Chrobotanie w skrzyni biegów 323f BJ

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Kreativ » 29 maja 2018, 15:42

Dzień dobry,
od jakiegoś czasu mam problem ze swoją BJ, to znaczy od kilku miesięcy kiedy silnik się rozgrzeje to skrzynia biegów zaczyna chodzić inaczej. Pod ręką czuję takie jakby chrobotanie. Nie jest to zgrzyt, ale skrzynia zauważalnie ciężej chodzi i muszę włożyć więcej siły żeby zmienić bieg. im cieplej na dworze, tym szybciej od startu skrzynia zaczyna tak chodzić, w związku z czym obstawiam że należałoby wymienić płyn w skrzyni. Oglądałem auto od spodu i nie widzę wycieku, jednak ma ona już 17 lat (rok produkcji 2001) i po 100000 km prawdopodobnie ma jeszcze olej z fabryki. Proszę powiedzcie, z racji iż trochę na samochodach się znam, ale niekoniecznie na podwoziu, na co zwrócić uwagę i co sprawdzić, na co ew. mechanikowi zwrócić uwagę? Zauważyłem jeszcze, że pedał sprzęgła po dociskaniu prawie na maxa lekko chrobota pod stopą, ale szczerze nie sądzę, że to ma związek z problematycznym działaniem skrzyni.

Moja Mazda ma silnik benzynowy 1.6 98km i manualną skrzynię.

Z góry dzięki za pomoc! :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2017, 18:08
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 323f BJ 1.6 benzyna 98KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323