Rdza na rantach drzwi.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Pyton162 » 10 lis 2005, 11:09

bitex w sprayu u mnie w miescie to koszt 22zl, nei mialem ogniw rdzy pod podwoziem wiec nic nie czyscilem przed psikaniem bitexem , tylko odrazu zabezpieczalem, chodzilo mi bardziej o odswiezenie zabezpieczenia, pozdro
Pyton162
 

Postprzez artisan » 10 lis 2005, 11:44

fajnie :) u mnie nie pójdzie tak łatwo
pozdrówka z Madziolką w tle
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2004, 11:38
Posty: 293
Skąd: Białystok
Auto: Została juz tylko Mazda2 1.4

Postprzez termis » 12 lis 2005, 10:57

Witam, ja też miałem drobne problemy z rdzą – jeden z progów był wgnieciony przez poprzedniego właściciela tak, że zrobiła się dziurka. Mam założoną blache od zewnątrz, zabezpieczone antykorozją i zalane środkiem do zabezpiczeń profili zamkniętych, nazwy nie pamiętam. Ale całość robiona 2 lata temu i nic się nie dzieje. Ranty drzwi mimo 1992 roku produkcji są czyste, często je czyszcze i nakładam wosk przy każdeym woskowaniu auta. Jedyne małe wykwity są po wewnętrznej stronie maski na zgrzewach, ale maska była wymieniona i malowana (nie za mojej kadencji), ale i z tym sobie poradziłem – antykorozja po uprzednim oczyszczeniu papierkiem ściernym. A jak wygląda sprawa z rantami nadkoli u was?? Ja mam zdrowe, ale widuje troche mazdek podgryzionych?
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2004, 10:08
Posty: 116
Skąd: kolobrzeg
Auto: toyota corolla E10

Postprzez Lancelott » 16 lis 2005, 14:57

Witam! Moja mazde sprowadzilem z Niemiec – oczywiscie przy zakupie nie zauwazylem ale w polsce juz zorientowalem ze ranty cale pordzewiale!! Wiec niemiecka sol nie jest lepsza ani gorsza i raczej z lepszej blachy tez jej nie zrobili na niemiecki rynek ! ogolnie troche wstyd dla japonskej technologii ze 9 lat samochod i ranty pordzewiale <killer> . Idiotyczny jest mechanizm odprowadzania wody w drzwiach: sa miejsca przy samym rancie gdzie woda utrzymuje sie az nie wyparuje (takie "mini zbiorniczki)" <lol>

Ja wyczyscilem dokladnie sam, i zamalowalem Hammereid
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 4 maja 2005, 11:24
Posty: 4
Skąd: Leszno
Auto: 323f 1,5 1996 r. 130tys

Postprzez Adinfo » 13 wrz 2006, 23:31

Mam podobny problem co Lancelott z korozją na spodzie drzwi. Moja f-ka ma 13 lat (nie była bita, 2 lata temu sprowadzona z Niemiec), mam ją od tygodnia. Sprawdziłem dokładnie wszystkie miejsca gdzie może występować korozja. Po zdjęciu odchodzącej farby na lewych drzwiach przednich od strony kierowcy od uszczelki licząc do samego dołu drzwi na całej długości jest korozja, miejscami większa, od zewnętrznej strony mam kilka wybrzuszeń (przypuszczam że jak je oczyszczę to może się pojawić dziura). Chciałem prosić o radę czym i w jaki sposób to zabezpieczyć aby dalej nie korodowało. Myślałem początkowo aby hameraidem przejechać od strony kabiny a od zewnątrz zostawić póki się trzyma. Typowe środki konserwacyjne raczej odpadają. Co ciekawe pozostałe drzwi nie mają śladów korozji. Tylna klapa pod spodem u samego dołu też ma kilka miejsc, które będzie trzeba zrobić i zabezpieczyć ale raczej mniej groźnych niż drzwi kierowcy. Jeszcze jednym elementem który skorodował patrząc od dołu tylnego zderzaka w górę (gdzieś na poziomie lamp tylnych widać taki specjalny podłużny element – coś w rodzaju płaskownika – wygląda strasznie, korozja go zjadła jak nic, też trzeba będzie się tym zająć, tylko czeka mnie wtedy demontaż z tyłu auta. Ale wracając do drzwi, jeżeli od zewnętrznej strony drzwi wyczyszczę ślady korozji pozostanie dziura, nie wiem czym przemalować po naprawie ewentualnie powstałych dziur dolny czarny pas aby nie odbiegał kolorem od innych spodów drzwi (jak macie jakiś typ sprayu odpowiadający kolorem i połyskiem temu co był stosowany w f-kach u dołu drzwi to będę bardzo wdzięczny). Co proponujecie ?
Początkujący
 
Od: 12 wrz 2006, 12:28
Posty: 21
Skąd: Radlin
Auto: Mazda 323f BG 1.6i 16V 1993r.

Postprzez Maciek90 » 22 lis 2009, 19:01

Witam. Może odgrzeję starego kotleta.
Otóż mój problem jest taki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/448 ... 8f689.html – drzwi kierowcy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c2 ... 2e311.html – drzwi pasażera
a więc problem opisany w tym temacie. Czy mogę sam i niewielkim kosztem jakoś to naprawić? Czy wyczyszczenie tego do gołej blachy, wyszpachlowanie i pomalowanie jakąś farbą coś pomoże. Czy lepiej użyć jakichś środków antykorozyjnych? Idzie zima i wolę nie myśleć co się z tym stanie jak złapie trochę soli wysypanej przez naszych kochanych drogowców. Dodam jeszcze, że reszta nadwozia i podwozia jest jak najbardziej OK.
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2009, 19:27
Posty: 94
Auto: Mazda 6, 2.0 Pb, 2007r.

Postprzez grand122 » 1 lut 2011, 18:12

Ja mam ten sam problem z rdzą na dzwiach u mnie tylko od strony pasażera ale od zewnetrznej strony i wewnetrznej nie wiem w jaki sposób się tego pozbyć czy udać się do blacharza czy samemu zedrzeć tą rdze i pomalować .
Początkujący
 
Od: 23 maja 2010, 16:13
Posty: 7
Auto: Mazda 323f BA

Postprzez wilu86 » 1 lut 2011, 19:26

Mam ten sam problem te mazdy już tak mają,kolega tez kupił mazde efke ba i to samo ale u niego dało sie to rozfelcować i wyczyścic i jest ok,u mnie wyglądało to też niegroznie zacząłem skrobać a tu niespodzianka dziura na wylot w lewych tylnych pozostałe 3 drzwi w miare,te 3 dobre drzwi poskrobałem delikatnie i zakonserwowałem te z dziurą też zamaskowałem i do wiosny będzie ale trzeba do blacharza drzwi ściągać dolny rant wyciąć i coś dospawać ale jak już 1 drzwi pomaluje to i zareszte trzeba sie wziąśc i poczyścic i pomalować bo bedą sie troszke te drzi pomalowane odróżniać,tak więc jak niemasz tam tragicznej rdzy i niechcesz sie pchać w koszty to poskrob to co odpada posmaruj środkiem łączącym rdze i zakonserwuj na jakiś czas będzie,a jak będą ubytki to poprawiaj konserwacje co jakiś czas,no a jak ci już rdza przejada drzwi na zewnątrz to tylko blacharz,zależy tez ile chcesz tym autkiem jeszcze jezdzić
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2011, 13:25
Posty: 67
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F ba 1.5 16V 96r,sekwencja Lpg

Postprzez grand122 » 1 lut 2011, 21:42

Tak u mnie jest problem że od wewnętrznej strony nie mam prawie rdzy tylko w dolnym rogu na zewnatrz mam teki duży wżer dosłownie 3cmx2cm boje się bo cały czas się powieksza puchnie.Może ktoś robił coś takiego u blacharza i wie ile takie coś mogło by kosztować.
Początkujący
 
Od: 23 maja 2010, 16:13
Posty: 7
Auto: Mazda 323f BA

Postprzez wilu86 » 1 lut 2011, 22:28

jest 3cmx2cm a jak zaczniesz przy tym grzebać to wyjdzie dziura 2 x taka,napewno bedzie dziura i trzeba bedzie łatke wstawić i zaszpachlować noj zależy czy będziesz chciał tylko ten kawałeczek zamalować co będzie sie odróżniało czy caly element w moich stronach biorą za malowanie elementu z poprawkami od 150zł + koszt farby wzwyż zależy czy prywatnie czy w warsztacie
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2011, 13:25
Posty: 67
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F ba 1.5 16V 96r,sekwencja Lpg

Postprzez g00di » 6 lut 2011, 18:12

Drzwi to pół biedy, można sobie całe ze szrotu wstawić, ja miałem dziury po wewnętrznej stronie nadkoli z tyłu, sprawdźcie lepiej dobrze, skończyło się na blacharzu i 500zł w plecy, coś tam pospawał, ale dojście masakryczne i zrobił to byle jak, także nie zadowolony jestem ;/, a większość nie chciała się nawet tego podjąć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2010, 17:05
Posty: 38
Skąd: Białystok/Zgierz
Auto: Corolla E12 1.4 D4D & Smart Forfour 1.3

Postprzez Barni » 27 mar 2011, 21:25

Hey. A może znacie jakiegoś dobrego blacharza-lakiernika w warszawie??, bo też borykam się z rdza na rantach i to na trzech drzwiach i ostatnio zobaczyłem, że też na nadkolu:/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2011, 17:38
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323f BA 97' Z5

Postprzez Mibay » 28 gru 2013, 15:21

Macie Panowie jakieś środki, typu wosk w sprayu, po to aby np przed zimą zabezpieczyć ranty przed gromadzeniem się wody ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 cze 2007, 15:06
Posty: 212 (0/1)
Skąd: Kolonia Łucka
Auto: M3 1.6 PB 04'BK
Premacy 1.8 PB 03'CP

Postprzez rafał88 » 28 gru 2013, 20:05

Hmm, ja to radzilbym narazie podkladem epoksydowym pokryc, ewentualnie rozberac tapicerke i wlac cos tlustego, olej hipol albo cos takiego zeby zime przetrzymac:) U mnie tez juz ruda wylazi :/ wkoncu 16lat, po nowym juz 17 lat:)
A po zimie ja sciagam drzwi, pistolet do piaskowania i bd piaskowal. z patrzenia raczej nic dobrego nie wyniknie. Podklad rekatywny mam, epoksyd tez, tylko lakier kupic i bd malinka:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez flywin » 29 gru 2013, 17:27

Rafał nie wiem czy to pomoże ja u siebie robiłem tak ale zmiast pisakowania to kątówka z druciakiem i lamelką itd.
podkład reaktywny epoxydowy masa uszczelniajaca na spawy i lakier po 2 latach wyłazi..
myśle aby zakupić blache cynkowa i wspawac rant :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2009, 20:50
Posty: 1087 (0/2)
Skąd: Lublin
Auto: 323F 1.5 Z5 BA 98r
Mazda 6 GH 2.5l Sport 2008.

Postprzez rafał88 » 30 gru 2013, 17:07

Hmmm, tylko ze ja zamierzam po zrobieniu tego napuscic czyms tlustym od wewnatrz drzwi, zeby wlasnie po roku poparwiam. Spawanie tez dobry pomysl :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez JapanBA » 30 gru 2013, 22:45

Możesz nawet złotem oblać ale jak nie dasz dobrego środka do wewnątrz który spenetruję zagięcie blachy to cała robota można sobie w <dupa> wsadzić...zresztą to samo z z progami i innymi zgrzewami i zawijasami blach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2012, 00:57
Posty: 391 (2/8)
Skąd: Łódź-Ozorków
Auto: Mazda Lantis CBA 98r.
Mazda Xedos 9 TA KL 01r.
Lexus LS 460 08r.

Postprzez protagainst » 16 maja 2014, 19:03

Panowie i Panienki, mam taki problem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A do tego problemu mam dwa pytania:

1. Czy może znacie jakiegoś dobrego blacharza-lakiernika w Warszawie?
2. Ile będzie kosztować eliminacja rdzy (orientacyjnie)?

Z góry dziękuję.
Sorry for my language, I'm not a native
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 maja 2014, 17:57
Posty: 5 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323F BA Z5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323