Mazda 323F BA, centralny zamek z pilota. Różne pytania i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gregorius 323 F » 13 gru 2009, 21:43

Musisz wysterować siłowniki bezpośrednio ze złącz w prawym dolnym słupku i sprawdzić czy siłowniki wogóle ruszają zamkiem.
Jeżeli sterownik rzeczywiście jest uszkodzony to możesz założyć uniwersalny ze sterowaniem z pilota.
Polecam Altim-plus który bezproblemowo da się skonfigurować do twojej instalacji.

Pozdrawiam
Pierwsze Z5 Turbo na forum.Maniak Mazda from Hiroshima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 13:03
Posty: 282
Skąd: Giżycko/Olsztyn
Auto: 323 f ba 1996r 1.5 Z5

Postprzez Adaś » 13 gru 2009, 22:52

Ja mam tak, że z pilota w 90% nie zamyka mi drzwi kierowcy. Obstawiałbym siłownik, ale do pary nie zamyka się również bagażnik :| Jak zamknę z kluczyka to zamykają się wszystkie drzwi, a bagaznik czasem nie – co może być przyczyną?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez scorpiocs » 20 sty 2010, 20:21

Chciałbym ponowić pytanie bo chyba gdzieś umkneło lub też widocznie nikt nie wie. Do teraz w sumie nie mam podpiętych migaczy (wyżej u mieściłem zdjęcie kostki znajdującej się pod kolumną kierownicy) ktoś się orientuje czy to ta i w jakie kable się wpiąć ?
Obrazek REGION CZĘSTOCHOWA
Początkujący
 
Od: 11 wrz 2009, 17:23
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Auto: MAZDA 323C 97r.

Postprzez mati_k8 » 20 sty 2010, 20:46

Najprościej bedzie wziąść mierniczek lub probówke właczyć awaryjne lub kierunki i sprawdzać każy kabelek wychodzący z kostki na którym bedzie sygnał + to bedzie ten.. oczywiscie musisz dwa znalesc ;) ...szukaj w tej kostce z której wiązka idzie to tyłu ;) ja tak zrobiłem i miga :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2010, 19:31
Posty: 47 (1/0)
Skąd: okolice Rzeszowa
Auto: 323F BA 1.5 16V 95r.

Postprzez przemol80 » 5 mar 2010, 14:02

Witam wszystkich,
mam mały problem z centralnym zamkiem, otóż od samego początku centralny zamek działa, ale używam go wyłącznie z kluczyka. Niestety coraz ciężej mi się go otwiera więc postanowiłem skorzystać z pilota, którego dostałem przy zakupie samochodu. Wiedziałem, że nie działa ponieważ sprzedający mnie o tym poinformował i powiedział także, że wystarczy wymienić baterię – wymieniłem i pilot nadal nie działa. W związku z tym chciałem przeprogramować pilota, ale nigdzie na Forum nie mogę znaleźć opisu jak to zrobić (może słabo szukam :)). Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez yoshiwwy » 5 mar 2010, 14:51

jeśli ciężko ci się otwiera zamek to proponuję napuścić WD40 do zamka powinno pomóc
Jestem magiem posługuję się fragiem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 15:58
Posty: 482
Skąd: Wyszków
Auto: 323f BA BP '95 –> Dupowóz Grandtour 2,2 klekot

Postprzez przemol80 » 5 mar 2010, 14:56

yoshiwwy napisał(a):jeśli ciężko ci się otwiera zamek to proponuję napuścić WD40 do zamka powinno pomóc

Właśnie chodzi o to, że on już się "wyrobił" i nie chcę żeby się do końca zużył, bo wtedy czekałaby mnie wymiana całego zamka :) Poza tym otwieranie z pilota jest wygodniejsze :D
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez yoshiwwy » 5 mar 2010, 19:02

O programowaniu to nic mądrego Ci nie powiem ale za ok 100 zł można kupić gotową do montażu centralkę na pilota.
Możesz też rozważyć taką opcję
Jestem magiem posługuję się fragiem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 15:58
Posty: 482
Skąd: Wyszków
Auto: 323f BA BP '95 –> Dupowóz Grandtour 2,2 klekot

Postprzez adamax4 » 5 mar 2010, 20:06

Pierwsza sprawa to czy ten pilot jest fabryczny czy nie. Jeśli sterowanie nie jest fabryczne, to mógł ktoś wyjąć bezpiecznik od centralki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 22:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez przemol80 » 6 mar 2010, 09:26

Pilot jest fabryczny na 100%, co do instalacji to już nie mam takiej pewności, ale skoro pilot był fabryczny to wydaje mi się, że centrala też. Czy procedura opisana tutaj jest taka sama dla mazdy 323F? Jeżeli tak to czy wystarczy tylko 1 pilot, bo drugiego niestety nie posiadam :(
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez jaaco » 6 mar 2010, 10:59

Też mam ten problem (nawiasem mówiąc moja Mazda ma chyba wszystkie przypadłości jakie może mieć, opisywane w tym dziale :D). Też mi nie działa centralny z pilota, baterie wymieniałem, a tu dalej... gdzie jest w ogóle ta centralka i który bezpiecznik odpowiada za centralny z pilota? Aha i jeszcze jedno, mam w zderzaku w tej wnęce pod rejestracją 2 takie chłopki – jakieś czujniki wyglądające jak kamerki internetowe, czy to było fabrycznie montowane do jakiejś wersji, czy jakiś Niemiec to założył bo teraz są one odłączone... Jakieś czujniki od pilota???
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 14:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Postprzez przemol80 » 6 mar 2010, 14:35

@ jaaco
Centralka, z tego co się orientuję to jest chyba gdzieś przy nogach pasażera (mało konkretna lokalizacja, wiem, ale to wszystko co na jej temat mogę powiedzieć :D)
Jeżeli chodzi o te "chłopki" w zderzaku to mówisz o przodzie czy o tyle, bo jeżeli o tyle to są to prawdopodobnie lampki podświetlające rejestrację, a jeżeli masz coś takiego z przodu to nie mam pojęcia co to jest :)

PS.
Moja też wymaga jeszcze kilku drobnych napraw m in. ten centralny, ale obiecałem sobie że doprowadzę ją do porządku, powoli i systematycznie.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez jaaco » 7 mar 2010, 14:56

przemol80 napisał(a):Jeżeli chodzi o te "chłopki" w zderzaku to mówisz o przodzie czy o tyle


w przodzie, w przodzie :) tak to mniej więcej wygląda: http://img27.imageshack.us/img27/371/zdjcie004je.jpg
chyba że są to działka laserowe, ale nic mi o tym nie wiadomo :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 14:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Postprzez Leszek » 7 mar 2010, 15:35

To nie jest nic fabrycznego. Mi to wygląda, na zwykłe gwizdki do odstraszania zwierzyny. ale skoro mówisz, ze są "odłączone" to może są to czujniki parkowania.
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez jaaco » 7 mar 2010, 16:48

Leszek napisał(a):Mi to wygląda, na zwykłe gwizdki do odstraszania zwierzyny.

A widzisz :D i mamy odpowiedź, to właśnie to, ściągnąłem te gwizdki i okazało się że są pozatykane kamyczkami z niemieckich autobanów :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 14:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Postprzez Leszek » 7 mar 2010, 17:51

Score <jupi> :P

Swoją drogą, juz w temacie. Pilot centralnego zamka [fabryczny] w 323 jest bardzo słabej jakości. Zasięg mam na myśli. Wydaj te kilkadziesiąt złotych i poświęć 2 godziny czasu na coś lepszego. W elektronice masz poradnik novella, krok po kroku co i z czym. Warto.
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 19:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez gregorius 323 F » 7 mar 2010, 18:26

Pilot fabryczny działa na podczerwień i rzeczywiście zasięgiem nie powala.
programować to praktycznie się nie da – bo albo pilot jest w pełni sprawny i nadaje albo nie.
jeżeli pilot jest sprawny to skieruj diodę nadajnika w pilocie w kierunku obiektywu aparatu w komórce i zobacz czy komórka widzi pulsujące światło pilota.
Odbiornik sygnału centralnego jest u góry w lampce oświetlającej wnętrze auta a centralka standardowo u dołu w prawym przednim słupku.

Zamontuj sterownik uniwersalny albo alarm – tak ja zrobiłem i po sprawie.
Pozdrawiam
Pierwsze Z5 Turbo na forum.Maniak Mazda from Hiroshima
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 13:03
Posty: 282
Skąd: Giżycko/Olsztyn
Auto: 323 f ba 1996r 1.5 Z5

Postprzez przemol80 » 8 mar 2010, 09:11

gregorius 323 F napisał(a):jeżeli pilot jest sprawny to skieruj diodę nadajnika w pilocie w kierunku obiektywu aparatu w komórce i zobacz czy komórka widzi pulsujące światło pilota.

Ciekawy sposób, a właśnie się zastanawiałem jak to sprawdzić czy działa :) okazuje się, że jest sprawny. Dzięki za info.

Niestety w tym tygodniu jestem bez auta i nie mam możliwości sprawdzenia czy z resztą osprzętu wszystko jest ok. Skoro pilot jest sprawny, bo wysyła jakiś sygnał, to co może być powodem, że centralny z pilota jednak nie działa?
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez przemol80 » 13 mar 2010, 13:18

Udało się, działa <jupi>
Do programowania użyłem opisu z forum, niestety nie mogę teraz znaleźć tego postu, ale opiszę co trzeba zrobić po kolei:
1. Wsiąść do samochodu od strony kierowcy.
2. Otworzyć drzwi kierowcy.
3. Przycisnąć na krótko przycisk centralnego zamka (przy klamce) – powinien odbić, bo drzwi są otwarte.
4. Przekręcić kluczyk do pozycji on i z powrotem do off z wyjęciem kluczyka ze stacyjki – czynność powtórzyć 3x.
5. Zamknąć i otworzyć drzwi – też 3x. Samochód powinien dać znać (albo "piknie" albo zadziała central).
6. 2x przycisnąć jakikolwiek przycisk na pilocie. Jak pilot działa to samochód znów da znać.
7. Po kilku sekundach samochód znowu da sygnał o zakończeniu programowania przez kilka "piknięć" centralą.

Zauważyłem, że u mnie w punkcie 5. samochód nie dał znać, ale wykonywałem dalej opisane czynności. Po wszystkim się trochę rozczarowałem bo pilot nadal nie działał. Zrezygnowany otworzyłem drzwi i usłyszałem sygnał, taki sam jak przy włączonych światłach gdy otwieram drzwi, sprawdziłem światła były wyłączone i tutaj pojawiła się iskierka nadziei :) Zamknąłem drzwi skierowałem pilota w stronę samochodu i eureka, wszystko działa :D
Jest jeszcze tylko mały problem: jak pisali koledzy Leszek i gregorius 323 F zasięg jest fatalny. Nie działa mi też mrugnięcie światłami lub sygnał przy zamykaniu i otwieraniu z pilota, nie wiem czy ten typ tak ma czy to u mnie coś jeszcze jest nie tak jak być powinno?
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2006, 15:15
Posty: 70 (8/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 323F BA 1996r
1.5 16V Z5

Postprzez jaaco » 13 mar 2010, 15:24

przemol80 napisał(a):Udało się, działa <jupi>
Do programowania użyłem opisu z forum, niestety nie mogę teraz znaleźć tego postu, ale opiszę co trzeba zrobić po kolei:
1. Wsiąść do samochodu od strony kierowcy.
2. Otworzyć drzwi kierowcy.
3. Przycisnąć na krótko przycisk centralnego zamka (przy klamce) – powinien odbić, bo drzwi są otwarte.
4. Przekręcić kluczyk do pozycji on i z powrotem do off z wyjęciem kluczyka ze stacyjki – czynność powtórzyć 3x.
5. Zamknąć i otworzyć drzwi – też 3x. Samochód powinien dać znać (albo "piknie" albo zadziała central).
6. 2x przycisnąć jakikolwiek przycisk na pilocie. Jak pilot działa to samochód znów da znać.
7. Po kilku sekundach samochód znowu da sygnał o zakończeniu programowania przez kilka "piknięć" centralą.

Zauważyłem, że u mnie w punkcie 5. samochód nie dał znać, ale wykonywałem dalej opisane czynności. Po wszystkim się trochę rozczarowałem bo pilot nadal nie działał. Zrezygnowany otworzyłem drzwi i usłyszałem sygnał, taki sam jak przy włączonych światłach gdy otwieram drzwi, sprawdziłem światła były wyłączone i tutaj pojawiła się iskierka nadziei :) Zamknąłem drzwi skierowałem pilota w stronę samochodu i eureka, wszystko działa :D
Jest jeszcze tylko mały problem: jak pisali koledzy Leszek i gregorius 323 F zasięg jest fatalny. Nie działa mi też mrugnięcie światłami lub sygnał przy zamykaniu i otwieraniu z pilota, nie wiem czy ten typ tak ma czy to u mnie coś jeszcze jest nie tak jak być powinno?



Próbowałem przed chwilą dokładnie tak jak napisałeś i nic :/
Przy 3 kroku przycisk na otwartych drzwiach nie odbił, a zdaje mi się, że kiedyś odbijał :(
Czy w ogóle mój pilot jest oryginalny z Mazdy czy jakiś dojcz sobie założył jakąś podróbę? Oto zdjęcie (marna jakość bo z telefonu ;]): http://yfrog.com/hqzdjcie008myj
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sie 2009, 14:10
Posty: 1149 (11/8)
Auto: Mazda3 BL Z6 Alu Silver
Była: Mazda 3 2 3 F GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323