Wymiana uszczelniaczy i pierścieni.

Postprzez jackxxx76 » 30 lip 2015, 13:21

Hej, mam pytanko do klubowiczów z Łodzi ale najpierw powiem to co wiem i czego się domyślam.
Więc tak mazda ma przejechane ponad 200 tyś/km (wg.licznika), po dłuższym postoju obficie kopci na niebiesko, po krótszym jak np.pobyt w pracy też kopci tylko że dużo mniej. Jak przegonię ją po obrotach to też kopci na niebiesko podejrzewam że do wymiany sa uszczelniacze zaworowe oraz pierścienie. Mój mechanik nie robi silników ale skierował mnie do "specjalisty" od silników a ten krzyknął za pełny remont silnika ok.4 tyś/zł inaczej robić nie będzie....sorry ale nie mam aż dalekosiężnych planów w stosunku do tego auta aby zainwestować taką kwotę w silnik. Kupno drugiego silnika raczej nie wchodzi w grę bo nie wiem co kupię tak w tym miejscu moje pytanie czy ktoś zna jakich warsztat w Łodzi który zreanimowałby mi silnik tak aby pojeździć z 2-3 lata bez większych kłopotów? czy w ogóle się opłaca i jest taka możliwość? a może po prostu dać sobie z tym spokój i jeździć tak do końca? z góry dzięki za pomoc :)
Początkujący
 
Od: 13 paź 2014, 19:37
Posty: 8
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BA '95 1.5

Postprzez rafał88 » 30 lip 2015, 17:36

Niech sie pajac leczy.
Pierscienie koszt 200+/–
Uszczelka pod glowice 120zl
uszczleniacze niechby 100zl
usczelka pod pokrywe 32zl
Masa do mis dirko 22zl
planowanie glowicy 50zl (strzelam) u mnie koles bierze od 20zl./
Do tego olej i filtr.

Tyle trzeba by ten silnik nie bral oleju!!!

I jak masz jakiegos kolege co grzebie lub sam potrfisz to rob , bo zdzierstwo niesamowite.

A co do tego kolesia to nie wiem co chcial wymieniac jeszcze w tym silniku ze 4 koła zawolal.. <glupek2>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez jackxxx76 » 31 lip 2015, 16:05

Takie wyliczenie nawet mi się podoba ;) tylko że sam nic nie robię i szukam warsztatu który mi to zrobi i nie schrzani, ktoś coś w Łodzi może polecić?
Początkujący
 
Od: 13 paź 2014, 19:37
Posty: 8
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BA '95 1.5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323