Woda w aucie (dywaniki, fotele, podsufitka, bagażnik) – wątek wspólny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Gonta19 » 25 paź 2009, 21:29

zobacz czy wężyk odprowadzający wode od anteny sie nie odłączył
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2008, 19:25
Posty: 67 (1/0)
Skąd: Budzisław Kościelny/Konin
Auto: Mazda 323f BA 1.5 16V 97r. , Mazda Rx-8 1.3B 2006r.

Postprzez MAZDO- MANIA » 25 paź 2009, 23:34

SIEMKA!!!

Miałem juz kilka 323f BG,ba i miałem ten sam problem ale sobie poradziłem z nim w wiekszosci przypadków.

Jesli chodzi o modele 323,f BG to główny problem zalewania bagażnika są lampy jak wiecie a 323 BG dochodzi tylna blęda na klapie.

Ale znalazlem jeszcze jedno miejsce gdzie dostaje sie woda do bagażnika jak i w modelach BG i BA.Są to mianowicie wyloty powietrza w tylnych błotnikach za zderzakiem ,jest to jakis feler tych modeli dlatego rdzewieje i gnije silniczek tylnego spryskiwacza ,ponieważ wylot znajduje sie na jego wysokosci.Najpier woda zbiera sie pomiedzy blotnikiem a nadkolem wewnętrznym a potem przelewa do wneki zbiorniczka spryskiwacza tył,nastepnie do bagażnika pod plastikami i dla tego zapasowka jest zalana bez moczenia rzeczy w bagazniku.Na poczatku zdemontowalem wylot i osadzilem go na silikon ale po jakims czasie tez sie dostawala woda,wiec wymontowalem zbiorniczek spryskiwacza,oczyscilem z wody,wywierciłem 2 dziury w dnie wneki zbiorniczka wykonserwowałem to,silniczek spryskiwacza wysmarowałem tawotem zeby go wuilgoc nie brała i jest spokój. polecam

323 BG u ojca znalael jeszcze ze woda dostaje sie na narożniku łączenia błotnika z pasem tylnym może zle dociagniete blachy i woda znajduje przejscie.


pozdrawiam!!!
NAPRAWA AUT a niebawem sklep z czesciami nowymi i używanymi:)
SPRZEDAM KLAMOTY DO 323F BG i BA 1.5 2.0 V6 KOM:509589948
LUB ZAPRASZAM TU: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3631115
POTRZEBUJESZ DEKARZA DZWON!!!!GIECIE BLACH
NA ZAMOWIENIE
CZYSZCZENIE DACHOW www.czystydach.pl w razie telefonu prosze mowic ze z MS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2006, 15:21
Posty: 198
Skąd: POZNAŃ
Auto: LAGUNA 2,T3

Postprzez mati20 » 26 paź 2009, 16:29

witam mam pytanie czy miał ktoś może podobny przypadek ze w mazdzie 323f dostawała się woda do środka na dywaniki konkretniej chodzi mi o prawą strone
na podwożiu nie widać rzadnej dziury proszę o pomoc :)
CHCESZ JAKIES AUTKO ODEZWIJ SIE NA PW :)
Początkujący
 
Od: 17 cze 2008, 08:58
Posty: 24
Skąd: krasnystaw
Auto: mazda 323 ba

Postprzez mazda323c954 » 26 paź 2009, 19:07

Witam!
Może ci coś pomogę. Kiedyś jeszcze przed mazdą miałem seata ibizę i miałem podobny problem. W czesie mycia czy deszczu zalewało mi dywaniki od pasażera. Okazało się że nie mam klapki na filtr pokładowy (ten od nawiewu lub klimy) Może to być też przyczyna zapchanego właśnie filtra pokłdowego.
No wydaje mi się że tu gdzieś trzeba szukać przyczyny....
Początkujący
 
Od: 22 paź 2009, 19:33
Posty: 4

Postprzez Krzysiek27 » 26 paź 2009, 19:47

na podszybiu masz kratke przez którą jest zasysane powietrze do środka. Tam też dostaje się woda i żeby się nie gromadziła powinien być jakiś otworek żeby wylatywała. Zobacz czy nie masz zatkanego i nie gromadzi Ci sie tam woda i pożniej układem wentylacji wlatuje do środka.
Dmuchawa ciągnie od strony pasażera więc dlatego tam by mogło być mokre.
Oczywiście to tylko jedna z możliwości (mogę się mylić).
Tą kratke z podszybia się odkręca bardzo szybko (pare śrubek) a otworek można przepchać jakimś ducikiem dłuższym jakby był zatkany (liście i inne śmieci wpadają)
Krzysiek27
 

Postprzez siera » 27 paź 2009, 10:31

Zobacz czy nie cieknie ci przez szybę ;P ja mam cos takiego ze uszcelka na ktorej lezy przednia szyba jest jakas lewa i przecieka ;) z plastiku (osłąniającego śłupek) woda szybko wysycha i nigdy bym się nie zorientował gdybym nie to ze jechalem w niezlej ulewie ;) proponuje zrobie test wężem ogrodowym :P 1 osoba w samochodzie a druga polewa go woda ;)

Pozdrowki
Siera
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2009, 20:02
Posty: 201
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 1.3

Postprzez marekp142 » 28 paź 2009, 00:03

Ja miałem podobny problem.Z prawej strony pod dywanem obok nadkola jest taki gumowy korek.U mnie pod nim wlatywała woda.Wyciągłem go włożyłem na silikonie i ten problem mam z głowy.

Pozdro
Początkujący
 
Od: 24 paź 2009, 18:06
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Auto: Mazda 323 f BG 1990r 1.6 16V

Postprzez Pantas » 17 lis 2009, 00:13

Przepraszam, że odgrzebuje temat, ale chodzi o szczelinę w prawym górnym rogu szyby i lewym górnym rogu szyby? Mam problem bo teraz po deszczach w aucie mi coś chlupie i jest ogólnie bardzo mokro, nie wiem jeszcze gdzie chlupie, słychać jakby z przodu auta, ale może to drzwi? Jak hamuje to woda się tak perfidnie przelewa ;)
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez MarasS91 » 22 lut 2010, 00:17

Witam :) jest to moj pierwszy post takze prosze o wyrozumialosc :)
Jakis czas temu pojawila mi sie woda na wykladzinie kierowcy, troche to zignorowalem i skonczylo sie na lekkim podsuszeniu. Przed wczoraj gdy wody bylo coraz wiecej zdjalem wykladzine i okazalo sie ze mam 2 dziury wielkosci piesci w podlodze... odstawilem samochod do mechanika wszystko zostalo elegancko zaspawane i zabezpieczone przed rdza korozja itd.. Dzis po odebraniu Mazdzienki od mechanika postanowilem sobie umyc moja 323F i okazalo sie ze znow wykladzina jest mokra... ponownie wyciagnalem wykladzine i znalazlem 2 mioejsca z ktorych plynie sobie powolutku woda. jest to za pedalem od gazu i sprzegla. wyczyscilem kratke i uszczelke ale woda dalej leci :( nie wiem co robic... jesli ktos spotkal sie z podobnym problemem albo wie jak temu zaradzic prosze o odp:)
pozdro
Mazda 323F BA 95'
Najprawdopodobniej jedyna szara na forum :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2010, 00:07
Posty: 73
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 323F BA 1,8 96'

Postprzez levis119 » 22 lut 2010, 15:52

witam w sumie ja mam podobny proiblem ale narazie nie mam kiedy zajrzec a jesli Tobie leci z pod pedałow to zobacz czy jakas uszczelka sie nie podwinela czy cus...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 14:04
Posty: 123
Skąd: Pisz
Auto: Mazda 323 f ba 97 1.5 16v

Postprzez MarasS91 » 23 lut 2010, 02:12

No wiec u mnie juz sie pare spraw rozwiazalo :) Woda leciala, bo byla szyba zle uszczelniona i stad te dziury w podlodze byly.. ale to nie koniec.. szyba jest uszczelniona ale jeszcze gdzies leci.. podjerzewam, ze musi byc jakas dziurka albo nieszczelnosc w tym kanaliku pod kratka. jutro bede dzialal i dam znac ;)
Mazda 323F BA 95'
Najprawdopodobniej jedyna szara na forum :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2010, 00:07
Posty: 73
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 323F BA 1,8 96'

Postprzez MarasS91 » 23 lut 2010, 22:18

Chyba po problemie :) jesli komus pomoze to juz mowie gdzie u mnie byly 'dziury' wiec tak w kanaliku pod kratka wszystkie rozszczelnienia blachy zalatwilem taka specjalna guma-silikonem cos w tym stylu.. :) kolejne zrodelko to wiazka kabli ktora idzie wnetrza auta pod maske. uszczelniona z obu stron aby sie do niej dostac od srodka trzeba odkrecic cala chyba mate wygluszajaca a od zewnatrz nadkole i blotnik :).
Mazda 323F BA 95'
Najprawdopodobniej jedyna szara na forum :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2010, 00:07
Posty: 73
Skąd: Pabianice
Auto: Mazda 323F BA 1,8 96'

Postprzez GieraPPa » 13 kwi 2010, 20:31

witam

mam problem z mokrym dywanikiem na miejscu kierowcy mały kawałek tegoż dywanika jest mokry od czasu deszczu i nie mogę namierzyć skąd mógł by się tak zmoczyć?
szukałem czy gdzieś woda nie spływa ale wygląda na to ze jednak nie... ewentualnie przez przypadek go zmoczyłem i tak długo schnie ale jak zrobi się ciepło wysuszę go i zobaczymy ale czekam na wasze opinie na ten temat?

pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=JDA2TcA29TE Wydech wersja2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2009, 09:30
Posty: 194
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Auto: BYŁA :Mazda 323F BA 2.0 V6 "zielona ździra"
JEST: VOLVO S40 1.9 T4

Postprzez bartekdw » 13 kwi 2010, 21:00

Sprawdź spód auta czy jakieś zatyczki/zaślepki nie odpadły bądź nie zostały wciśnięte do środka. Ja ostatnio przypadkiem zauważyłem dwie takie zaślepki (wciśnięte do środka) pod nogami pasażerów z tyłu ;)
Obrazek Obrazek
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2008, 20:20
Posty: 199
Skąd: Zamość
Auto: Mazda 6 gg 2.3 lpg

Postprzez mdubik » 13 kwi 2010, 21:17

zobacz w miejscu mocowania lewarka z przodu czy nie masz dziury mi tam ostatnio się rozszczelniło na łączeniu i podciekało do środka
Nasze madzie są najlepsze
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2007, 00:08
Posty: 74
Skąd: hrubieszow
Auto: 323f/95r/1.5-z5/

Postprzez rafał88 » 14 kwi 2010, 09:37

A sprawdz czy to nie jest plyn chlodniczy z nagrzewnicy?? b jakbys mial dziure w podlodze to by ci przegladu nie zaliczyli przeciez.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez GieraPPa » 15 kwi 2010, 20:20

witam witam

dzięki za odp na pewno w wolnej chwili sprawdzę wszystko :P


pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=JDA2TcA29TE Wydech wersja2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2009, 09:30
Posty: 194
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Auto: BYŁA :Mazda 323F BA 2.0 V6 "zielona ździra"
JEST: VOLVO S40 1.9 T4

Postprzez levis119 » 15 maja 2010, 16:24

Witam osotatnio po tych deszczach zauwazylem ze za kierowca jest mokra podsufitka przy samej raczce ?? Hmmm sprawdzalem szybe mialem domknieta uszczelki sa wszystkie chyba tak jak powinny byc....zadna nie jest zagieta....gdzie moge szukac usterki?? Jest to mazda 323f ba z 97 roku....pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 14:04
Posty: 123
Skąd: Pisz
Auto: Mazda 323 f ba 97 1.5 16v

Postprzez Pantas » 15 maja 2010, 21:03

Mam bardzo poważny problem z Mazdą 323F BA. Autko przecieka do środka na podłogę po postoju, po deszczu.

Zabrałem się za to i rozebrałem całą podłogę, wyciągnąłem ją i wysuszyłem całość, ale po deszczu woda dostaje się do środka, nie mam pojęcia skąd się bierze, szyba jak świecę latarką z kabiny z przodu wygląda na szczelną, ściągnąłem przednią kratkę w podszybiu, tam też nic nie poprzytykane, chociaż mało co tam widać, nawet jak poświeciłem latarką to kanałów głębiej ściekowych nie widać.

Bardzo proszę pomóżcie, a jak nie to powiedzcie do kogo się udać, żeby to naprawił, zapłacę i postawię jeszcze flaszkę za naprawienie tego, bo jeżdżę już miesiąc bez podłogi a usterki znaleźć się nie da. Musiałbym chyba rozbierać całą deskę rozdzielczą i te gumy pod pedałami, żeby zobaczyć co się dzieje, a to już nie jest taka prosta sprawa.

Woda głównie ścieka na miejscu kierowcy, ale w miejscu dla pasażera też się pojawia.

Kto na Śląsku czegoś takiego się podejmie?
www.protarget.pl sklep paintballowy, wiatrówki, gazy pieprzowe, samoobrona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2008, 00:03
Posty: 260 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 323F BA 94r. LPG

Postprzez voodoo » 15 maja 2010, 23:16

a masz szyber-dach ?.Możliwe że tamtędy po podsufitce do słupka i na podłogę woda się leje
Nie rozmawiaj z idiotą najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem zabije doświadczeniem !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2008, 14:03
Posty: 77
Skąd: Ruda Śląska
Auto: 323F BA 1.5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323