
jerry-120
 

Postprzez woszex » 23 lip 2008, 16:25

Nie rozbierałem, tylko składałem:) Właśnie jestem po przeszczepie klimatyzacji z innej maździny.
Co do tej zaslepki to nie pomogę, bo mój parownik jest trochę inny i nie mam tam nawet tej zaślepki. Na moje oko, to skoro takie miejsce u was jest, to powinno się dać wyciąć tę zaślepkę. Prowadnice powinny być. Ale to tylko przypuszczenia. Nie wyciągniesz parownika, nie rozszczelniając klimatyzacji. Możesz spróbować wyciąć tą zaślepkę i może podejrzysz jakoś czy są prowadnice i potem dorobić jakąś zaślepkę przykręcaną.
Tam w środku, w parowniku jest taka jakby mała chłodniczka, taka jak na zdjęciu w tym temacie:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=48270
No chyba że masz pustą klimę (bez czynnika), to możesz spróbować wykręcić parownik. U mnie trzyma go jeszcze jedna śruba z góry no i te dwa przewody, do których możesz dostać się od komory silnika.
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2013, 14:39
Posty: 16

Postprzez jerry-120 » 23 lip 2008, 20:17

Dzięki za odpowiedź Woszu <peace> zawsze coś.
Właśnie jestem przed nabiciem klimy więc pewnie mi nie da, aby chociaż nie spróbować. A że aktualnie jest typowo Angielska pogoda (nie obrażając mieszkańców wysp <diabełek> ) to sprzyja do grzebania przy Madzi w garażu.
Skocze na szrot bo stoi Mazda z klimą to lukne co tam siedzi i może coś wykombinuje.
A jak wykombinuje i sie powiedzie a, jak nie, to również się podzielę uwagami.
jerry-120
 

Postprzez Hower » 24 lip 2008, 19:10

Przed chwilą skończyłem grzebać. Ściągnąłem wentylator i odchyliłem dolną obudowę parownika (chłodnicy) klimy. Filtra nie znalazłem ani za ani przed. W ogóle nic ciekawego nie znalazłem.
Z założenia jest tak, że filtr jako taki powinien być w miarę łatwo dostępny, montowany na zasasadzie wkładki, a nie po przez rozkręcenie połowy nawiewu. Szukałem też jakichś zaczepów, zatrzasków itp. i też nie znalazłem.
A propos liści to na wlocie powietrza na podszybiu mam stalową siatkę także jakaś ochrona antyliściowa jest...a i mysza nie wlezie. (Mój znajomy miał w Pastuchu w filtrze powietrza gniazdko :D)
Ostatnio edytowano 1 sie 2008, 20:18 przez Hower, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 10:04
Posty: 12
Auto: 323P (BA) 1.3 r.97

Postprzez Jarson13 » 27 lip 2008, 13:43

Hower to mowisz ze nic ciekawego nie znalazles ja tez lukalem i nic nie widze, zadnego rozwiazania poza pomyslem jerrego-120 wiec czekamy na niego jak jemu sie uda to nam tez ... chyba :D powodzenia koledzy
Aj Low Dis Kar *** MAZDA***
Początkujący
 
Od: 20 maja 2008, 21:41
Posty: 16
Skąd: Działdowo
Auto: Mazda Xedos 9 TA 2000r. 2.5 V6 KL
------------------
Mazda 3 2015r. 2.0 .
-----------------

Wcześniej...
Mazda * 323f * BA * '97 * 1,5

Postprzez woszex » 27 lip 2008, 21:20

No jeżeli macie przynajmniej zaślepke w parowniku, to warto spróbować. Ja mam inny parownik, bez takiej zaślepki, więc zrobiłęm inny filtr – z "rajstopy teściowej" :) Wyciągnąłem cały nawiew i założyłem rajstope na ten kanał nawiewu, gdzie silnik zaciąga powietrze z zewnątrz. Przynajmniej nie latają mi już liście w samochodzie jak włącze nawiew:)
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2013, 14:39
Posty: 16

Postprzez darko12345 » 1 sie 2008, 21:51

czy w mazdzie 6 z 2005 tez jest filtr pylkowy w tym samym miejscu tak jak opisujecie ???, zaznacze ze mam kierownice po lewej stronie, ale czy jest pod schowkiem przed pasazerem
Darko12345 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2008, 16:57
Posty: 148

Postprzez GregPL » 4 sie 2008, 07:50

No no u mnie taż strasznie sypie pyłem i deske mam całą prawie w liściach
MADZIA 323P 97r z klimą
pewnie dzisiaj sprawdzę jak to u mnie wygląda
jak dojdę do jakichś konstruktywnych <glupek2> wniosków to napisze a może i jakieś foki umieszczę
Pozdrawiam
GregPL
 

Postprzez daniel_w » 4 sie 2008, 10:36

GregPL napisał(a):No no u mnie taż strasznie sypie pyłem i deske mam całą prawie w liściach


Wiekszość osób nie posiadających filtra narzeka na ciągły syf na desce. U mie go nie ma ale nie specjalnie to odczuwam, deska jakoś specjalnie sie nie brudzi.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lis 2007, 18:44
Posty: 98
Skąd: Lublin
Auto: 323 F'97 BA 1.8 16v BP ASB
A6 C5'02 3.0 V6 ASN tip. quattro AVANT

Postprzez Hower » 7 sie 2008, 11:46

Ja syfu w kabinie też specjalnie nie mam mimo braku filtra, ale w tym wszystkim wadą jest to, że brud osadza się na parowniku klimy. Coraz bardziej skłaniam się do tej rajtuzy, tylko skąd ją wziąć jak nie mam teściowej? :)
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 10:04
Posty: 12
Auto: 323P (BA) 1.3 r.97

Postprzez Kudrys99 » 25 sie 2008, 17:07

I ja mam tak samo jak to pokazuje na zdjeciu <Jarson13>. Pojezdziłem z ciekawosci po mechanikach z tym filtrem, znaczy z tym "mieszalnikiem" no i co ciekawe.... Kazdy machanik kierował mnie do serwisu Mazdy. Wiec skoro mechanicy i to nie byle jacy bo z JapanesService kierowali mnie do serwisu to musi byc nie prosta sprawa... Niestety Serwis Mazdy jest dosyc spory kawałek odemnie to zrezygnowałem.... Naszczescie jeszcze niczym nie zajezdza z nawiewow....
Kudrys99
 

Postprzez Lukasz_zdw » 3 wrz 2008, 12:27

Witam. Skoro to tylko jeden temat o filtrach przeciwpyłkowych to podepnę sie i zapytam czy w Mx-3 z klimatyzacją jest filtr przeciwpyłkowy?? Jelsi tak to powiedzcie mniej wiecej gdzie on moze byc bo dmuchawa juz prawie nie dmucha:/
Lukasz_zdw
 

Postprzez Kudrys99 » 3 wrz 2008, 14:00

Porownujac Mazde mx3 do 323f mazna odnalesc wiele wspolnego. Wiec "Lukasz_zdw" popatrz na fotki wyzej i poszukaj pod schowkiem moze bedziesz miał własnie tam umieszczony filtr. Chyba ze bedziesz miał taki dziwny biały "mieszalnik" bez srob to znajdziesz sie w grupie ludzi majacych problem z pyłkowym. Bo nikt tego nie chce robic nawet mechanicy. Pozdrwaiem i napisz co i jak.
Kudrys99
 

Postprzez Lukasz_zdw » 3 wrz 2008, 14:49

Wiec tak, rozebrałem pol deski rozdzielczej i nic. Mam czarny osuszacz taki jak na fotkach przedstawiał Przemo815 i nie ma na nim nawet jednej srubki ani zaślepki. Wydaje mi sie ze filtr musi gdzies byc bo jeszcze sie nie zdarzylo zeby jakikolwiek listek lub paprok poleciał z nawiewów. Nie wiem gdzie to moze byc a dmucha mi dosc slabo. Nie wiem czy w Mx-3 dmuchawa tak chodzi czy ten filtr gdzies jest i jest zapchany. W mojej bylej BG dmuchawa na 2 zakresie chodzila tak ja tu na 4 :| W BA po lifcie jest łatwo bo jest klapeczka z dwiema srubkami a tu nie ma nic. Obejrzalem wszystko. Jak ktos kiedys w MX-3 wymienial taki filtr to niech napisze chociaz gdzie go szukac. pozdrawiam.
Lukasz_zdw
 

Postprzez Yooziu » 3 wrz 2008, 15:14

w mx-3 nie ma filtra kabinowego
Obrazek
ZAPRASZAM DO SKLEPU ONLINE:

www.m-parts.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2003, 23:21
Posty: 227
Skąd: Luboń/k Poznania
Auto: Było BG B3, była BA Z5, jest NA B6 :)

Postprzez Jarson13 » 10 wrz 2008, 09:13

a jak wam koledzy w ogole leci powietrze zimne? mi sie wydaje ze u mnie orzewa sie nawet jak mam ustawione na zimno. jak jest dosc chlodno na dworze ja mam takie powietrze z nawiewow jakby ogrzane. patrzylem na ta line od regolacji niby wszystko oki. klime mi wywialo gdzies i 200 zl poszlo w krzaki i tu pytanie moje jest ktos w okolicach olsztyna kto poleci dobry zaklad od klimy? taki ktory da gwarancje na to ze jesli proba szczelnosci urzadzeniem bedzie wporzadku a czynnik ucieknie to napełnia mi i usuna usterke. dzieki pozdro
Aj Low Dis Kar *** MAZDA***
Początkujący
 
Od: 20 maja 2008, 21:41
Posty: 16
Skąd: Działdowo
Auto: Mazda Xedos 9 TA 2000r. 2.5 V6 KL
------------------
Mazda 3 2015r. 2.0 .
-----------------

Wcześniej...
Mazda * 323f * BA * '97 * 1,5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323