Świecące się kontrolki: ABS i hamulca ręcznego (BJ)

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez megatomi » 25 sty 2005, 10:38

Witam
Mam taki mały problem w swoim aucie: świecą się kontrolki od ABS i "zaciągniętego" ręcznego tzn. kółko z wykrzyknikiem w środku. Co to oznacza i jak tą usterkę zlikwidować? Może ktoś borykał się już z tym problemem? Wszystkie podpowiedzi mile widziane... Dzięki.
Ostatnio edytowano 2 lut 2005, 18:41 przez megatomi, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 25 sty 2005, 10:31
Posty: 17
Skąd: Poznań
Auto: 626 GF/GW 2,0 Dti 2000

Postprzez nemi » 25 sty 2005, 11:21

megatomi napisał(a):"zaciągniętego" ręcznego


To nie oznacza tylko zaciągniętego ręcznego, ale też AWARIĘ układu hamulcowego. Jeśli świeci Ci się kontrolka ABS to nie znaczy, że nie będzie działał – auto będzie bez abs-u więc jak jesteś przyzwyczajony to lepiej uważać na śniegu...

Sprawdź najpierw poziom płynu hamulcowego, byćmoże ze względu na zużywające się klocki jego poziom zrobił się niższy.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez megatomi » 26 sty 2005, 08:52

Płyn hamulcowy jest ok...
Początkujący
 
Od: 25 sty 2005, 10:31
Posty: 17
Skąd: Poznań
Auto: 626 GF/GW 2,0 Dti 2000

Postprzez XsiX » 26 sty 2005, 10:28

sprawdź styki przy ręcznym i przy zbiorniczku z płynem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez megatomi » 26 sty 2005, 19:00

Ale co do tego ma ABS? Jeżeli tylko jedna kontrolka się zaświeci, to wykazuje jakiś problem... ale dwie równocześnie? Myślałem, że ktoś miał podobny problem i że wskazuje to na jakiś konkretny defekt, ale w tym momencie to tylko pozostaje mi udanie się do serwisu...
Początkujący
 
Od: 25 sty 2005, 10:31
Posty: 17
Skąd: Poznań
Auto: 626 GF/GW 2,0 Dti 2000

Postprzez waldi » 26 sty 2005, 20:13

Dolej płynu do maxa ,mi się też kiedyś wydawało, że płyn jest ok.To jeśli chodzi o kontrolkę ręcznego.ABS jeśli ci się świeci pojedź na suchy odcinek drogi i kilka krotnie przy hamuj gwałtownie,widocznie gdzieś czujnik nie odbił i powinno być wszystko ok. To tylko teoria ,ale spróbój za nim cię skasują w serwisie.Hej
Ostatnio edytowano 28 sty 2005, 14:10 przez waldi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 12:30
Posty: 42
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Auto: Mazda626 2.0 116KM 98r

Postprzez newbie » 26 sty 2005, 21:01

megatomi napisał(a):Ale co do tego ma ABS? Jeżeli tylko jedna kontrolka się zaświeci, to wykazuje jakiś problem... ale dwie równocześnie?...ale w tym momencie to tylko pozostaje mi udanie się do serwisu...


Lampka żółta (ABS) zaświeca się jednocześnie z czerwoną (!) nie bez powodu. W nowszych autach (np. BJ/FL, GF_GW/FL) tak auto informuje użytkownika o błędzie w obrębie układu ABS.

waldi napisał(a):Dolej płynu do maxa ,mi się też kiedyś wydawało, że płyn jest ok.To jeśli chodzi o kontrolkę ręcznego.ABS jeśli ci się świeci pojedź na suchy odcinek drogi i kilka krotnie przy chamuj gwałtownie,widocznie gdzieś czujnik nie odbił i powinno być wszystko ok. To tylko teoria ,ale spróbój za nim cię skasują w serwisie.Hej


Jeśli wydaje ci się, że wiesz co piszesz, to jesteś w błędzie. Na przyszłość zastanów 10 razy zanim znowu nawalisz bzdur, od których robi się słabo.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez nemi » 26 sty 2005, 23:29

newbie napisał(a):Jeśli wydaje ci się, że wiesz co piszesz, to jesteś w błędzie. Na przyszłość zastanów 10 razy zanim znowu nawalisz bzdur, od których robi się słabo.


Nie każdy pracuje w super-hiper serwisie.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez newbie » 27 sty 2005, 10:40

nemi napisał(a):Nie każdy pracuje w super-hiper serwisie.


I bardzo dobrze...dlatego część samochodów jest pod dobrą opieką :|
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez nemi » 27 sty 2005, 20:04

newbie napisał(a): bardzo dobrze...dlatego część samochodów jest pod dobrą opieką


A która część?? Rozumiem, że ta poza super-hiper?? :P
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez newbie » 27 sty 2005, 21:30

nemi napisał(a):
newbie napisał(a): bardzo dobrze...dlatego część samochodów jest pod dobrą opieką


A która część?? Rozumiem, że ta poza super-hiper?? :P


Jak zwykle mnie nie zawodzisz, bo jak zwykle źle rozumiesz....
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez megatomi » 27 sty 2005, 22:00

Mam pytanie do newbie: Czyli jednak serwis?
Pozdr
Początkujący
 
Od: 25 sty 2005, 10:31
Posty: 17
Skąd: Poznań
Auto: 626 GF/GW 2,0 Dti 2000

Postprzez newbie » 27 sty 2005, 22:18

megatomi napisał(a):Mam pytanie do newbie: Czyli jednak serwis?
Pozdr


Tak i nie.

Jeśli nie chcesz się sam grzebać, bądź nie wiesz howto...powierz auto komuś z głową. To ma dobre strony, ponieważ masz gwarancję pewnej diagnozy i odpowiedzialności za nią.

Jeśli chcesz być Zosia-samosia, załóż mostek między TBS a GND w DLC, włącz zapłon i obserwuj (ABS), zapamiętaj sekwencję mrugania i podrzuć ją w tym thread-zie...ja (albo super-hiper NEMI) podrzucę solucję.

Powodzenia,
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez nemi » 27 sty 2005, 22:54

newbie napisał(a):jak zwykle źle rozumiesz....


Ja tylko nie mogę zrozumieć, że nie dostrzegasz ironii....


newbie napisał(a):albo super-hiper NEMI


Ja nie jestem specjalistą od czegokolwiek w dziedzinie mechaniki i elektryki i żadnych "solucji" nie podrzucę, bo znam się na tym tylko na tyle, żeby sprawdzić płyn...

I dlatego nie wygłaszam też tekstów:
newbie napisał(a):Jeśli wydaje ci się, że wiesz co piszesz, to jesteś w błędzie. Na przyszłość zastanów 10 razy zanim znowu nawalisz bzdur, od których robi się słabo.

bo wydaje mi się, że na tym przesympatycznym forum są nie na miejscu (wiadomo – jest wolność słowa, ale ja na miejscu waldi'ego poczułbym się trochę urażony). A pozatym waldi napisał:
waldi napisał(a):To tylko teoria


--------------------------------------------------------------------------------

newbie napisał(a):Jeśli chcesz być Zosia-samosia, załóż mostek między TBS a GND w DLC, włącz zapłon i obserwuj (ABS)


Czy nie można tego napisać od razu bez besztania kogoś? I tak dla przeciętnego człowieka to nic nie znaczy (np. dla mnie), ale chociaż widać dobrą wolę ;)

Chyba tym sposobem zachęciłeś kolegę do odwiedzenia jednak serwisu lub też wykręcenia żarówki :D. Wiadomo – każdy z czegoś żyć musi :D. A jak już jesteśmy przy pieniądzach :) to ile kosztuje uszczelka pod pokrywę zaworów do FP /możemy się nie lubić, ale w interesach chyba to nie jest istotne i może mi odpowiesz.../

Pozdrawiam,
tych co lubię i tych, których nie lubię
tych którzy mnie lubią i tych, którzy mnie nie znoszą.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez newbie » 27 sty 2005, 23:47

nemi napisał(a):
newbie napisał(a):jak zwykle źle rozumiesz....


Ja tylko nie mogę zrozumieć, że nie dostrzegasz ironii....


Pan bystry jest niewystarczająco bystry...szkoda gadać.

PS.

Zjeba należy się każdemu, który wprowadza w błąd, niezależnie od jego intencji.
Należałoby przypomnieć opowiastkę o głupim, głupio-mądrym i mądrym.

A "komercha" pod telefonem (081) 527 45 25.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez nightcomer » 28 sty 2005, 06:33

no i to samo od nowa <wow>

newbie chce pomóc i powstaje problem.
bo pewne osbistości forumowe wytykają zjadliwie, że nie pomaga tak jak trzeba... tzn na poziomie kompletnego analfebetyzmu technicznego.

dno i kilometr mułu.
dobrze, że chociaż tym razem założyciel nie nakrzyczał...
podziwiam cierpliwość :| :| :| ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2003, 01:07
Posty: 756
Skąd: zławieśWWA]:~
Auto: cprf2a'99

Postprzez nemi » 28 sty 2005, 09:58

nightcomer napisał(a):newbie chce pomóc i powstaje problem.


Właśnie w pierwszym poscie nie pomógł tylko zrobił zjebkę... A poza tym, Ty jako pewna osobistość forumowa (do której NIC nie mam!!!!!), dostrzegłeś w wypowiedziach pana Newbie wskazówkę do problemu, czy tylko tyle, że probelm jest?


nightcomer napisał(a):bo pewne osbistości forumowe wytykają zjadliwie

Zjadliwie?? Nie sądzę. Raczej niezwykle delikatnie. A antypatia zrodziła się po pierwszej wizycie u przedstaiwciela Mazdy w LBNie, a pogłębiła przy okazji organizacji któregoś tam spota /nie tylko moja/. I tak ciągle jestem bardzo miły.

Proponuję zamknięcie tej dyskusji, bo do niczego nas nie doprowadzi. Nerwy są nie potrzebne. Ja w każdym razie ucinam dyskusje.
Pozdrawiam,
nemi
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Morder » 28 sty 2005, 19:37

nemi napisał(a):...a pogłębiła przy okazji organizacji któregoś tam spota /nie tylko moja/. I tak ciągle jestem bardzo miły.


możesz rozwinąć temat ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:07
Posty: 897
Skąd: Pułtusk
Auto: MX-3

Postprzez nemi » 28 sty 2005, 22:36

Morder napisał(a):możesz rozwinąć temat ?


Mogę, ale po co? Nie chcę robić sobie wrogów, bo później jest jazda z byle powodu, a bardzo tego nie lubię i strasznie razi mnie jak ktoś kogoś jeździ – właściwie to stąd moja reakcja w tym poście, a nie stąd, że coś mam bądź też nie mam do newbie'go...

Jak znajdę to wyślę na PW.

Edit: nie znajdę bo to jest usunięte na wieki wieków (zaśmiecało wątek na temat spota)

Qr... miałem nie odpowiadać w tym temacie <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez nightcomer » 29 sty 2005, 09:38

nemi napisał(a):dostrzegłeś w wypowiedziach pana Newbie wskazówkę do problemu, czy

newbie napisał(a):Lampka żółta (ABS) zaświeca się jednocześnie z czerwoną (!) nie bez powodu. W nowszych autach (np. BJ/FL, GF_GW/FL) tak auto informuje użytkownika o błędzie w obrębie układu ABS

newbie napisał(a):załóż mostek między TBS a GND w DLC, włącz zapłon i obserwuj (ABS), zapamiętaj sekwencję mrugania i podrzuć ją w tym thread-zie...ja (albo super-hiper NEMI) podrzucę solucję

opis problemu.
rozwiązanie.
coś więcej trzeba?

może wyjasnić należało dodatkowo ile to może być dwa plus dwa?

dwukrotnie skorzystałem z tego typu podpowiedzi newbie i zaoszczędziłem potężny worek pieniędzy.
czego wszystkim zosiom samosiom życzę :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2003, 01:07
Posty: 756
Skąd: zławieśWWA]:~
Auto: cprf2a'99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323