naprawa głowicy czy wymjana silnik gotuje wode

Postprzez Artur211 » 26 lis 2007, 16:16

Kupiłem mazde 323f 1.8 16v silnik bardzo szybko sie gżał , myslałem że to termostat. Wymontowałem termostat nadal to samo. koleiny pomysł zapowietrzony układ chłodzenia odpowietrzyłem poprzez dolewanie wody. nadal to samo gotuje wode.
zaóważyłem ze w spalinach jest sporo pary i ogrzewanie w środku daje gorące powietrze przez chwile po czym sie schładz choci silnik nadal gotuje wode. Postanowiłem wymienic uszczelke i trmostat. Wymieniłem uszczelke, zrobiłem planowanie głowicy nowy termostat. po tej naprawje nadal to samo para w spalinach gotuje wode. Co to może byc oprucz głowicy jkies pomysły
gdy wyjme termostat temperatura troche sie stabilazuje ale termostat jest nówka <killer>
Początkujący
 
Od: 17 lis 2007, 09:16
Posty: 6
Skąd: warszawa
Auto: 323f 18 GLX 1996

Postprzez Briareos » 26 lis 2007, 18:13

Może kiepsko odpowietrzasz <lol> Wywala płyn z powrotem do zbiorniczka wyrównawczego? Weź opal zimny silnik z odkręconym korkiem chłodnicy. Nie muszę chyba mówić czemu się nie odkręca korka po nagrzaniu? Nie gazuj, niech sobie chodzi i się nagrzewa. Patrz w otwór i uzupełniaj jak zacznie brakować. Jak będzie wybijać mocno to niedobrze :D
Jeśli uszczelka wymieniona i głowica splanowana to albo uszczelka do d... albo blok krzywy po przegrzaniu. No ale to wtedy głowica byłaby równie "ładna" i panowie powinni ci to powiedzieć oddając ją...
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez Artur211 » 28 lis 2007, 17:32

a może wogule wszystko robjłem nie potrzebnie. bo kupowałem go i goś przymnie zalał płyn i zaczeło gotować . ale w domu wywaliłem termostat bo był szmelc i zaczołem odpowietrzać ale nadal gotowało więc zrobiłem uszczelke. A moze poprostu żle odpowietrzylem i dla tego gotowało a remąt nie potrzebnie zrobjłem. przy otwartym korku przy odpowietrzaniu nie gotowało po zakręceniu zaczynało gotować <glupek2>
Początkujący
 
Od: 17 lis 2007, 09:16
Posty: 6
Skąd: warszawa
Auto: 323f 18 GLX 1996

Postprzez Artur211 » 28 lis 2007, 17:38

a może wogule wszystko robjłem nie potrzebnie. bo kupowałem go i goś przymnie zalał płyn i zaczeło gotować . ale w domu wywaliłem termostat bo był szmelc i zaczołem odpowietrzać ale nadal gotowało więc zrobiłem uszczelke. A moze poprostu żle odpowietrzylem i dla tego gotowało a remąt nie potrzebnie zrobjłem. przy otwartym korku przy odpowietrzaniu nie gotowało po zakręceniu zaczynało gotować <glupek2>
Początkujący
 
Od: 17 lis 2007, 09:16
Posty: 6
Skąd: warszawa
Auto: 323f 18 GLX 1996

Postprzez BIGer » 28 lis 2007, 19:15

a jak mysle ze pompa wody,dobra pompa i korek cisnieniowy sam odpowietrzy uklad :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez Bartek » 28 lis 2007, 23:23

Też radziłbym sprawdzić pompę wody. U mnie zaczęło się od wymiany pękniętej chłodnicy i termostatu, a skończyło na wymianie pompy właśnie. Teraz cały układ działa prawidłowo...

Pozdrawiam, powodzenia!
Bartek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2003, 21:13
Posty: 91
Skąd: stamtąd ;-)
Auto: tymczasowo Civic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323